4059 Het ABC van de Ambachtsschool gedurende 100 jaar. . &&&&& 144 p., num. b/w photogr., text ills., 22 x 28 cm. 1983 Zwolle : Upmeyer HARDCOVER: (Orig. gilt. cloth, part cover slightly sunned, else AS NEW) BRUININK, R. & DRAAISMA, K. & STREUPER-HOVEN, J. & LENSINK, J. & PETERS, J. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zwolle History education ] € 19.50
Click here to order or inquire
6499 ACHTERHOEK / LIEMERS Jaarboek Achterhoek en Liemers. Deel 11. 1988.. . 144 p.,. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1988 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) Artikelen o.a. N.J. Tops: De plooierijen te Groenlo (1703 - 1716). H. Kooger: Joodse stenen spreken. Th.J.G. Goossen: Gilde, schutterij en schutsbroeders in Duiven Brandeler Hof te Hengelo, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Liemers topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 10.00
Click here to order or inquire
6503 ACHTERHOEK / LIEMERS Jaarboek Achterhoek en Liemers. Deel 15.. 1992. . 144 p.,. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1992 H.J.Steenbergenstichting SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs,, cover slightly sunned, name on f.e.p., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Liemers topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 10.00
Click here to order or inquire
6494 ACHTERHOEK / LIEMERS Jaarboek Achterhoek en Liemers. Deel 6. 1983.. . 136 p.,. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm. 1983 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs,, cover slightly sunned, name on f.e.p., else VERY GOOD) Artikelen o.a. Th. J. G. Goossen; Hagelkruisen. Voorwerpen met een religieuze en profane betekenis; G. J. B. Stork; De waterkoornmolen op de Bielheimerbeek te Rekhem; O. de Bruijn; Montferland, J. van Heek Huis Bergh, P. H. C. Engel, Toen Grol nog "Spaans" was III, H.D. Ottema Ziekenhuis Borculo, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Liemers topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 10.00
Click here to order or inquire
6495 ACHTERHOEK / LIEMERS Jaarboek Achterhoek en Liemers. Deel 7. 1984.. . 160 p.,. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm. 1984 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) V. Smit, Bijdrage tot de spoorweggeschiedenis in de Graafschap, mede bezien vanuit Groenlo. P. Aukes, Iets over de flora in en om Zevenaar, P. H. C. Engel, Toen Grol nog "Spaans" was IV, W. Albers Houten Wambuis onder Zutphen,. etc [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Liemers topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 10.00
Click here to order or inquire
6498 ACHTERHOEK / LIEMERS Jaarboek Achterhoek en Liemers. Deel 10. 1987.. . 144 p.,. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1987 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) Artikelen o.a. J.H. Breuking: De heren van Aerdt en hun heerlijke rechten. H. Kooger: Een joodse begraafplaats in Heelweg, Peetersen De markies op de Houberg, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Liemers topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 10.00
Click here to order or inquire
6497 ACHTERHOEK / LIEMERS Jaarboek Achterhoek en Liemers. Deel 9. 1986.. . 144 p.,. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1986 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) Artikelen o.a. Twee goederen onder Warken (Warnsveld): de Pieperij en de Bruninkweerd, met enkele gegevens over Waliën, Een joodse begraafplaats in Heelweg, De naam Borculo, H.Kooger Synagoge Winterswijk, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Liemers topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 10.00
Click here to order or inquire
6500 ACHTERHOEK / LIEMERS Jaarboek Achterhoek en Liemers. Deel 12.. 1989.. . 142 p.,. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1989 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) Artikelen o.a. Ruessink Bredevoort Bakermat van vele verre zonen,, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Liemers topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 10.00
Click here to order or inquire
6507 ACHTERHOEK / LIEMERS Jaarboek Achterhoek en Liemers. Deel 19.. 1996. . 144 p.,. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1996 H.J.Steenbergenstichting SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs,, name on title p., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Liemers topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 10.00
Click here to order or inquire
6508 ACHTERHOEK / LIEMERS Systematische index op Archief / Jaarboek Achterhoek en Liemers. 1971 t-m 1995 . &&&&& 63 p.,. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1995 H.J.Steenbergenstichting SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Liemers topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 9.50
Click here to order or inquire
6125 ADELSBOEK Nederland's Adelsboek 1933-41 (5 volumes). 1940 A-B; 1941 C-F; 1933 G-K; 1938 L-R; 1939 S-Z.. Ca. 2500 p., num. portr., indexes 1933-41 's-Gravenhage : W.P. van Stockum & Zoon; HARDCOVER: (Orig. red, blind- and gilt stamped cloth. VERY GOOD) The complete overview of the noble families in Holland at the outbreak of the Second World War. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch genealogy History ] € 89.50
Click here to order or inquire
1813 AEROPHOTO HOLLAND Air-Views of Towns, Villages and the Countryside. Designed by Bert Zeijlstra. Edited by Dick van Koten. 1st Edition. . 144 p., full-color aerial photographs, 27x30 cm. 1983 Kopub BV HARDCOVER: (Or. black cl., book & dust jacket are as new) Text in English, French, Dutch, Spanish, and German. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Aerial Photography ] € 24.96
Click here to order or inquire
8166 ALGRA, S. Rond de Kerkrestauratie van Noordwolde. (Fr.). . &&&&& 33 p., illustr. 1967 Drachten : Manen & Zwart SOFTCOVER: (Orig. printed stapled wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Architecture art Cultural history ] € 8.50
Click here to order or inquire
5320 ALMA, H. & LOUWEN, J. Zwolle. Stad met karakter / City of character / Stadt mit charakter. First ed.. . 96 p., b/w photogr. Zwolle : Erven J.J. Tijl HARDCOVER: (Orig. pictorial cardboard covers. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Culture history Architecture Geography Geographical Geographic ] € 15.00
Click here to order or inquire
2167 AMSTERDAMS FOTOGRAFENKOLLEKTIEF Nederland zegt nee. Foto-impressie, Amsterdam 21 november 1981. ADDED Original special train ticket IKV Vredesmars Zutphen-Amsterdan v.v.. . ca 60 p. of b/w photographs, 21x29 cm. 1981 Heiermann SOFTCOVER: A rare pictorial impression of the "Ban the Bomb" demonstration with 50.000 participants in Amsterdam, 21 November 1981. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdan ] € 19.50
Click here to order or inquire
5408 ANDERSEN , H.C. De Sprookjes van H.C. Andersen. Met 12 groote en 62 kleine illustratiën. Opnieuw uit het Deensch vertaald door G. VELDERMAN.. . 539 p. + lV, zw/w tek., 14 x 20 cm. 1910 (?) Doetinchem : Nederlandsche Drukkers- en Uitgevers-Maatschappij "C. Misset". HARDCOVER: (Orig. ill. blue stampled wrpprs., cover bit worn, else VERY GOOD) [KEY WORDS: tales sprookjes kinderboeken ] € 31.50
Click here to order or inquire
4041 ANDRINGA , SJOERD Friesland in foto's . &&&&& 150 p., zw/w foto's (een of twee per pag.) 1974 Leeuwarden : Uitgeverij M.A. van Seijen SOFTCOVER: (Orig. decor. wrpprs. VERY GOOD) Zeer zeldzaam fotoboek met afbeeldingen van o.a.: Kanselarij, "Us Mem" Leeuwarden, Marssum, Beetgum, Franeker Holwerd, Schiermonnikoog etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Culture history Folklore ] € 42.50
Click here to order or inquire
6899 ANEMA, KARIN Als de bomen van Den Haag konden spreken. . &&&&& 111 p., num. col., maps 2000 Abcoude : Uniepers & Den Haag : Gemeente Den Haag HARDCOVER: (Orig. cardb. cover. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Den Haag biology botany Plants Gardens trees bomen ] € 13.50
Click here to order or inquire
5253 ASSEN Assen 'Koers 2001'. Beelden van een twintigste-eeuwse ontwikkeling.. . num. b/w photogr. 1961(?) Assen : Van Gorcum SOFTCOVER: (Orig. stiff wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Assen Architecture History Geography Geographical Geographic ] € 14.50
Click here to order or inquire
8159 ATLAS Ten Brink's nieuwe zak-atlasje van Nederland voor sport en op reis. 22e herziene druk, maar op kaarten staat 23e druk.. . 12 uitvouwbare gekl. kaarten met op achterzijde afstanden in 11 x 12 cm, km., 193? Arnhem : Ten Brink"s Uitg. Mij HARDCOVER: (Orig. rood linnen met zwarte belettering. ZEER GOED) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cartography Atlases ] € 29.80
Click here to order or inquire
3638 ATLAS- PROP, G. / B.J. TER BEEK Atlas van Nederland en De West . &&&&& 15 col. maps, 20 x 26 cm. 1963 Zutphen : Thieme HARDCOVER: (Orig. decor. cardboard cover, cover light wear, one page loose, else VERY GOOD) Dutch primary school atlas, covering The Netherlands and the West-Indian colonies. [KEY WORDS: Cartography Atlases ] € 9.50
Click here to order or inquire
6959 BAALEN, H.J. VAN & H.J.M. OLTHETEN Van Handelskade tot Pothoofd. De Deventer grachtengordel in 101 afbeeldingen.. . 112 p.,num.(col.) llustr.,oblong [1981] Deventer HARDCOVER: (Orig. pict. boards. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Deventer Cultural history Architecture Geography Geographical Geographic ] € 24.50
Click here to order or inquire
6197 BAARSEL, JAN J.E. VAN IJmuiden in de branding. Grafisch ontwerp Pieter Groen. . 172 p., veel z/w foto's, facsim. van oude advertenties, etc. 1981(?) IJmuiden : Groen HARDCOVER: (Orig. pictorial cart. cover, bit shelf wear, else AS NEW) Gesigneerd door Pieter Groen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Ijmuiden Local History Geography Geographical Geographic topography ] € 17.50
Click here to order or inquire
1748 BAARSLAG, D.J. De bijbelsche geschiedenis. 11 unif. vols. Verbeterde herdruk.. Ca.1680 p., num. b/w ills. Met uitgebreide indexen. 1938(?) Baarn : Bosch & Keuning HARDCOVER: (Orig. decorated cl. b., some vols bit stained) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Religion History Bible ] € 49.92
Click here to order or inquire
3178 BAEDEKER, K. Belgique et Hollande y compris Le Luxembourg. Manuel du voyage. 18e ed.,revue, corrigée et augmentée. XXXVIII,480 p.,17 cartes, 28 plans de villes, etc. 1905 Leipzig : Baedeker HARDCOVER: (Or. red cl.band, some pages slightly stained, name on title page, one post card taped in, one section loosening, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie Belgique Travel Guide Voyages Travel ] € 62.00
Click here to order or inquire
6182 BAEDEKER, K. Belgien und Holland nebst dem Großherzogtum Luxemburg. Handbuch für Reisende. 21. Aufl.. . XXXVIII + 438 p. mit 14 Karten, 21 Plänen und mehreren Grundrissen. 1897 Leipzig : Baedeker HARDCOVER: (Or. red cl.band, tiny tear (less than one cm.) lower end spine, else AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie Belgique Travel Guide Voyages Travel ] € 68.00
Click here to order or inquire
6181 BAEDEKER, K. Belgique et Hollande y compris Le Luxembourg. Manuel du voyage. 14e ed.,revue, corrigee et augmentee. XXXVI + 409 p., 13 cartes, 19 plans de villes, plusieurs plans de musees. 1891 Leipzig : Baedeker HARDCOVER: (Or. red cl.band, first end paper lslightly soiled, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie Belgique Travel Guide Voyages Travel ] € 45.00
Click here to order or inquire
3726 BAEDEKER, K. Belgique et Hollande y compris Le Luxembourg. Manuel du voyage. 16e ed.,revue, corrigee et augmentee. XXXVI + 410 p., 14 cartes, 21 plans de villes, plusieurs plans de musees. 1897 Leipzig : Baedeker HARDCOVER: (Or. red cl.band, b. loosening, one empty end paper loose, back strip somewhat darkened, plan of Brussels missing, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie Belgique Travel Guide Voyages Travel ] € 39.00
Click here to order or inquire
3804 BAEDEKER, K. Belgien Und Holland nebst der Grossherzogtum Luxemburg. Handbuch für Reisende. 23. Auflage. XL + 503 p., 16 maps and 27 plans. 1904 Leipzig : Baedeker HARDCOVER: (Or. red cl., name on title page, first end paper two small staines, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie Belgique Luxembourg Travel Guide Voyages Travel ] € 49.00
Click here to order or inquire
1957 BAEDEKER, K. Belgien Und Holland nebst der Grossherzogtum Luxemburg. Handbuch für Reisende. 22. Auflage. XL + 458 p., 14 maps and 21 plans. 1900 Leipzig : Baedeker HARDCOVER: (Or. red cl., one map and some pages loose, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie Belgique Luxembourg Travel Guide Voyages Travel ] € 65.80
Click here to order or inquire
6132 BAGGERMAN, W. 700 : de zevenhonderd van Rotterdam : een studie naar de herkomst van gemeenteraadsleden, 1851-1994. This is number 248 of 500.. . 83 p., num. b/w ill., and tabels, 25 x 18 cm. 1994 Rotterdam: Gemeente Rotterdam HARDCOVER: (Orig. green cloth. AS NEW) Very rare study on the backgrounds of all council members of Rotterdam during the period 1851-1994. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Rotterdam Politics History Sociology Sociological Society ] € 37.50
Click here to order or inquire
424 BALEN, W.J.VAN Nederland en de A.B.C.-staten. Een schets van onze aanraking met Argentinie, Brazilie en Chili . 268 p.,ills.,map,frontisp. 1945 Amsterdam : Contact HARDCOVER: (cl.,wrappers) [KEY WORDS: Latin America South America Argentina Brasil Chile Netherlands Holland Dutch History ] € 19.06
Click here to order or inquire
5402 BALLEGOOYEN , WILLEM VAN Van Ballegooyen 1980 - 1995 een keuze.. 60 p., bibl., biogr., photogrphs. 1995 Apeldoorn : Van Reekum Museum SOFTCOVER: (Orig. ill. col. stiff paper wrpprs., SIGNED by the artist, VERY GOOD) [KEY WORDS: constructive art Museums Catalogues ] € 15.00
Click here to order or inquire
4123 BARNEVELD / NAIRAC, C. A. Nog een oud hoekje der Veluwe, door een plattelands burgemeester. ADDED two handwritten papers.. . 110 p. 1882 Barneveld: G.W. Boonstra SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. Cover repaired with sellotape, loosening, ocass. vague pencil underlining, Describes Barneveld, Voorthuizen, Garderen [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Veluwe Cultural history Geography Geographical Geographic ] € 22.50
Click here to order or inquire
8342 BEELAERTS VAN BLOKLAND, P.R. V?ftig jaar elan : 1930-1980 : grepen uit de geschiedenis van een Amsterdams advocatenkantoor [Van Doorne & Sjollema Advocaten, Amsterdam ] This is number 165 of a limited edition of 500). . 276 p. 1987 Aerdenhout : Beelaerts van Blokland HARDCOVER: (Orig. bound in red cloth with gilt. lettering. Cover a few dust spots. Small number of former owner on end paper. AS NEW) De zeer zeldzame uitgave -eigenlijk alleen bestemd voor de kantoorgenoten- handelend over de geschiedenis van het Amsterdamse advocatenkantoor Van Doorne & Sjollema te Amsterdam. Nr 165 uit een oplaag van 500 exemplaren. [KEY WORDS: history law geschiedenis van her recht gedenkboek special edition] € 89.50
Click here to order or inquire
1788 BEIJERINCK W. Over verspreiding en periodiciteit van de zoetwaterwieren in Drentse heideplassen. (Bijdrage voor het samenstellen eener Nederlandsche wierenflora). 211 p. 3 figs, 11 plts & 1 fold. map 1926 Amsterdam : Kon. Akademie . Wetenschappen SOFTCOVER: (Or. wrappers some browning & sl. worn) This academic study on freshwater algae in the moorpools of Drente, Holland has an extensive English summary . [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe flora Science Biologie Biology Hydrobiology; Algae/Mosses] € 29.50
Click here to order or inquire
9264 BERG, HERMA M. VAN DEN Noordelijk Oostergo. Ferwerderadeel De Nederlandse Monumenten van Geschiedenis en Kunst. ADDED paper with info , where former owner was hidden in Sec. World War,. . X + 328 pp. 394 ills. with four loose fold. maps in back, index 1981 's-Gravenhage:Staatsuitgeveri' HARDCOVER: (Original publisher"s black cloth hardback, gilt lettering spine and front-cover. Small initials of former owner on first end paper. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Cultural history Architecture ] € 49.50
Click here to order or inquire
5360 BERGSMA , DR. J. Woordenboek, bevattende Drentsche woorden en spreekwijzen. 1e Afl. A t/m G.. . 128 p., incl. prospectus uitgever 1906 Groningen : J.B. Wolters SOFTCOVER: (Orig. omslag, ingen. exemplaar, rug gebroken, op titelblad stempel met ''present-exemplaar'', verder GOED) Aflevering 1 (van de 4). [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente history dialects taal dialecten ] € 12.50
Click here to order or inquire
5321 BERK, G.L. & BUTER, A. Landschappen in Overijssel. . &&&&& 48 p., colour , 20 x 20 cm., Zwolle : Uitgeverij Waanders SOFTCOVER: (Orig. col. wrpprs. GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Culture history landscapes ] € 5.00
Click here to order or inquire
6919 BERNET KEMPERS, A.J. Herstel in eigen waarde. Monumentenzorg in Indonesië. Der achtundvierziger Thorbecke in der Tradition des Ost-Niederländischen Patriotismus. Mit Zusammenfassung in deutscher Sprache. Gelderse Hist. Reeks, IV. . 232 p.,num. b/w photogr on plates, text-ills., figures, architectural drawings, sketch-maps, bibliography, index. 1978 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig.pictorial coloured boards. NEW) On care of ancient indigenous monuments in Indonesia, excavation & restauration such as Borobudur, and many others on Middle & Eastern Java. [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies Colonial history Architecture Ethnography Anthropology ] € 29.50
Click here to order or inquire
6025 BICKER CAARTEN, A. Met de kuierstok langs de molens. Een bundel artikelen over windmolens .. . 174 p., 86 b/w ills., mostly photogr. on plates 1977 Zaltbommel HARDCOVER: (Orig. cloth, pictorial dust jacket glued to cover, one small bib.stamp, else VERY GOOD) Illustration of all types of Dutch windmills, such as Poldermolens. Trasmolens. Korenmolen. Watervluchtmolens. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch windmills ] € 24.50
Click here to order or inquire
5049 BIERENS DE HAAN J.A. DR. & KOK A.A. Heemschut. Heemschutserie, deel 25. 1e druk.. . 144 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, 12, 5 x 18, 3 cm. 1944 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Folklore topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
5050 BIERENS DE HAAN J.A. DR. & KOK A.A. Heemschut. Heemschutserie, deel 25. 2e druk.. . 96 p.+ zwart-wit foto's op platen, 12, 5 x 18, 3 cm. 1946 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Met stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Folklore topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
5207 BIERENS DE HAAN J.A. DR. & KOK A.A. Heemschut. Heemschutserie, deel 25. 2e druk.. . 96 p.+ zwart-wit foto's op platen, 12, 5 x 18, 3 cm. 1946 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards, nummer op end paper. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Folklore topography topografie Heemschutserie ] € 7.50
Click here to order or inquire
6944 BIERENS DE HAAN, J.C. (ET.AL.) Meer om Cieraet als Gebruijck. Tuingeschiedenis van Gelderse buitenplaatsen. Kunstbezit uit Gelderse kastelen. Oplage 3000 exemplaren.. . 232 p., numerous text figures and col. plates, maps, plans, bibliogr., 29x23 cm. 1990 Arnhem: Vrienden der Geldersche Kasteelen HARDCOVER: (Orig.pict. wrpprs. NEW) Dit boek toont de rijke schatkamer van meubelen, schilderijen, porselein en zilver in Gelderse kastelen en geeft een historisch overzicht van het ontstaan en de ontwikkeling van de tuinen en parken aan de hand van vijftig oorspronkelijke ontwerpen, prenten en schilderijen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Historical Gardens Cultural history Architecture ] € 24.50
Click here to order or inquire
1381 BITAUBE Les Bataves. . &&&&& XV+369+2 p. 1797 Paris, chez J.B. Garnery, Varin, et à Strasbourg, chez F.G. Levrault HARDCOVER: (demi basane de l'époque, b. sl. loosening Mentioned in manuscript Dedem de Gelder. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History Politics Cultural history antiquarian old] € 120.25
Click here to order or inquire
5582 BLAAUW,H. & H.VISSER Molens in Drente in oude ansichten. 1e druk / first edition. 76 plates, 15x21 cm. 1972 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth, small edge on last pages slightly soiled, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente Cultural history Architecture wind mills ] € 14.50
Click here to order or inquire
6151 BLOK, D.P. Geschiedenis eener Hollandsche stad. Eene Hollandsche stad in den nieuweren tijd. Met een kaart van Leiden in 1900.. . X+233 p., col. fold. map of Leyden, index, 25 x 17,5 cm. 1918 's Gravenhage : Martinus Nijhoff HARDCOVER: (Orig. blue cloth, gold lettering on spine, gold coat of arms (Leyden) on cover, pages unopened, bit fox., else VERY GOOD) History of Leyden by eminent Dutch historian. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Leiden History ] € 29.50
Click here to order or inquire
9247 BLOM, J.C.H. Burgerlijk en beheerst. Over Nederland in de twintigste eeuw.1e Druk.. . 272 p., extensive bibliog. in notes 1996 Balans SOFTCOVER: (Orig. gpictor. wrpprs. Small initials of former owner on first end paper. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History 20th century ] € 14.50
Click here to order or inquire
6547 BODIFEE, PAUL / HUYGEN, D. Holland zooals wij het zagen. Teekeningen van Paul Bodifée met beschrijvende tekst van D. Huygen. Bandteekening van André Vlaanderen.. . 98 + 2 p., inplakplaatjes en tekeningen, index, 22 x 30 cm. [19??] Amersfoort : Wascholinefabriek HARDCOVER: (Orig. hlf cl with carton pictorial boards, loosening, spine present but partly torn, title page bit soiled and fox., else VERY GOOD) Extremely scarce album by the Deventer painter Paul Bodifée (1866-1938), complete with all pictures, pasted in. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Geography Geographical Geographic History drawings tekeningen ] € 105.00
Click here to order or inquire
8066 BODIFEE, PAUL / HUYGEN, D. Holland zooals wij het zagen. Teekeningen van Paul Bodifée met beschrijvende tekst van D. Huygen. Bandteekening van André Vlaanderen.. . 98 + 2 p., inplakplaatjes en tekeningen, index, 22 x 30 cm. [19??] Amersfoort : Wascholinefabriek HARDCOVER: (Orig. hlf cl with carton pictorial boards, loosening, top end spine bit frayed, bottom end vaguely soiled, else VERY GOOD) Extremely scarce album by the Deventer painter Paul Bodifée (1866-1938), complete with all pictures, pasted in. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Geography Geographical Geographic History drawings tekeningen ] € 195.00
Click here to order or inquire
6582 BOELENS K. Het Fries. . &&&&& 60 p., num. b/w ills. n.d. Provinciaal bestuur van Friesland i.s.m. de Fryske Akademy SOFTCOVER: (Orig. stiff pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland linguistics Frisian language ] € 7.50
Click here to order or inquire
5283 BOER,JAN Nog n gapsel. Grunneger humor. Optaikend deur Jan Boer.Oettaikend deur Bert Bennema. 4e druk. . 64 p., b/w ills. 1967 Groningen : Niemeijer SOFTCOVER: (Original pictorial stiff wrpprs. VERY GOOD)) On humour and folklore of Groningen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cultural history linguistics dialects Ethnography Anthropology folklore] € 9.90
Click here to order or inquire
5585 BOKHORST, G. VAN Hilversum in oude ansichten. Deel 1 2de druk. 76 plates, 15x21 cm. 1969 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth, name and with tipp-ex removed name on first end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Hilversum Cultural history Architecture ] € 9.50
Click here to order or inquire
6949 BOLLEN, HEN & VROEMEN, PAUL Canadezen in Actie. Nederland Najaar '44 - Voorjaar '46 ADDED Newspaper clip.. . 310 p., num. b/w photogr.,maps, bliogr., index, 21x30 cm. [1994] [Warnsveld] : Uitgeverij Terra SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Second World War Bevrijding ] € 39.50
Click here to order or inquire
7051 BOMANS, JAN & HERMAN HOFHUIZEN, E.A. Hyacintegeur en bisschopwijn. Kroniek van honderd jaar wel en wee van blekers en kwekers, burgers en buitenlui in en rond een Heemsteedse parochie. Uitgegeven ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Bavo-kerk.. . 80 p., , num. b/w ills., 30 x 21 cm 1979 Haarlem : Amicitia SOFTCOVER: (Orirg. pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch HEEMSTEDE Cultural history Religion Sociology Sociological Society ] € 14.50
Click here to order or inquire
6931 BORCH TOT VERWOLDE-SWEMLE, VAN DER E.C. ET.AL. Ammersoyen, bijdragen tot de geschiedenis van het kasteel, de heerlijkheid en de heren van Ammersoyen. ADDED As issued loosely inserted "Overzicht van de bezitters".. . 240 p., nums. ills. in b/w and 16 in col., index,, 22 x 28.5 cm. 1986 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. artif. leather, dust jacket. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture castles Kastelen ] € 39.50
Click here to order or inquire
6958 BORMAN, R. Archeologie in Gelderland. . &&&&& 155 p.,num. b/w llustr., bibliogr.,index [1981] Zutphen : Terra HARDCOVER: (Orig. cl. Dustjacket. Exlibris on end paper. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Cultural history Archaeology ] € 13.50
Click here to order or inquire
5405 BOS , FOKKO De vreemde woorden. Verklarend woordenboek.. . 474 p. 1914 Amsterdam : Mij. v. goede en goedkoope lectuur HARDCOVER: (Orig. geill. omslag, ex libris, band en rug iets los maar verder IN PRIMA STAAT) Uit de serie " Wereldbibliotheek woordenboeken" [KEY WORDS: Dictionaries language ] € 17.50
Click here to order or inquire
4050 BOSSAERS, K.W.J.M. & J.A. BRUGMAN Handleiding voor historisch onderzoek in Zuid-Holland. . &&&&& 96 p., illustrations, notes, bibliography, index 1997 Hilversum : Uitgeverij Verloren SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zuid-Holland History ] € 9.10
Click here to order or inquire
5056 BOUMAN, MR. A. Orgels in Nederland. Heemschutserie, deel 34. 1e druk.. . 134 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties,bibliogr., 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Band en rug los, maar inhoud VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Music Organs topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
5672 BOVENS, G.A.J. & G.J.F. NAEREBOUT TWEE PLAATJESALBUMS: Van zee tot zee en Op de Lange Deining. derde en zevende druk. . plaatjes ingeplakt en deels los, maar waarschijnlijk niet helemaal compleet, n.d. Uitgave van John Wood & Son (Tobacco) Ltd. : (Orig. illus. spiraalband, lichte leessporen, verder goed - W.A.F. kan niet getourneerd) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Geography Geographical Geographic plaatjesalbum Maritime history ] € 18.50
Click here to order or inquire
8338 BRABER, J.L & POLS, C.P Zierikzee zoals het was Deel 2. 1e druk. 168 p., veel z/w fot's en kaartjes 1970 Zierikzee : Steengracht HARDCOVER: (Orig. gebonden . met goudkleurige belettering en vignet. Rug iets verkleurd. Klein nummer op schutblad. ZEER GOED. ) Dit is de zeldzame, originele uitgave. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zeeland Cultural history Geography Geographical Geographic ] € 29.50
Click here to order or inquire
8332 BRAND, ANTON & G.MULDER Hoek van Ameland. e geschiedenis van een plek, een huis en zijn bewoners.. . 168 p. (klerr) afbeeldingen, kaarten, index 2003 Groningen : Passage HARDCOVER: (orig. gebonden met stofomslag. ALS NIEUW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cultural history Geography Geographical Geographic ] € 19.50
Click here to order or inquire
6933 BREUKER, PH.H.& JANSE, A. (RED.) Negen eeuwen Friesland-Holland. Geschiedenis van een haat-liefdeverhouding.. . 320 p., nums. ills. in b/w, 22 x 30 cm. 1997 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland History Geography Geographical Geographic ] € 22.50
Click here to order or inquire
6573 BRONGERS E.H. De Nederlandse cavalerie in de meidagen van 1940. . &&&&& 198 p., num. b/w photogr., maps, index, bibliogr., 17 x 24 cm [1998] [Amersfoort] : Stichting Museum Nederlandse Cavalerie SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, removed small corner of end paper, some underlining in pencil, else AS NEW) Detailed study on Dutch cavalry in the first days of WW II. Scarce [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch germany Deutschland Wereldoorlog II World War II landmacht ] € 32.50
Click here to order or inquire
5290 BROUWER, PROF. DR. J.H. Fryske styl. Ynlieding ta it genietsjen fan literaire moaijens oan 'e han fan R.P. Sybesma syn Boerke Thae. 1e druk. . 64 p. 1952 Assen : Van Gorcum SOFTCOVER: (Orig. stiff wrpprs.,occas. fox., else VERY GOOD with GOOD dust jacket) Frisian text. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Folklore Cultural history topography ] € 9.50
Click here to order or inquire
6901 BROUWER, T. Grenspalen in Nederland. Duitse samenvatting.. . 135 p, 180 tekeningen en 32 foto's, en register op plaatsnamen. 1978 Zutphen : De Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. double stiff wrpprs NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history border stones ] € 19.50
Click here to order or inquire
2185 BRUIJN, COR / ANTON PIECK Een gave van God. Geïllustreerd Door Anton Pieck. 1e druk. . 39 p., (col. ) plates, 16 x 25 cm. 1942 Amsterdam : Uitgeverij Ploegsma HARDCOVER: (Orig. gilt. hlf cloth. First pages bit damp stained, else VERY GOOD. Edges of dustjacket bit torn, else GOOD) The rare first edition of Cor Bruijn's Terschelling X-mas story with the famous drawings by Anton Pieck. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Terschelling Literature fiction Folklore ] € 12.50
Click here to order or inquire
8336 BRUIN, M.P. DE & WILDEROM, M.H. Tussen Afsluitdammen En Deltadijken I. Noord-Beveland. Geschiedenis Van Strijd, Nederlaag En overwinning op het Water. Eerste druk. . 304 p., geill met102 foto's, 100 tekeningen, 14, kaartjes, 2 uitklapbare kaarten 1961 Middelburg HARDCOVER: (Orig. gebonden . Goud- en blauwkleurig vignet. Klein nummer op schutblad. ZEER GOED. Met Goed stofomslag) Dit is de zeer zeldzame, originele uitgave. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zeeland Cultural history Geography Geographical Geographic ] € 69.50
Click here to order or inquire
3758 BRUSSE, M.J. ET AL./ MAREE, PIET Menschen van de straat, bundel novellen en verzen. Met bijdragen van H. de Bruin, M.J. Brusse, Anton Coolen, Roel Houwink, Jo Kalmijn-Spierenburg, Reinold Kuipers, Hendrika Kuyper-van Oordt, Sjoerd Leiker, E. van Oostzee-Prinsen, Rudolf v. Reest, Jan Ronselaar, D. v.d. Stoep, B. Stroman, e.a. Bandontwerp MAREE, PIET. . 220 p., b/w photogr. plates by MAREE, PIET, index, 19x25 cm. 1937(?) Baarn : Bosch & Keuning HARDCOVER: (Orig. beige cloth with red & black printing, cover small stain, corner of first blank end paper removed, else VERY GOOD) Many lovely black & white photographs by MAREE, PIET of pre-Worl War II Holland along with text by Dutch authors [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Geography Geographical Geographic Folklore ] € 36.00
Click here to order or inquire
5243 BUNING,L. Het herenbolwerk. Politieke en sociale terreinverkenningen in Drenthe over de periode 1748-1888.. . VII+297 p., b/w plates, bibliogr., index 1966 Assen : Van Gorcum HARDCOVER: (Orig. gilt. black cloth. AS NEW with repaired dust jacket) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe History Sociology Sociological Society ] € 14.50
Click here to order or inquire
5318 BUURSINK, J. Twente. Land van natuur een arbeid. ADDED gift letter. . 42 p. tekst + 140 foto's (2 in kleur) 1960(?) Meppel : Roelofs van Goor HARDCOVER: (Orig, grey gilt. cloth. VERY GOOD with GOOD (small tear) dustjacket) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Culture history topography ] € 14.50
Click here to order or inquire
6450 CALKOEN, H.J. Velsen. Grepen uit de geschiedenis van een oude woonplaats in Kennemerland.. . 142 p., num. photogr., maps, etc. 1967 Ijmuiden : Vermande Zonen HARDCOVER: (Or. carton pictorial cover. VERY GOOD) ADDED in this copy a large number of newspaper clippings, mostly pasted in. Making this book an unique document! [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Velsen local history History Geography Geographical Geographic ] € 29.50
Click here to order or inquire
3698 CAMINADA-VOORHAM, A.M.G. Loevestein. Een fort aan de grens van Holland. With an English summary. ADDED Press clipping. . 176 p., num. ills (photogr., drawings, maps), gloss., bibliogr. 1989 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. decorated wrappers. VERY GOOD) Well-documented history of Castle Loevestein, former prison of Hugo de Groot (Grotius). [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History ] € 19.50
Click here to order or inquire
6629 CISTERCIENSERLEVEN IN SALLAND Verborgen leven. Zestig jaar Cisterciënserleven in Salland 1890 - 1950.. . 167 p., b/w phtogr. on plates, text ills. 1950(?) Diepenveen : Cistercienserabdij Onze Lieve Vrouw van Sion : (Orig. carton pict. cover, occas. mild fox., name on end paper, dust jacket. bit dam., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Salland History Religion ] € 14.50
Click here to order or inquire
5069 CLEERDIN, V., Het Brabantsche dorp. Heemschutserie, deel 44. 1e druk.. . 126 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, 2 fold. maps, 12, 5 x 18, 3 cm. 1944 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Noord-Brabant Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 10.50
Click here to order or inquire
5103 COERTS, H. De A.R. Partij en Nieuw-Guinea. Historische analyse van een partijcrisis. . &&&&& 104 p., bibliogr. 1950 Franeker : Wever HARDCOVER: (Original pictorial wrpprs. With name and exlibris, else AS NEW) [KEY WORDS: Oceania New Guinea The Netherlands History Politics ] € 7.50
Click here to order or inquire
1659 COLENBRANDER, H.T. Inlijving en opstand. Nederl. Hist. Bibl.. . 320 p., ill., frontisp. 1913 Amsterdam : Meulenhoff HARDCOVER: (or. cl., spine ends frayed, stained, loosening) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History ] € 16.34
Click here to order or inquire
1466 COLIJN, HELEN Of Dutch Ways. 2nd pr. Signed by author. 240 p., B&W photos, map,index, bibliogr. 1981 Minneapolis, MN: Dillon HARDCOVER: (cl., dust jacket sm. corner cut off, ink written dedication on first end paper, else as new) Educated in the Netherlands, immigrated to U.S. after WW II, this granddaughter of former Prime Minister, describes not only the complex political and social systems of Holland, but also gives receipts of Dutch national dishes . [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Geography Geographical Geographic History Cultural history ] € 17.24
Click here to order or inquire
6904 CONCERTGEBOUWORKEST [2 VOLUME SET] Historie en kroniek van het Concertgebouw en het Concertgebouworkest. 1888 - 1988. Deel 1, Voorgeschiedenis / 1888 - 1945. Deel 2, 1945 - 1988.. . 254 p. + 286 p., with numerous ib&w and colour illustrations, 21x30 cm 1988/9 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. cloth with silver letterings, dust jacket. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history music orchestra ] € 94.50
Click here to order or inquire
3365 COOLS, R.H.A. Strijd om den grond in het lage Nederland. Het proces van bedijking, inpoldering en droogmaking sinds de vroegste tijden. ADDED newspaper clippings NRC 1950's.. . 300 p., b/w phtogr. plates, (col.)(fold.) maps, bibliogr., indexes 1948 Rotterdam : Nijgh & Van Ditmar SOFTCOVER: Or.blue gilt. cloth/dustj., because of the added newspaper clippings is cover slightly loosening, else VERY GOOD) Very scarce work on the history of the Dutch struggle against the water. Well illustrated. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History Geography Geographical Geographic Cartography ] € 59.00
Click here to order or inquire
6045 COUVÉE, F. Ik heb de eer te requireren ... Belevenissen van een officier van Justitie. First Edition.. . 181 p. 1952 Arnhem: Van Loghum Slaterus HARDCOVER: (Orig. red gilt. cloth, cover bit worn, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Dutch Law Nederlands Recht rechten jura justitie ] € 9.50
Click here to order or inquire
8236 CRAANDIJK,J. Wandelingen door Nederland. One Vol : Woerden,Montfoort, Vecht, Amersfoort, etc.., 3rd ed.,. . VIII + 298 p., with tinted lithogr. maps/ plates (ills. by P.A. Schipperus) 1887 Haarlem : H.D. Tjeenk Willink SOFTCOVER: (Paper cover loose, interior in very good condition) Account of 19th century walks to a.o. ,Woerden,Montfoort, Vecht, Amersfoort, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Voyages Travel Dutch topography ] € 32.50
Click here to order or inquire
9163 CRANEVELT / D. ALLARD De Cranevelt correspondentie Ed.: D. Allard; red.: J. IJsewijn met medew. van C. Coppens e.a.. . 175 p., veel foto's, kaartjes en andere illustraties in zwart/wit, index, bibliogr. 1997 Brussel : Koning Boudewijnstichting. Fonds voor het Roerend Cultureel Erfgoed SOFTCOVER: (Orig. paperb. Ex- bibiotheek, maar nooit uitgeleend. ALS NIEUW) Zeldzaam. Rare. Deze rechtsgeleerde en verfijnde humanist (1485-1564 ) was de boezemvriend van Vives, Erasmus, Thomas More, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek Cultural history Erasmus, Thomas Moore Brugge - Geschiedenis ] € 32.50
Click here to order or inquire
8235 CREMER, A.F. & JAN LIGTHART Op de fiets door Nederland. Aardrijkskundig leesboek voor de lagere school. 1e Stukje; 1e gedeelte. 19e druk. Herzien door J.L. Hooftman.. . 120 p., met veel kaartjes, foto's en tekeningen 1928 Groningen - Den Haag : J.B. Wolters SOFTCOVER: (Orig. papieren omslag met fraaie tekening. Lichte gebruikssporen. ZEER GOED) Dit is vrij zeldzame 1e Stukje; 1e gedeelte. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cartography Atlases ] € 19.50
Click here to order or inquire
6922 DAAL, LUIS H. & TED SCHOUTEN Antilliaans verhaal. Geschiedenis van Aruba, Bonaire, Curacao, Saba, St.Eustatius en St.Maarten.. . 160 p.,num. col. & b/w photogr on plates, text-ills., maps, bibliography, 1988 Zutphen : De Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs NEW) [KEY WORDS: Latin America South America (Netherlands Antilles politics history Biography ] € 17.50
Click here to order or inquire
1785 DALEN, A.G.VAN Gilden en schutterijen in de graafschap Bergh. Een stuk sociale geschiedenis in een landelijke Gelderse gemeente (Bergh en omgeving).. . 218 p., b/w photogr., 2 fold. maps 1971 Zutphen : Walburg SOFTCOVER: (paperb.) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Topografie Dutch Topography Ehnography Anthropology Folklore ] € 20.42
Click here to order or inquire
5299 DAM, FREARK ET.AL Op 'e hichte mei it FLMD . &&&&& 40 p., b/w ills., photogr., facsim., etc. 1977 Leeuwarden : FLMD SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs., stapled. VERY GOOD) Wegwijzer door Fries Letterkundig Museum: tekst in Fries en Hollands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Cultural history linguistics ] € 12.50
Click here to order or inquire
6824 DE WANDELAAR De wandelaar in weer en wind. Geïllustreerd maanblad gewijd aan natuurleven, landschap, volkskunde, reizen en buitensport. Redactie A.V.Fey (sinds oktober 1949) Fop Brouwer. . Ingebonden twee jaargangen 1948 (deels) en 1949 (compleet).Num. ills. 1948-9 Laren : Schoonderbeek en later Dordrecht : Reidel HARDCOVER: (Ingebonden met zelf getypte inhoudsopgave. VERY GOOD) Very scarce. Zeer zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Nature Folklore wandering ] € 29.50
Click here to order or inquire
3796 DE WANDELAAR De wandelaar. Geïllustreerd maanblad gewijd aan natuurwaardeering, natuurbescherming, heemschut, geologie en folklore. Redactie Rinke Tolman.. . Eerste Jaargang. 368 p., num. ills. 1929 Laren : Schoonderbeek HARDCOVER: (All numbers in orig. decorated wrpprs, cover of first number loose, else VERY GOOD) Very scarce. Zeer zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Nature Folklore wandering ] € 39.50
Click here to order or inquire
3795 DE WANDELAAR IN WEER EN WIND De wandelaar in weer en wind. Geïllustreerd maanblad gewijd aan natuurleven, landschap, volkskunde, reizen en buitensport. Redactie Fop Brouwer. . Ingebonden twee jaargangen 1950 en 1951.Num. ills. 1950-1 Dordrecht HARDCOVER: (Ingebonden met zelf getypte inhoudsopgave. VERY GOOD) Very scarce. Zeer zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Nature Folklore wandering ] € 39.50
Click here to order or inquire
6307 DEURSEN, A.TH. VAN De last van veel geluk. De geschiedenis van Nederland 1555-1702.. . 372 p.,num. b/w ills.and 8 ills in col ., index, bibliogr. 2004 Amsterdam : Bert Bakker HARDCOVER: (Orig. hardcover. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History 17 th century Dutch Golden Age ] € 31.90
Click here to order or inquire
3934 DEVENTER / BAALEN, H.J. VAN DEVENTER EN ZIJN SCHILDERS. (19de en 20ste eeuw). First edit. n.d.. 96 p., num. (col.) ills., index, oblong 30x21 cm. Deventer: Charles Dixon SOFTCOVER: (Org. decor. stiff wrpprs. VERY GOOD) Profusely illustrated Deventer paintings and painters in 19th & 20th century. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Deventer History art painting Reference ] € 37.50
Click here to order or inquire
3933 DEVENTER / KRONENBERG, H Deventer weiderechten. Doctoral thesis University Leiden. . 1902 Deventer: Charles Dixon SOFTCOVER: (Org. blue stiff wrpprs, cover bit discol., pages uncut & partly unopened. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Deventer History agriculture law ] € 49.50
Click here to order or inquire
6596 DEVENTER. - MOONEN, A Korte chronyke der stadt Deventer, van de oudste geheugenisse af tot het vredejaer van 1648. 3e.verb.dr.,Tezamen 3 stukken in 1. TOEGEVOEGD: 1) SYLVANUS Beschryvinghe der stad Deventer 2) AVRELIO Batavia ; sive , De antiqvo veroqve eius insvlae qvam Rhenvs in Hollandia ... AVRELIO . . . Item alia quae proxima pagella indicabit Bonaventurae Vulcanii .... . Tezamen 3 stukken in 1. 158 + 28 + 135 p. 1714 Deventer : Wijk HARDCOVER: (Orig. gilt. hlf leather b., cover bit rubbed, else VERY GOOD) Zeldzaam. Rare. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Deventer History ] € 245.00
Click here to order or inquire
6216 DIFEREE, H. C. Het Gedenkboek 1813. Uitgegeven bij het eeuwfeest der herwinning van ons zelfstandig volksbestaan. Bandillustratie André Vlaanderen. . 419 p., num. ills., col. frontisp. plate, 24 x 30 x 4.5 cm. 1913 Amsterdam : Van Holkema & Warendorf HARDCOVER: (Orig. gilt. leather spine, gilt. pictorial cover. top pages gilt. edged. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History ] € 37.50
Click here to order or inquire
5270 DIJK, KLAAS VAN Ontwakend volk. Een zwerftocht door Drenthe in de middeleeuwen.1e druk. . 91 + V p., b/w ills., index 1946 Meppel SOFTCOVER: (Original red gilt. hlf cl. Dust jacket, bit chipped. else. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history Sociology Sociological Society Geography Geographical Geographic ] € 12.50
Click here to order or inquire
5357 DIJK, MR. K. VAN Meppels Sociaal-Historische ontwikkeling 1644-1795 (met bijlage van de akte van burgerschap van 1644). 24 p., 15 x 21 cm. 1951 Assen : van Gorcum & Comp. N.V. (G.A. Hak & Drs. H.J. Prakke) SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, GOOD) Overdruk uit de Nieuwe Drentsche Volsalmanak 1951, 69e jaar [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente local history ] € 7.50
Click here to order or inquire
6328 DIJKSHOORN, W.; JONG, E. DE; ODE, L. (ED.) Amsterdamse grachtentuinen. Prinsengracht. . &&&&& 286 p. hundreds of col. and b.& wh. photographs, drawings/plans, maps. Oblong 2000 Zwolle : Waanders HARDCOVER: (Org. yellow cloth. Pictorial dustjacket. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdam Cultural history gardens ] € 27.50
Click here to order or inquire
6921 DIJKSTRA, B.K.S. Graven en gravinnen van het Hollandse Huis. Onderzoek van de stoffelijke resten, opgegraven op het terrein van de voormalige abdijkerk te Rijnsburg in 1949 en 1951.. . 192 p., 71 plates in b/w 1979 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. gilt., artif. leather, dust jacket. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch history ] € 21.50
Click here to order or inquire
8172 DIJKSTRA, GER (E.A.) Uit Berkelbronnen. Over Varen Leven En Werken Op En Langs De Berkel. First Edition.. . 80p., (kleur) afb. en kaarten, 30 x 21 cm. 1988 Borculo : Berkelzomp SOFTCOVER: (Orig. Pb., met flappen. NIEUW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Gelderland Geography Geographical Geographic Cultural history shipping ] € 16.50
Click here to order or inquire
5268 DOCKUM, H.C. VAN Van nieuwjaarsmorgen tot oudejaarsavond in Drenthe. 1e druk. 182 p., b/w photogr. plates 1948 Assen : De Torenlaan HARDCOVER: (Original pictorial two-toned cloth. Cover bit darkened, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Ethnography Anthropology Sociology Sociological Society Geography Geographical Geographic ] € 12.50
Click here to order or inquire
8301 DORHOUT, U. G. Het stedeke Sloten. Met 32 afb naar foto´s van B.W.Arendsen. Uitgave tijdschrift `Het huis, oud en nieuw.`. . 32 p., 32 b-w photogr. 1916. Amsterdam SOFTCOVER: (Orig. pict cover. Front cover partly loose, ocas. mild fox., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Cultural history Architecture Folklore ] € 17.50
Click here to order or inquire
1880 DREES, W. De vorming van het regeringsbeleid. (Staatkunde en burgerschap 3). VIII+148 p. 1965 Assen : Gorcum HARDCOVER: (Orig. black gilt. cl, dust jacket, small corner removed from endpaper) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Politics History ] € 10.89
Click here to order or inquire
5260 DRENTHE / BONTEKOE, G.A. E.A. (RED.) Nieuwe Drentse Volksalmanak 1958 . &&&&& 201+ 146+24+12+5 p., numerous text figures, (fold.) maps and plates, 21x15 cm. 1958 Assen : van Gorcum & Comp. N.V. SOFTCOVER: (Original pictorial wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history Archaeology Ethnography Anthropology ] € 17.50
Click here to order or inquire
5259 DRENTHE / BONTEKOE, G.A. E.A. (RED.) Nieuwe Drentse Volksalmanak 1957 Jubileumnummer (75 jaar).. . 171+158+ 41 p., numerous text figures, maps and (col.) plates, 21x15 cm. 1957 Assen : van Gorcum & Comp. N.V. SOFTCOVER: (Original pictorial wrpprs, first end paper bit fox., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history Archaeology Ethnography Anthropology ] € 17.50
Click here to order or inquire
5261 DRENTHE / BONTEKOE, G.A. E.A. (RED.) Nieuwe Drentse Volksalmanak 1959 . &&&&& 326+28+6+5 p., numerous text figures, (fold.) maps and plates, 21x15 cm. 1959 Assen : van Gorcum & Comp. N.V. SOFTCOVER: (Original pictorial wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history Archaeology Ethnography Anthropology ] € 17.50
Click here to order or inquire
5263 DRENTHE / POELMAN, H.A.. (RED.) Nieuwe Drentsche Volksalmanak 1932 Jubileumnummer (50 jaar).. . 96+39 p.,b/w plates, fold. map, 21x15 cm. 1932 Assen : van Gorcum & Comp. N.V. SOFTCOVER: (Original pictorial wrpprs, occas. fox., small name stamp on first end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history Archaeology Ethnography Anthropology ] € 27.50
Click here to order or inquire
5262 DRENTHE / POELMAN, H.A.. (RED.) Nieuwe Drentsche Volksalmanak 1931 . &&&&& 112+35 p.,b/w plate, 21x15 cm. 1931 Assen : van Gorcum & Comp. N.V. SOFTCOVER: (Original pictorial wrpprs, occas. fox., small name stamp on first end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history Archaeology Ethnography Anthropology ] € 27.50
Click here to order or inquire
6618 DRIJVER, F.W. Folklore. Een speurtocht in de ongeschreven geschiedenis van het Nederlandsche volk. Met talrijke afbeeldingen en een uitslaande plaat. Eerste druk.. . 183 p. (1942) Amsterdamsche Boek- en Courantmaatschappij SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, light traces of use, name and ex-libris on first end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Folklore ] € 15.50
Click here to order or inquire
5264 DUBBELBOER, B. Leer ze mij kennen... de Drenten. 1e druk. 141 p., b/w photogr. plates, bibliogr. 1968 Leiden : Sijthoff SOFTCOVER: (Original pictorial wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Ethnography Anthropology Sociology Sociological Society Geography Geographical Geographic ] € 7.90
Click here to order or inquire
6790 DUIJVENDAK, M.G.J. & KOOIJ, P. (RED.). RUG en regio, balans van een buitengewone band. Rijksuniversiteit Groningen en Noord-Nederland.. . 291 p., num. b/w photogr.and text ills., 12,5 x 20 cm. 2004 Groningen : Rijksuniversiteit SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cultural history ] € 9.40
Click here to order or inquire
5399 EEDEN , FREDERIK VAN Brieven van Frederik van Eeden. Fragmenten eener Briefwisseling uit de Jaren 1889 - 1899.. . 181 p., 2 b/w photogrps. of the writer. 1907 Amsterdam - Leipzig : Maas & Van Suchtelen HARDCOVER: (Orig. red stamped ill. cover with gilt letters, some pages a bit stained but else VERY GOOD) [KEY WORDS: Cultural history poetry ] € 95.00
Click here to order or inquire
1799 EISLER, M. Alt-Delft. Kultur und Kunst. . &&&&& 313 p., zahlr. Abb. im Text u. a. Taf., index 1923 Amsterdam : Elsevier HARDCOVER: (Or. blue gilt. décor. cl., slightly discol.) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Delft Cultural history Kunst Topographie Handarbeit Keramik Niederlande] € 24.96
Click here to order or inquire
9161 ELLENKAMP, ROBERT Vorden tijdens de bezetting. ADDED: krantenkipsel. . 175 p., veel foto's, kaartjes en andere illustraties in zwart/wit, index, bibliogr. 1997 Zutphen SOFTCOVER: (Orig. paperb. ALS NIEUW) Zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek History World War II ] € 32.50
Click here to order or inquire
5366 EMSTEDE , E.J.Th.A.M. VAN Van Patronymica en Geslachtsnamen in Drente. . &&&&& 66 p., 1943 Amsterdam : Uitgeverij "Liebaert" HARDCOVER: (Orig. kartonnnen omslag, met klein etiketje. GOEDE STAAT) Een overzicht van alle doopakten der Nederlandsch Hervormde gemeenten in Drente, waarbij aan nieuwgeborenen naast een voornaam, tevens een achternaam werd gegeven, die door betrokkenen in later jaren als geslachtsnaam is gevoerd. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente local history geneology ] € 22.50
Click here to order or inquire
5403 ENGELMAN , JAN Nederlandsche Schilderkunst in Beeld. 250 afbeeldingen, waarvan 12 in kleuren. Inleiding van Jan Engelman.. 280 p., b/w photgrphs + col. plates, lijst van illustraties, dutch text. 1941 (?) Amsterdam : Van Holkema & Warendorf N.V. HARDCOVER: (Or. blue cloth with gilt lettering and décor, iets los in band else VERY GOOD) [KEY WORDS: Dutch painting History ] € 22.50
Click here to order or inquire
6404 ENKHUIZEN Enkhuizen en Het Grootslag : Twee schilderijen bekeken / [ten gel.: P.J. de Vries ; inl.: J.R. Jas ; met bijdragen van P.P. Bakker ... et al. ; fotogr.: Ko Steltenpool ... et al.]. Maelson-reeks ; dl. 7. . 72 p., [4] bl. pl. : ill., facs., krt. ; 25 cm 1994 Enkhuizen: Vereniging Oud Enkhuizen SOFTCOVER: Uitg. n.a.v. de tentoonstelling "Schilderij onder de loep" in het Zuiderzeemuseum, Enkhuizen, 12 feb./5 juni 1994. SCHAARS [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Enkhuizen art geschiedenis van de schilderkunst ] € 29.50
Click here to order or inquire
5395 EVERS , G.A. Geïllustreerde Gids voor de Noordzee-Eilanden.. . 74 p., 43 b/w photogrphs, 1 map. 1906 Utrecht : G.A. Evers SOFTCOVER: (Orig. ill. col. wrpprs. occas. fox. but else GOOD, RARE!!!) Gids met wetenswaardigheden betr. Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland, Schiermonnikoog en Rottumeroog. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Waddeneilanden Travel guides ] € 49.50
Click here to order or inquire
44 FALKPLAN 101-stedenboek van Nederland. . 352 p.,ill.,maps 198? Eindhoven : Falkland HARDCOVER: [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch ] € 15.88
Click here to order or inquire
6380 FOTO-ATLAS GELDERLAND Foto-Atlas Gelderland. . &&&&& X+599 p. w. aerial phot. 1:14.000 and separate index, 29 x 32 cm. 1989 Den Ilp : Robas / Emmen : Topografische dienst : (Orig. pictorial wrpprs. Written dedication on first end paper, else VERY GOOD) Luchtfoto"s van de plaatsen in Gelderland op een schaal van 1:14.000. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch gelderland Cartography Atlases aerial photographs ] € 49.50
Click here to order or inquire
6379 FOTO-ATLAS GELDERLAND Foto-Atlas Gelderland. Met separate bijlage van intekenaars.. . X+599 p. w. aerial phot. 1:14.000 and separate index, 29 x 32 cm. 1989 Den Ilp : Robas / Emmen : Topografische dienst : (Orig. pictorial wrpprs. VERY GOOD) Luchtfoto"s van de plaatsen in Gelderland op een schaal van 1:14.000. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch gelderland Cartography Atlases aerial photographs ] € 69.50
Click here to order or inquire
5068 FRANSEN, DR. J., Schoon Enkhuizen. Heemschutserie, deel 42. 1e druk.. . 108 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, fold. map, 12, 5 x 18, 3 cm. 1944 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Met (gescheurd) stofomslag. Kaart is los. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Enkhuizen Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 8.50
Click here to order or inquire
6257 FRIESLAND / WIERSMA, J.P. (INL.) Friesland, land van wijde verten. Foto 's van Kees van Barneveld en Ger Dekkers. . 35 p.text + 142 photogr. on plates, 20 x 29 cm. 1960(?) Amersfoort : Roelofs Van Goor HARDCOVER: (Orig. gilt. cloth., on end paper in miniscule letters "'66', else AS NEW with VERY GOOD pictorial dustjacket) A beautiful book on Friesland with superb (some col.) photogr. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Photos photographs photography books Topography ] € 18.50
Click here to order or inquire
1663 FRUIN, DR. R. Tien jaren uit den tachtigjarigen oorlog: 1588 - 1598. Tweede uitgaaf. . VII=345+II p. 1906 's-Gravenhage : Martinus Nijhoff HARDCOVER: (or blue gilt. cl.) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History War ] € 13.61
Click here to order or inquire
9265 FRUIN, R. De Tachtigjarige Oorlog. (7 vols) Historische opstellen. 6 dln./vols Together uniformly bound with Tien jaren uit den tachtigjarigen oorlog: 1588 - 1598 (399 p.), all bound in same style.. . Ca.1600 p. 1908/09 Gravenhage : Nijhoff HARDCOVER: (Or. gilt. décor. red cl. Date and initials of former owner in small letters on first end papesr. VERY GOOD) Standard work on Dutch-Spanish war of 1568 - 1648. . vol 1 - Het Voorspel van den Tachtigjarigen oorlog, 251 pages. Vol 2 - Alva's plan van veldtocht voor 1572, De voordereiding in de Ballingschap van de Gereformeerde Kerk van Holland, De Slag Bij Nieuwpoort, Hugo de Groot en Maria van Reigersbergh, de Jeugd van Louise Henriette d'Orange, 295 pages. Vol 3 - De Overwinning bij Heiligerlee, Nederland in 1571 betrokken in de Politiek der Groote Mogendheden, Motley's Geschidenis der Vereenige Nederladen, Herinnering aan marnix van St. Aldegonde, 262 pages. Vol 4, De Wederopluiking van het Katholisme in Noord-Nederland, Omster den Aanvang der XVI Eeuw, de annales van Franciscus Dusseldorpius, 270 pages. vol 5, De Nederlandsche beroerten in de XVI Eeuw, uit een Katholiek oogpunt beschouwd, een proeve van historische kritiek , de gorcumsche martelaren, de stemming der katholieke gemeeten en der regering van Amsterdam tijdens het Geus worden der stad, 250 pages. vol 6, Prins Willem I in het Jaar 1570, Prins Willen in onderhandeling met den vijand over vrede 1572-1576, 295 pages. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Nederlandse geschiedenis Dutch history Tachtigjarige Oorlog ] € 79.50
Click here to order or inquire
3750 GALEN LAST, H. VAN Nederland voor de storm. Politiek en literatuur in de jaren dertig. Fibula nr. 37.. . 104 p., num. b/w photogr. plates, drawings, index, bibliogr. 1969 Bussum : Van Dishoeck : (Orig. pictorial cardboards, name on firste end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch history 1930's Politics literature ] € 7.50
Click here to order or inquire
3715 GANS, JACQUES Nieuwe nonchalante notities. Met illustraties van van Looij.. . 197 p., ills. 1954 Amsterdam : C. P. J. van der Peet HARDCOVER: (Org. flexible binding, pictorial cover. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Politics ] € 13.50
Click here to order or inquire
3849 GEDENKBOEK DEVENTER H.B.S. Gedenkboek Deventer Hogere Burgerschool, 1864 - 1939. . &&&&& 83 p., num. b/w ills., name lists 1939 Deventer HARDCOVER: (orig. decor. hlf cl., cover bit stained, , name on end paper, else VERY GOOD) Met talr. afb. en uitgebreide namenlijst van directeuren en leraren. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topograpy local history Education Pedagogy ] € 29.00
Click here to order or inquire
8361 GEILLUSTREERD STUIVERSBLAD Geillustreerd Stuiversblad. Ingebonden complete Jaargang 10 Weekblad met wetenswaardigheden, humor, cartoons en vervolgverhalen.. . 836 p., num. b/w llustr. 1900 Amsterdam : Vivat HARDCOVER: (Bound in green gilt. pict. cloth, cover slightly rubbed and bit loosening, some browning. VERY GOOD) Zeer zeldzaam. Rijk geillustreerd tijdsdocument. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch periodicals tijdschriften ] € 94.50
Click here to order or inquire
8360 GEILLUSTREERD STUIVERSBLAD Geillustreerd Stuiversblad. Ingebonden complete Jaargang 5 Weekblad met wetenswaardigheden, humor, cartoons en vervolgverhalen.. . 830 p., num. b/w llustr. 1895 Amsterdam : Vivat HARDCOVER: (Bound in green gilt. pict. cloth, cover slightly rubbed and bit loosening, spine end frayed, some browning, first page loose. VERY GOOD) Zeer zeldzaam. Rijk geillustreerd tijdsdocument. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch periodicals tijdschriften ] € 94.50
Click here to order or inquire
8371 GEILLUSTREERD STUIVERSBLAD Geillustreerd Stuiversblad. Ingebonden complete Jaargang 23 Weekblad met wetenswaardigheden, humor, cartoons en vervolgverhalen.. . ruim 1000 p., num. b/w llustr. 1913 Uitgevers-Maatschappij "Neerlandia" vh Ditmar Utrecht HARDCOVER: (Bound in green gilt. pict. cloth, spine ends frayed, cover bit rubbed,, edges some browning,, else VERY GOOD) Zeer zeldzaam. Rijk geillustreerd tijdsdocument. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch periodicals tijdschriften ] € 94.50
Click here to order or inquire
8370 GEILLUSTREERD STUIVERSBLAD Geillustreerd Stuiversblad. Ingebonden complete Jaargang 21 Weekblad met wetenswaardigheden, humor, cartoons en vervolgverhalen.. . ruim 1000 p., num. b/w llustr. 1911 Uitgevers-Maatschappij "Neerlandia" vh Ditmar Utrecht HARDCOVER: (Bound in green gilt. pict. cloth, cover bit rubbed,and loosening, edges some pages frayed, some browning, first page partly gone, else VERY GOOD) Zeer zeldzaam. Rijk geillustreerd tijdsdocument. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch periodicals tijdschriften ] € 94.50
Click here to order or inquire
5052 GELDER, H. E. VAN De historische schoonheid van 's-Gravenhage. Heemschutserie, deel 27. 3e druk.. . 125 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, 12, 5 x 18, 3 cm. 1946 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Vage rest van exlibris. Klein nummer op schutblad. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch 's-Gravenhage Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
4177 GELDERLAND IN PRENT Gelderland in prent. 18e eeuwse prenten van steden, dorpen, kastelen en buitenplaatsen.. 125 prenten 1964 Zaltbommel : Europese Bibliotheek : (Orig.pict stiff wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Cultural history Architecture ] € 12.50
Click here to order or inquire
6907 GELDERS MOLENBOEK / (KORF, J. (RED.) Gelders Molenboek. Samengesteld in opdracht van het Provinciaal Bestuur van Gelderland.. . 632 p., ills. in b/w, 3 fold. maps, 26,5 x 19,5 cm., 1968 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. blue gilt. cloth, dust jacket. NEW) Monumental standrd work listing mills, extensive lists of names of mills, types & variations, locations in the Dutch province Gelderland. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Molens windmills mills Cultural history ] € 29.50
Click here to order or inquire
6528 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXX. . XVI + 195 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1979 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Dagelijkse heerlijkheden in Bommeler en Tielerwaard [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.80
Click here to order or inquire
6530 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXII. . XXVII + 243 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1981 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Levensstandaard in de 15e en 16e eeuw, Zutphen; Heksen in Gelderland [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
6533 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXVI. . 192 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1985 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. blue wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a.Wageningen en het veer; Zanden en branden op de Veluwe [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6525 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXVII. . XL + 160 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1974 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Kerspel Renkum, Twee reisjes door Gelderland en Kleef in 1720 en 1721 [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.75
Click here to order or inquire
6541 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXXVIII. . 215 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1997 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. blue wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Moord en doodslag op synodes; Muziekleven [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6527 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXIX. . XIII + 289 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1978 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a.Bevolking Nijmegen in eerste kwart 15e eeuw; Dominicanen in Nijmegen; Zaltbommel en zijn Waarden [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.75
Click here to order or inquire
6537 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXXI. . 208 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1990 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. blue wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Beschavingsoffensief te Arnhem; Wervingen in Gelderland [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6538 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXXII. . 188 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1991 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. blue wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Rond de Meiboom; Klokkengieten [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6539 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXXIII. . 188 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1992 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. blue wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Roversbenden; Wijnhuistoren Zutphen [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6540 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXXIV. . 215 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1993 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. blue wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Maurits Ver Huell; Smokkelhandel rond Nijmegen [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6526 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXVIII. . XXXVII + 293 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1975 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a.Wolter Hegeman, een Gelders krijgsoverste in de 80-jarige oorlog; bannerheerlijkheden in Zutphen [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 14.75
Click here to order or inquire
6523 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXV. . XXVIII + 207 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1971 Arnhem : S. Gouda Quint - D. Brouwer en Zoon SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a.,Onderwijs in Gelderland in 1830 en 1850; statische beschrijvingen van een aantal gemeenten [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 13.60
Click here to order or inquire
6522 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXI. . LXII + 374 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1964 Arnhem : S. Gouda Quint - D. Brouwer en Zoon SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a.,Arnhemse duivelsgeboorte; klokbekergraf bij Hoog Buurlo [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 17.50
Click here to order or inquire
6521 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LX. . XII + 254 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1961 Arnhem : S. Gouda Quint - D. Brouwer en Zoon SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a.,Joodse roversbende; handel op Oost-Indie [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
6518 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LIII. . XXXVIII + 318 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1953 Arnhem : S. Gouda Quint - D. Brouwer en Zoon SOFTCOVER: (Orig. blue pict. wrpprs, spine bit sunned, occas. vague rests of waterstainn, else VERY GOOD) Artikelen over o.a., Gelderse goud- en zilversmeden, Latijnse school te Culemborg [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 15.50
Click here to order or inquire
6535 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXIX. . 208 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1988 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. blue wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Stadhuiscomplex Zutphen; Openbare feesten Arnhem [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6536 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXX. . 160 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1989 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. blue wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Latijn opMontferland; Rijnlandse maatvoering [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6534 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXVIII. . 224 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1987 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. blue wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Oproer leger Harskamp; Arnhem tussen 1665 en 1744 [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6524 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXVI. . LXII + 289 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1972 Arnhem : S. Gouda Quint - D. Brouwer en Zoon SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Zutphens erfhuisproces; De Gelderse Bloem [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 14.75
Click here to order or inquire
6531 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXIII. . XXXI + 207 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1982 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. De klok van Archem; Villapark in Oosterbeek [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.80
Click here to order or inquire
6532 GELRE VEREENIGING TOT BEOEFENING VAN GELDERSCHE GESCHIEDENIS, OUDHEIDKUNDE EN RECHT Bijdragen en Mededelingen, deel LXXIV. . XV + 206 p. talrijke z/w photogr., e.a. afb., 24x16 cm 1983 Arnhem : Vereniging Gelre SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, VERY GOOD) Artikelen over o.a. Twee eeuwen boekdrukkunst in Arnhem en veel andere artikelen over Arnhem [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 17.80
Click here to order or inquire
1792 GEMEENTEMUSEUM THE HAGUE Zeven eeuwen Den Haag. Inleiding. . 43 p. 1948 's Gravenhage HARDCOVER: (Orig. srapled wrappers.) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History ] € 4.54
Click here to order or inquire
8085 GESCHIEDENIS DER NEDERLANDEN / ROGIER (ET. AL..) Compleet in vier delen: Boeren, Dr. P.C. / Rogier, Prof. Dr. L. J. / Verberne, Prof. Dr. L. G. J. / Scheerder, Drs. J. . &&&&& 320+296+314+306 p. 1952-8 Nijmegen : De Koepel HARDCOVER: ( Orig in rood linnen gebonden met.goudopdruk. Naam op schutblad. Deel I iets los in band, verder ALS NIEUW) Deel 1. Van Lotharingen naar Bourgondie. Deel II. Eenheid en Scheiding. Deel III. Het Koninkrijk der Nederlanden. Deel IV. Het Zuiden na 1648. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History ] € 39.50
Click here to order or inquire
3406 GOEDE, B. DE/ VERHOEVEN, B./ WOUDE, J. VAN DER De Gelderse bloem. Met orig. erratum inlegvel. . 191 p. b/w plates 1954 Arnhem : Van Loghum Slaterus HARDCOVER: (Or. red gilt.& decor.cloth b. sl. loosening, one ill. loose, end paper lacks small corner, else VERY GOOD with FAIR dustjacket ) Een verzamelbundel gedichten en verhalen betrekking hebbend op Gelderland, van 15 auteurs, zoals Huygens, Hooft, Dermout, Der Mouw, Van Duinkerken, en Achterberg. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland literature Poezie proza. ] € 11.75
Click here to order or inquire
6909 GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON Faust en Mefisto in Drenthe. (Facsim. van 1879) of de Magiër Albert Steenbergen van Hoogeveen. Nederlandse vertaling van Albert Steenbergen. Inleiding door H. J. Prakke.. . Met talrijke illus. naar Houtsneden van Alexander Liezen Mayer. 1979 Meppel : Krips Repro HARDCOVER: (Orig. red gilt. cloth. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Literature fiction Colonial history ] € 19.50
Click here to order or inquire
6449 GORINCHEM. - MEREWADE (REDACTIE) H. F. van Peer, een Gorcumer die historie schreef. Facetten v. Gorc. verleden 3.. . 115 p., num. b/w photogr., bibliogr. 1980 Gorinchem : Mandarijn SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, pasted in dedication Rabobank. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch GORINCHEM GORKUM local history History Geography Geographical Geographic ] € 12.50
Click here to order or inquire
5550 GOUDA QUINT, P., Grondslagen voor de bibliographie van Gelderland. . &&&&& XVIII+804 p., index, 24x16 cm. 1910 Arnhem : P. Gouda Quint HARDCOVER: (Orig. hlf cloth. with cardboard cover, binding sl loose, spine sl dam, stamp on end paper, else GOOD) Because of its detailed information on persons and places, a must for anyone interested in the history of Gelderland [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Local History ] € 49.50
Click here to order or inquire
7095 GOUW, J.TER, Amstelodamiana.Two volumes Derde Druk.. . XXXII+466;IX+454 pp. 1874 Amsterdam : C L Brinkman HARDCOVER: (Contemp.rre(?)bound in green gilt. hlf cloth. Spine of vok I is loosening, but book block firm, name on end paper, further VERY GOOD) Bevat o.m. : Straatnamen, vergrootingen van Amsterdam, verhalen; Gijsbrecht van Aemstel en de opkomst van Amsterdam, In de Kalverstraat, Wandeling in Amsterdam, Amsterdamsche kleinigheden, Jan Klaassen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdam Cultural history Folklore History ] € 29.50
Click here to order or inquire
6509 GRAAFSCHAP / ARCHIEF 1964-1979 Archief. Orgaan van de oudheidkundige vereniging De Graafschap en van de Meester Hendrik Willem Heuvel Stichting. Complete jaargangen 1964-1979.. . 16 vols met in totaal ca 1500 p., talrijke z/w (en enkele kleuren)photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1964 Doetinchem SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) Honderden specialistische artikelen over de geschiedenis van de Achterhoek. Als complete set over deze periode: zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Graafschap topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 155.00
Click here to order or inquire
6513 GRAAFSCHAP / STEENBERGEN, H.J. (RED.) Archief. Orgaan van de oudheidkundige vereniging De Graafschap en van de Meester Hendrik Willem Heuvel Stichting 1969.. . 143 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1969 Doetinchem SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, cover bit shelf wear, else VERY GOOD) Artikelen over o.a., Borculose veemarkt, Franken, Neede. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Graafschap topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 11.30
Click here to order or inquire
6511 GRAAFSCHAP / STEENBERGEN, H.J. (RED.) Archief. Orgaan van de oudheidkundige vereniging De Graafschap en van de Meester Hendrik Willem Heuvel Stichting 1966.. . 130 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1966 Doetinchem HARDCOVER: (Orig. cart. with pictorial wrpprs, top end spine bit frayed, else VERY GOOD) Artikelen over o.a. Dokkenmaken Smederij Eibergen, Volksgebruiken Groenlo, Wapen van Wehl [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Graafschap topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 10.00
Click here to order or inquire
6510 GRAAFSCHAP / STEENBERGEN, H.J. (RED.) Archief. Orgaan van de oudheidkundige vereniging De Graafschap en van de Meester Hendrik Willem Heuvel Stichting. Archief 1925-1965. Met Errata-blad toegevoegd.. . 172 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1965 Doetinchem HARDCOVER: (Orig. cart., name on first end paper, else VERY GOOD) Artikelen o.a.W. Zondervan: Sint Peters maaltijd te Doesburg. H. Odink: Het wapen van Eibergen. H.J. Steenbergen: Een oud register van den banken in de oude St. Calixtus kerk te Groenlo, H. Odink Wapen van Eibergen, etc.. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Graafschap topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 15.90
Click here to order or inquire
6516 GRAAFSCHAP / STEENBERGEN, H.J. (RED.) Archief. Orgaan van de oudheidkundige vereniging De Graafschap en van de Meester Hendrik Willem Heuvel Stichting. Systematische index op het tijdschrift Archief over de jaren 1925-1970. . 40 p., 23x15 cm. 1970 Doetinchem HARDCOVER: (Orig. cart. with pictorial wrpprs,, name on f.e.p., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Graafschap topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 9.50
Click here to order or inquire
6515 GRAAFSCHAP / STEENBERGEN, H.J. (RED.) Archief. Orgaan van de oudheidkundige vereniging De Graafschap en van de Meester Hendrik Willem Heuvel Stichting 1972.. . 132 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1972 Doetinchem SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, cover bit shelf wear, last pages vague rests of waterstain, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Graafschap topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 7.30
Click here to order or inquire
6514 GRAAFSCHAP / STEENBERGEN, H.J. (RED.) Archief. Orgaan van de oudheidkundige vereniging De Graafschap en van de Meester Hendrik Willem Heuvel Stichting 1971.. . 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1971 Doetinchem SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, cover bit shelf wear, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek / Graafschap topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 7.30
Click here to order or inquire
6030 GRAFT, DR. C. CATHARINA VAN DE Palmpaasch. Een folkloristische Studie van Palmzondaggebruiken in Nederland. First edition. . 72 p., colour frontispiece, 12 b/w plates, index 1910 Dordrecht : C. Morks Cz SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrappers, spine and back cover dam., occas. fox., else VERY GOOD). An early comprehensive study in Palm Sunday manners and customs in the Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Religion Folklore ] € 15.00
Click here to order or inquire
5053 GRASWINCKEL, D.P.M. Nederlandsche hofjes. Heemschutserie, deel 28. 3e druk.. . 111 p. + 38 zwart-wit foto's op platen, fold. maps, 12, 5 x 18, 3 cm. 1947 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
5054 GRASWINCKEL, D.P.M. Nederlandsche hofjes. Heemschutserie, deel 28. 1e druk.. . 108 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
6627 GRATAMA, S. Een bijdrage tot de rechtsgeschiedenis van Drenthe, meer bijzonder de rechters en de rechtspleging betreffende. Diss. Univ. Groningen. 'Theses' bound in the rear of the book.. . [VIII] + 400,[8] p. 1883 Assen : Willinge Gratama HARDCOVER: (Later bound in cloth, two small ex-lib. stamps, last page loosening, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe history of law ] € 69.50
Click here to order or inquire
8407 GROEN, KOOS 'Er heerst orde en rust...'. Chaotisch Nederland tussen september 1944 en december 1945.. . 208 p., photogr. and text ills.,, 22 x 30 cm. 1979 Nijmegen : Gottmer HARDCOVER: (Orig. pict. boards. Last end paper slightly dam.. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch history World War II ] € 17.50
Click here to order or inquire
5280 GRONINGEN. Kijken naar de provincie Groningen. Een verhalende fotoreeks.. . 96 p., b/w photogr. plates 1960(?) Groningen : Noordhoff HARDCOVER: (Original pictorial hlf cloth. VERY GOOD)) A rare collection of fine b/w photographs on Groningen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cultural history Architecture Ethnography Anthropology folklore] € 17.50
Click here to order or inquire
6576 GRONLOH J. Oranje in Ballingschap en Bevrijding. Flitsen uit de lotgevallen van ons vorstenhuis gedurende de oorlogsjaren 1940-1945. 1ste druk. . 30 p., b/w photogr.,21 x 13cm. 1945 Deventer : Stempher SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, stapled. VERY GOOD) Zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History World War II Koninklijk Huis Dutch Royal family ] € 14.90
Click here to order or inquire
5368 GROOT , Ds. L.A. DE De oude kerk van Vries. Tekeningen en opmaak: H.C. van Eck, Tynaarlo. . 29 p., lit. lijst en zw/w tek. 1976 Groningen : Drukkerij Dijstra Niemeyer bv SOFTCOVER: (Orig. brochure met tek. op omslag. GOED) Brochure waarin de historie van de kerk van Vries beschreven wordt met speciale aandacht voor de Romaanse doopvonten. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente History Architecture ] € 4.00
Click here to order or inquire
3853 GROOT, H.J. DE In de gezonde apotheek. 1 ed.. 128 p., b/w drawings, frontisp. with portr. 1943 Zwolle : La Riviere HARDCOVER: (Orig. hlf cl. Verhalenbundel van dominee uit Voorst, gebaseerd op persoonlijke herinneringen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Literature fiction Folklore ] € 18.50
Click here to order or inquire
6929 GROOTHEDDE, M. ET. AL..(RED.): De Sint-Walburgiskerk in Zutphen. Momenten uit de geschiedenis van een middeleeuwse kerk.. . 303 p., inum. lls, maps bibl., 22 x 28.5 cm. 1999 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. cloth, dust jacket. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zutphen Cultural history Architecture Religion ] € 59.50
Click here to order or inquire
6966 GROOTHEDDE, MICHEL (ET.AL) Leesten en Eme. Archeologisch en historisch onderzoek naar verdwenen buurtschappen bij Zutphen.. . 167 p.,num. b/w llustr., bibliogr., 1996 Kampen : Stichting Archeologie IJssel/Vechtstreek HARDCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Cultural history Archaeology ] € 26.50
Click here to order or inquire
5301 GRUNWALD , L. Koning Dorus en zijn blauwe zeeridders. . &&&&& 48 p , b/w drawings, 14x 19,5 cm 1923 Den Helder : Dorus Rijker fonds SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs., stapled. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch biography Cultural history ] € 9.50
Click here to order or inquire
5338 HAAN, DR. TJ. W. R. DE Volkskunst der lage landen 1. Nederlandse volkskunst ; Klederdrachten, Lied, Verhaal, Volkstoneel.. . 160 p., b/w photogr, bibl., index, 12 x 18 cm. 1965 Amsterdam/Brussel : Elsevier SOFTCOVER: (Orig. col. wrpprs., VERY GOOD) Elsevierpocket over kunst en cultuur deel 1 van de driedelige serie. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Folklore ] € 7.50
Click here to order or inquire
257 HAAN, DR.J.C. DE (ED.) Nederlanders over de zeeen. 350 jaar Nederlandse koloniale geschiedenis. 2e pr. . 351 p.,(col.) ills., col.(fold.) map, bibliogr.,index 1947 Utrecht : De Haan HARDCOVER: (hlf cl.,sl.dam. fr.bnd) [KEY WORDS: Colonial history ] € 22.24
Click here to order or inquire
3534 HAAN, HILDE DE & I.HAAGSMA. Wie is er bang voor nieuwbouw.... Confrontatie met nederlandse architecten. First edit.. . 287 p., num. b/w ills., oblong 1981 Amsterdam : Intermediair Bibl. SOFTCOVER: (Orig.wrps, light traces of use, else VERY GOOD) Contributions by Umbero Barbieri, Otto Das, Hans v. Dijk, Izak Salomons [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture ] € 19.50
Click here to order or inquire
5284 HAAN,DR.TJAARD W.R.DE Volksverhalen uit Groningen. . &&&&& 184 p., b/w ills., index 1979 Utrecht & Antwerpen : Het Spectrum HARDCOVER: (Original green cloth. Dust jacket.. VERY GOOD)) On humour and folklore of Groningen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cultural history Ethnography Anthropology folklore] € 9.90
Click here to order or inquire
5551 HAGOORT, W.J. Plaatsnamen in Drenthe. Met zw/w ills van gemeentewapens.. . 62 p. , b/w ills., index. bibliogr., 14x21 cm 1978 Meppel SOFTCOVER: (Orog. green pictorial stiff wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Local History coats of arms ] € 14.50
Click here to order or inquire
3159 HALL-NIJHOFF, E. VAN Tien politici. Hun handschrift, hun handelingen. Met een voorwoord door Prof. Dr. P. Geyl en een en veertig facsimiles.. . 114+41 p. Met 41 facs.in bijlage, bibliogr., 17,5 x 28 cm. 1963 Amsterdam : Querido HARDCOVER: (Or. black decor. cl., name on first end paper, VERY GOOD) Biographies and hand-writing from Willem van Oranje toThorbecke. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History geschiedenis politics politiek graphology grafologie ] € 15.00
Click here to order or inquire
8157 HAMCONIUS (Hamckema), M. / HAMCONII Frisia seu de viris rebusque Frisiae illustribus. Title printed in black and red within woodcut border and w. woodcut vignette, 2 large woodcut coats of arms verso title-p., etched portrait of the author and 53 full-length portraits of Frisian rulers within woodcut borders by FEDDES VAN HARLINGEN, showing in the background places, buildings and scenes connected with the lives of the depicted persons. Lacks 4 prelim. leaves, replaced b leaves of the 1609 edition.. . (26), 127, (5) leaves,1 woodcut plate of coats of arms and 53 engr. portr. within a decorative border, index 1620 Franeker : J. Lamrinck for J. Starter HARDCOVER: (Contemp. calf, gilt. vignet on spine, cover worn and loosening, bookplates, annot. on endpaper,a few engrav. (partly) hand col. Interior VERY GOOD) VERY RARE AND SOUGHT AFTER. Haitsma Mulier/ Van der Lem 204,a; De Wind p.348-349; Van Someren I, p.103-104; Hollstein VI, p.240; F.M. 89. The second and most desirable edition (first Münster, 1609), the first with the illustrations. P. 74:ff: "Contains an account of a voyage of the Frisons to America and Chile, long before Columbus." Sabin 29937. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland America.Chileof a voyage of the Fr History Voyages Travel ] € 1.450.00
Click here to order or inquire
6584 HAMSTRA T.B. Aangenaam! Kennismaking met Amersfoort een verzameling foto's en prenten over de stad aan de Eem.. . 141 p., num. b/w photogr. on plates, text ills., adverts, map 1959(?) Amersfoort : Eemland - Publiciteit SOFTCOVER: (Orig. pict. stiff wrprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Geography Geographical Geographic History ] € 17.50
Click here to order or inquire
6911 HARDERWIJK. - MOORMAN VAN KAPPEN, O. Tot behoef der arme wesen Hoofdstukken uit de geschiedenis van het Burger Weeshuis te Harderwijk. . &&&&& 328 p., illustrations, index, glossary, 18x28 cm. 1981 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. cloth, dust jacket. NEW -nog in oorpronkelijke verpakking) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Cultural history ] € 17.50
Click here to order or inquire
5359 HARMS , J.A. & G.C. HELBERS & J. WESTRA VAN HOLTHE Excursie-nummer : Drenthe Bulletin van de Kon. Ned. Oudh. Bond. Overdruk voor het Drents Genootschap.. . 61 p.(130 t/m/ 191), 20 zw/w foto's, ills. en tekeningen, landkaarten 1957 Den Haag : Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond SOFTCOVER: (Orig. grijze omslag. lichte roestvlekjes, verder in GOEDE STAAT) Zeer gedetailleerd, met o.a. afb. van kaart van Zweelo en omg. in 1890, Oosterhesselen 1774 en Beilen en omgeving 1845. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente local history Architecture ] € 12.50
Click here to order or inquire
5678 HARMSEN, HENK & JOEP DE GRAAFF (illustraties) Achterhoeks Weerboek. Boezewind en Jachtsnee : wetenswaardigheden, spreuken en gezegden over het weer en nog "völle meer". . 96 p., ills., litt .lijst 1991 Gaanderen : Gherre SOFTCOVER: (Orig. illustr. wrpprs., dedication on first end paper. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek meteorologie Folklore ] € 7.50
Click here to order or inquire
3522 HASSELMAN, C. J. The Royal Colonial Institute at Amsterdam. Origin, Scope, and Future. 2nd revised edition.. . 104 p., numerous b/w ills., folding plan, bibliogr.,25 x 19 cm. 1926 Amsterdam : Colonial Institute SOFTCOVER: (Orig. wrappers. Cover light wear & stain, else VERY GOOD) Well documented study on then new building as a symbol of the scientific dimensions of the Dutch colonial history. [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies The Netherlands Dutch colonial history Ehnography Anthropology museums ] € 17.50
Click here to order or inquire
5279 HAVERKAMP, OKKE En Nederland Lacht . Tweede Deeltje : Vreugdevolle Folklore En Folkoristische Vreugden Uit De Provincie Groningen. Met tekeningen van Joep Smid tussen de tekst. First edition. 80 p., b/w ills., 13 x 19 cm 1947 Doesburg : Rutgers HARDCOVER: (Original pictorial hlf cloth. VERY GOOD)) Rare study on humour and folklore of Groningen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cultural history linguistics dialects Ethnography Anthropology folklore] € 17.50
Click here to order or inquire
6968 HEERDT, A.C. BARON VAN Herde, Heerde, Heerdt. Geschiedenis van het geslacht van Heerdt. Met een woord vooraf van J.Ph. de Monté Ver Loren. (Van Gorcum's Nederlands Familiearchief; deel IV). . 196 p., fold. tables with family trees. num. portr., facsim., and other ills., index, bibliogr. 1957 Assen : Van Gorcum HARDCOVER: (Orig.red cloth.with gilt. title and coat of arms. Name on end paper. VERY GOOD) [KEY WORDS: family history genealogy ] € 79.50
Click here to order or inquire
1674 HEERING, P Overijselsche vertellingen. Tweede druk. . 287 p., lithographed frontisp. 1886 Leiden : E.J.Brill HARDCOVER: (Or. gilt.décor. cl., gilt. edges. Spine sl. discol. On first end paper former owner's name in small letters. A handsome and unusual bright copy.) HEERING, P., (1838-1921) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijsel Literature fiction Folklore ] € 65.80
Click here to order or inquire
8383 HEESBEEN, J.W. VAN Rooien Bart. . &&&&& 218 p., , met z/w foto's op platen 1963 Waalwijk HARDCOVER: (Orig. gilt. red cl. , name on end paper. GOOD) Een roman over de schoenmakers in de Langstraat rond de eeuwwisseling. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Noord-Brabant econmic history schoenindustrie ] € 27.50
Click here to order or inquire
8406 HEIJNINGEN, LEO A. VAN Nederland honderd jaar geleden. mmv. Kreijenbroek, Jan & Anette C.J. Hage- de Lange & Michel Groothedde.. . 170 p., photogr., bibliogr., 22 x 26 cm. Rijswijk : Elmar SOFTCOVER: (Orig. pict.wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Photography Architecture ] € 12.50
Click here to order or inquire
1883 HEIMANS, E. Met kijker en bus, geillustreerde schetsen uit het leven van planten en dieren. . 248 p., b/w drawings, mostly by author 1906 Amsterdam : Holkema en Warendorf SOFTCOVER: (Or. white décor.cl.) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch flora biology illustrated ecology ] € 27.23
Click here to order or inquire
6910 HEININGEN, H. VAN. Tussen Maas en Waal. 650 jaar geschiedenis van mensen en water. First Edition.. . 669 p., b&w illustrations; incl. one separate fold. map of the region, index, glossary, 19x27 cm. 1972 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. green gilt. cloth, dust jacket. NEW) Monumental standrd work listing mills, extensive lists of names of mills, types & variations, locations in the Dutch province Gelderland. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Land van Maas en Waal, Betuwe Cultural history Economy water management geschiedenis water-economy/waterhuishouding water engineering/waterbouwkunde] € 69.50
Click here to order or inquire
8245 HEMERT, M. VAN De Handwerken op het eiland Marken. 1e druk. (1st edn.).. 75 p., col. frontisp., title-vignette 101 text- ills. & diagrammes 1960 Arnhem : Rijksmuseum Voor Volkskunde SOFTCOVER: (Orig. decor wrpprs, Cover partly bit sunned. VERY GOOD) Well illustrated account of embroideries on regional dress of the Island of Marken , incl. caps. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Folklore klederdracht ] € 22.50
Click here to order or inquire
6451 HENGELO / WENNEKES,WIM & T.BROEKMANS Het boek van Hengelo 1802-2002. Kroniek van een industriestad.. . 306 p.,. 176 b/w photogr., index, 21 x 28 cm. 2002 Hengelo : Broekhuis HARDCOVER: (Orig. blue gilt. cloth with dustjacket. AS NEW) A standard work on the industrial history of Hengelo. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente Hengelo local history industry History Geography Geographical Geographic ] € 47.50
Click here to order or inquire
5363 HENGEVELD, K. & A.H. NOTENBOMER & T.H. PIEK Roden vroeger en nu. Omslagtekening : Ter Heyll door G.C. Hulst en op de achterflap tekening van Ot en Sien door J. Jetses.. . p. 80, zw/w foto's van diverse historische gebouwen, straten en natuurgebieden; bevat voetnoten van historische feiten 1968 Roden : N.V. Dijkstra's Drukkerij HARDCOVER: (Orig. omslag met tekening in kleur IN GOEDE STAAT) Roden in beeld met begeleidende tekst en foto's ( met uitgebreide notities en voetnoten). [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente Geography Geographical Geographic Architecture landscapes ] € 12.50
Click here to order or inquire
5248 HERINGA, J., F. KEVERLING BUISMAN (ET.AL.) Drentse rechtsbronnen. Willekeuren/Goorspraken/Indices. Supplement op de ordelen van de etstoel.. Werken der Stg. tot Uitgaaf der Bronnen v/h Oud-Vaderlandse Recht, 7.. . 484 p., index 1981 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. decor. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe law History Geography Geographical Geographic ] € 19.50
Click here to order or inquire
5349 HERMUS, JACQUES & WILMA MIK De Rijkshogeschool Groningen. . &&&&& 159 p., num. b/w photogr., bibliogr., 24x25 cm 1991 Groningen SOFTCOVER: (Orig. stiff wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cultural history education ] € 12.50
Click here to order or inquire
8239 HEUVEL, H.W. Volksgeloof en volksleven. Illustraties van G.Prop. Eerste - originele- druk. . 446 p., ill. 1909 Zutphen : W.J. Thieme & Cie HARDCOVER: (Orig. fraai gedecor. linnen. Iets los in band. (mist 1e schutblad?) ZEER GOED) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Folklore Religion ] € 34.50
Click here to order or inquire
5272 HEYTING, HANS Op de Gribbelgrab. 'Verhalen, gedichten en riempies van Drense dialektschrivers bij 'n kanner gaard'. 1e druk. 60 p., num. b/w ills. 1968 Haren : Knoop & Niemeijer SOFTCOVER: (Original plastif. stiff wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history dialects Folklore ] € 12.50
Click here to order or inquire
5407 HOFDIJK , W.J. De strijd onzer vaderen tegen Spanje. met vier platen, tweede druk.. . 325 p., 14 x 20 cm. 1904 (?) Amsterdam : H.C.A. Campagne & Zoon HARDCOVER: (Rebound, stamp on titlep., VERY GOOD) [KEY WORDS: War ] € 22.50
Click here to order or inquire
2234 Hofmeester, K. Van Talmoed tot Statuut. Joodse arbeiders en arbeidersbewegingen in Amsterdam, Londen en Parijs, 1880-1914. Voorw. Nathan Weinstock.. . 148 p., 8 afb., 31 tab., lit.opg., reg. 1990 Amsterdam : IISG SOFTCOVER: (Orig.pictor. wrpprs. VERY GOOD) Richly illustrated account of 350 years of Jewish Community in Rotterdam, with over 300, some very touching, photo's, many never published before. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Rotterdam Cultural history judaica Judaica Juden Judentum Jews Jewry ] € 19.50
Click here to order or inquire
5110 HOFSTEE, E.W. Rural life and rural welfare in the Netherlands . &&&&& XVIII+364 pp. With 107 tables, 61 maps, 85 photogr.& 12 figs. 1957 The Hague : Ministry of Agriculture, Fisheries and Food HARDCOVER: Or.red gilt. cl., corners bit rubbed, some (ink) underlining and annot., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Sociology Sociological Society Geography Geographical Geographic ] € 18.50
Click here to order or inquire
8242 HOLLAND / LA HOLLANDE LA HOLLANDE: PAYSAGE - ARCHITECTURE - VIE POPULAIRE [Most photographs by HERWIG]. ca 200 sepia photogr. on plates, 31x24 cm, with text in Dutch, German, English, French and Spanish. 1924? Amterdam : Munster's Uitg. HARDCOVER: (Original heavy cloth with pictorial front cover by Machiel Wilmink. Corners a it rubbed. VERY GOOD) Rare, specially in this condition. Zeldzaam, zeker in deze staat. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history photography ] € 147.50
Click here to order or inquire
5059 HOOFT, P.J. 'T. Dorpen in Zeeland. Heemschutserie, deel 38. 1e druk.. . 131 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, fold. map, 12, 5 x 18, 3 cm. 1944 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Geschreven tekst "Luctor et emergo" op schutblad, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zeeland Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 12.50
Click here to order or inquire
5273 HOOGENDIJK, MARION (ET.AL.) Krüderige wieven. Drentse vrouwen in de 20ste eeuw. . &&&&& 174 p.,num. b/w ills., bibliogr. 1991 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Original pictorial wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history women studies Ethnography Anthropology sociology Sociological Society] € 11.50
Click here to order or inquire
5294 HOUTEN, U. VAN Ein fen 'e mars. 1e druk. 94 p. 1945 Snits : Brandenburgh HARDCOVER: (Orig. pictorial hlf cloth, bit brown., name on tile page, else VERY GOOD) Frisian text. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland literature Cultural history linguistics ] € 6.90
Click here to order or inquire
3082 HOUVEN, G.VAN DER Een halve eeuw. Gedenkboek van de Algemene Nederlandse Metaalbewerkers-bond 1886-1936. 1e druk. . 240 p., b/w ills. 1936 ANMB HARDCOVER: (Or. gilt. decorated cl., with bookplate of Jan Goedkoop. VERY GOOD) [KEY WORDS: vakbeweging trade union History gedenkboek commemoration book Jubilee Books] € 16.00
Click here to order or inquire
8404 HUISKEN, JACOBINE E. 's Konings Paleis Op Den Dam / Royal Palace on the Dam Het Koninklijk Paleis Op De Dam Historisch Gezien the Royal Palace on the Dam in a Historical View. Dutch & English text. First Edition. . 152 p., col. & b/w illus., mostly on plates, bibliogr. 22 x 28 cm. 1989 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. gilt. red cloth with pictorial dust jacket. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdam Cultural history Architecture palaces ] € 17.50
Click here to order or inquire
6874 HUIZINGA, J. Nederland's beschaving in de zeventiende eeuw. Een schets. Druk/edition: 1. . IX + 176 p. (uncut) 1941 Haarlem : Tjeenk Willink HARDCOVER: (Orig. green gilt. cloth, spine bit sunned, name on first endpaper, else VERY GOOD.) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history 17 th century ] € 12.50
Click here to order or inquire
6542 J.J. SPEELZIEK Warm water, zeep en handdoek : het leven van een dierenarts ten plattelande. Oudheidkundige Kring Voorst nr. 2. 2e druk. . 80 p.,veel z/w foto's 1991 Twello : Oudheidkundige Kring Voorst SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch gelderland medicine History biography 9090043195] € 12.50
Click here to order or inquire
4176 JANSEN, HENK / GORSSEL Van Gerstlo tot Gorssel. . &&&&& 80 p., numerous coloured photographs by G. Esseveld, bibliography, 28 x 22 cm. 1984 Gorssel : Rabobank Gorssel HARDCOVER: (Orig. blue cloth with pict. dustjacket. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Cultural history Architecture ] € 12.50
Click here to order or inquire
5267 JANSSEN, C.F. Het kasteel van Coevorden. . &&&&& 12 p., b/w ills. 1972 Coevorden SOFTCOVER: (Original wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history kastelen castles Architecture Geography Geographical Geographic] € 12.50
Click here to order or inquire
6718 JAPPE ALBERTS, DR. W. & FEHRMANN, DR. C.N. Honderdvijftig jaar Nutsspaarbank Kampen. . &&&&& 159 p., 61 (col.) plates, maps, 21 x 15 cm. 1970 Kampen: Drukkerij Zalsman SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. VERY GOOD) Num. illustrations, depicting the history of Kampen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Kampen History Geography Geographical Geographic ] € 12.50
Click here to order or inquire
6903 JELGERSMA, H.G. Galgebergen en galgevelden in West- en Midden-Nederland. 1e druk.. 87 p., z/w. ills., bibliogr. 1978 Zutphen : De Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history death by hanging ] € 13.50
Click here to order or inquire
2229 JOBSE-VAN PUTTEN, JOZIEN 'n Brood is ginnen stoeten. Taalgeografisch onderzoek naar broodnamen in Nederland. Eerste druk.. . 167 p., maps, litt. lijst 1980 Amsterdam : P.J. Meertens-Instituut : (Orig. stiff wrpprs, dust jacket. AS NEW ) Woordenboek/Dictionary Taal/Language Taalwetenschap/Linguistics Brood/Bread Dialect [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Dialects Taal Language Taalwetenschap Linguistics Brood Bread ] € 14.50
Click here to order or inquire
8363 JONG HOLLAND / J.H. VAN BALEN Geillustreerd Weekblad voor Jongelui. Ingebonden complete Jaargang 5. onder redactie van J.H. van Balen. Met 135 illustraties.. . 623 p., num. b/w llustr. 1892 Helder : J.H. van Balen HARDCOVER: (Bound in brown gilt. pict. cloth, cover very slightly rubbed, some browning. VERY GOOD) Zeer zeldzaam. Rijk geillustreerd tijdsdocument. Weekblad met vervolgverhalen, o.a. Het Kasteel in de Karpaten van Jules Verne (1892: 20 afleveringen; 1893: 1 aflevering). Van Balen baseerde zich op de eerste Franse publicatie, als feuilleton in Magasin d'Éducation et de Récréation, en volgde deze met een tijdsverschil van slechts twee maanden. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch literature juvenile jeugdliteratuur tijdschriften periodicals ] € 134.50
Click here to order or inquire
8362 JONG HOLLAND / J.H. VAN BALEN Geillustreerd Weekblad voor Jongelui. Ingebonden complete Jaargang 4. onder redactie van J.H. van Balen. Met 150 illustraties.. . 624 p., num. b/w llustr. 1891 Helder : J.H. van Balen HARDCOVER: (Bound in brown gilt. pict. cloth, cover very slightly rubbed, some browning. VERY GOOD) Zeer zeldzaam. Rijk geillustreerd tijdsdocument. Weekblad met vervolgverhalen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch literature juvenile jeugdliteratuur tijdschriften periodicals ] € 114.50
Click here to order or inquire
6900 JONG, DE S. IJssel & Berkel Flora. In het voetspoor van David de Gorter. Met een inleiding van Dra. M.M. Doornink-Hoogenraad. 1e dr.,. . 100 pagina-grote tekenigen, index 1971 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. green gilt. cloth, dust jacket. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch IJssel Berkel biology botany Plants Gardens ] € 19.50
Click here to order or inquire
6189 JONG, RUNUS DE, LEHR, ANDRÉ & ROMKE DE WAARD De zingende torens van Nederland. Per 2 p. wordt - in alfabetische volgorde -de 150 beiaards van Nederland behandeld, elkvoorzien van een zwart-wit foto.. . Introduction 11p.+ ca. 300 p. description with accompanying photos, of 150 bell-towers, index, 26 x 31 cm. 1966 Zutphen : Nederlandse Klokkenspel-Vereniging/De Walburg Pers HARDCOVER: (Kompleet in de originele 4-rings-verzamelband. VERY GOOD) The standard work on Dutch carillons. Very scarce. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history beiaards carillons ] € 69.50
Click here to order or inquire
2081 JONGE, B.C.DE. / S.L.VAN DER WAL (ED.) Herinneringen van Jhr.Mr.B.C.de Jonge met brieven uit zijn nalatenschap. 1 ed.. 496 p., b/w photogr., indexes 1968 Utrecht : Nederlandsch Historisch Genootschap SOFTCOVER: (paperb., spine slightlly sun faded, name first end paper. VG) [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies netherlands Holland Dutch Colonial history autobiography] € 19.00
Click here to order or inquire
6199 JONGE, REINT DE Het leven is heus niet zo kwaad. Levensliedjes. Met Tekeningen van Reint De Jong. Eerste druk. . 103 p., (col.) ills., 18 x 25, 5 cm. 1984 Baarn: Bigot & Van Rossum HARDCOVER: (Orig. blue gilt. cloth. Pictorial dut jacket. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Folk Music Folksong Ethnomusicology Cultural history ] € 24.50
Click here to order or inquire
9116 JULIANA REGINA The complete set of this periodical from 1948 until 1980 The years 1948 thru 1968 are cloth bound in 5 volumes; the years 1969 thru 1980 (edited by LAMMERS J.F.) are paper bound in 12 volumes.. . Thousand of photographs of Queen Juliana and her family from coronation (1948) till abdication (1980). 1948-80 Baarn : Hollandia : (VERY GOOD set) De relatief zeldzame compete set van de rijk geillustr. jaaroverzichten van Koningin Juliana en haar familie. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History Dutch royal family ] € 79.50
Click here to order or inquire
5289 KALMA, J.J. Leer mij ze kennen ..de Friezen. Met foto's van J.D. de Jong. 1e druk. . 143 p., b/w photogr. plates, bibliogr. 1967 Leiden : Sijthoff SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs., partly loosening, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Folklore Cultural history topography ] € 7.90
Click here to order or inquire
3570 KAPTEIJNS, HARRIE Het maandblad De Gemeenschap (1925 - 1941). 1e druk Intenties en aspecten.. . 183 p., b/w ills. index, 12 x 20 cm Utrecht : Ambo SOFTCOVER: (Orig. boards bit stained, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Secondary literature books on books Cultural history ] € 9.00
Click here to order or inquire
1580 KERKHOFFS, BERT Knipoog naar Arnhem van toen. . &&&&& 118 p., b/w photogr. & drawings Arnhem SOFTCOVER: (paperb with orig. wrappers) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Arnhem History world war II ] € 8.17
Click here to order or inquire
5034 KERKMEIJER, J. C. De historische schoonheid van Hoorn Heemschutserie, deel 10.. 3e druk.. . 109 p., zwart-wit tekeningen. fold. map index., 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Mist eerste, blanke schutblad, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Hoorn Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 4.50
Click here to order or inquire
5033 KERKMEIJER, J. C. De historische schoonheid van Hoorn Heemschutserie, deel 10.. 3e druk.. . 109 p., zwart-wit tekeningen. fold. map index., 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Wat roestvlekkig, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Hoorn Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 6.50
Click here to order or inquire
5057 KESSEN, A. De historische schoonheid van Maastricht. Heemschutserie, deel 32. 3e herz.druk.. . 129 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, fold. map, bibliogr., 12, 5 x 18, 3 cm. 1947 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Met (iets gescheurd) stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Maastricht Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
5058 KESSEN, A. De historische schoonheid van Maastricht. Heemschutserie, deel 32. 1e druk.. . 131 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, fold. map, bibliogr., 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Rugreinden iets igesleten, naam op schutblad, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Maastricht Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 7.50
Click here to order or inquire
5275 KEUNING, H.J. Groningen. Stad en Ommeland. Foto's F.C.D. Popken. 2e druk.. . 48 p. + 174 b/w photogr. on plates 1960(?) Amersfoort : Roelofs Van Goor HARDCOVER: (Orig. gilt.two-toned cloth.. Lacks first end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cultural history Architecture Geography Geographical Geographic ] € 8.50
Click here to order or inquire
6585 KIEZEBRINK, H.H. Wandeling door de St. Walburgskerk te Zutphen. 2e herziene druk. 24 p. + 8 p. plates with b/w photogr. 1965 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pict. wrprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek Cultural history Architecture Religion ] € 8.50
Click here to order or inquire
6833 KLEUSIEN UUT ZALK Regels veur et weer en nog een heleboel meer. 10e ed. TWEEMAAL GESIGNEERD plus NANDGESCHREVEN OPDRACHT van de SCHRIJFSTER.. 40 p., foto van de schrijfster en vele z/w/ tkst illustr. 1990 Kampen : Ijsselakadenie SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. VERY GOOD) Weerberichten en spreuken in Salland's dialekt. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Salland Cultural history meteorology streektaal dialect ] € 14.25
Click here to order or inquire
7037 KLIMMER, M. Milchkunde mit besonderer Berücksichtigung der Milchhygiene und der hygienischen Milchkontrolle. 2., neubearb. und verm. Aufl. Mit 42 Abb. im text & 3 farbigen Tafeln.. . XI + 212 p., 42 b/w. illustrations and 3 col. plates,index 1932 Berlin : Richard Schoetz SOFTCOVER: (Orig.wrpprs. Cover dam. and slightly solied, name on title page.. Interior VERY GOOD) This is the very rare second edition of 1932. [KEY WORDS: History agricultue husbandry veeteelt ] € 49.00
Click here to order or inquire
5076 KLOOS, DR IR W.B. De stedebouwkundige ontwikkeling in Nederland. Heemschutserie, deel 50. 1e druk.. . 136 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, 12, 5 x 18, 3 cm. 1947 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Vage rest van klein ex-libris. Klein nummer op schutbladVERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture Urbanization histor topography topografie Heemschutserie ] € 12.50
Click here to order or inquire
6160 KLUIT, J. VAN DER Niet om eniger Gaven of Gonsten wille. Zeven eeuwen Gasthuizen en Ziekenhuizen in Zutphen.. . 220 p., b/w photogr. 1996 Promoter Publikaties SOFTCOVER: (Or. decor. stiff wrpprs. AS NEW) The history of the hospitals in Zutphen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek History hospitals ] € 14.50
Click here to order or inquire
2181 KNIERIEM, B. (RED) De Gemeentewet van oud naar nieuw. . &&&&& 322 p. 1993 Den Haag : VNG HARDCOVER: (Orig. decor. cardboard cover. AS NEW) Standard work. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch municipial law ] € 14.90
Click here to order or inquire
5326 KOCH, A.C.F. (REDACTIE) In en om het Deventer Stadhuis. . &&&&& 152 p., 56 b/w photogr., index 1982 Deventer : Kluwer HARDCOVER: (Orig, pictorial cloth. AS NEW. Dustjacket AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Cultural history Architecture ] € 16.00
Click here to order or inquire
5038 KOK, A.A. Amsterdamsche woonhuizen. Heemschutserie, deel 12..Geïllustreerd met reproducties uit den topographischen atlas van den schrijver. 1e druk. .. . 198 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties,12, 5 x 18, 3 cm. 1941 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Klein Exlibris. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdam Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
5022 KOK, A.A. De historische schoonheid van Amsterdam Heemschutserie, deel 1. Geïllustreerd met reproducties uit den topographischen atlas van den schrijver. 4e druk.. . 94 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, (fold.)maps, bibliogr., 12, 5 x 18, 3 cm. 1942 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdam Cultural history architecture topography topografie Heemschutserie ] € 8.50
Click here to order or inquire
5039 KOK, A.A. Amsterdamsche woonhuizen. Heemschutserie, deel 12..Geïllustreerd met reproducties uit den topographischen atlas van den schrijver. 3de vermeerderde druk. .. . 228 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, fold. map, index,12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Naametiketje op schutblad, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdam Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 7.50
Click here to order or inquire
6702 KOOI, P.B. DR. De urnenvelden in Drenthe. Plus de losse Bijlage met kaart & legenda. Tekeningen: G. Delger, H.R. Roelink, J.M.Smit. Foto's: Centrale Fotodienst R.U. Groningen.. . 79 p. , num. ills., maps, index, bibliogr., 18 x 19 cm 1982 Assen : Prov-Museum v Drenthe SOFTCOVER: (Orig. pict. stiff wrpprs. VERY GOOD) Richly illustrated archaeological study on the urn fields of Drenthe. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Archaeology ] € 19.50
Click here to order or inquire
8036 KOOLS, TY Grard Sientje. Turfjes serie deel 1.. . 81 p., z/w foto' s 1976 Deurne SOFTCOVER: (Orig stiff wrpprs with portrait. VERY GOOD) Zeer zeldxaam [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Noord-Brabant Peel biography ] € 13.20
Click here to order or inquire
7047 KOOLWIJK, HANS & SCHERER, KEES Kijk op Alkmaar.. . &&&&& 88 p.,num. (col.) photogr. 22 x 28 cm., 1981 Amsterdam :Elsevier HARDCOVER: Original red cloth, silver title spine, pictorial dustjacket (small tear). AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture Geography Geographical Geographic ] € 19.50
Click here to order or inquire
7049 KOOLWIJK, HANS & ULRICH, BEREND Alkmaars historisch hart klaar voor de toekomst. . &&&&& 95 p.,num. photogr. 21 x 30 cm., 1994 Alkmaar :Van Kan HARDCOVER: Original pictorial carton boards. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture Geography Geographical Geographic ] € 9.50
Click here to order or inquire
5027 KOSTER, F. Ons schoone land. Heemschutserie, deel 5. 3e druk.. . 111 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange SOFTCOVER: (Orig.pictorial. wrpprs. Stiff boards. Wat roestvlekjes, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Military history topography topografie Heemschutserie natuur landschappen] € 11.50
Click here to order or inquire
5026 KOSTER, F. Ons schoone land. Heemschutserie, deel 5. 2e herziene druk.. . 116 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, 12, 5 x 18, 3 cm. 1946 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Met stofomslag. Pagina's wat bruinend, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Military history topography topografie Heemschutserie natuur landschappen] € 12.50
Click here to order or inquire
9121 KREMER, JAN Een opmerkelijke ruil in Zutphen. 1e dr.. 112 p. 1994 Gemeente Zutphen HARDCOVER: (Orig. in linnen gebonden met stofomslag. NIEUW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zutphen History ] € 14.50
Click here to order or inquire
6587 KUILE TER E.H. DR. De Drie Oude Kerken Van Zutfen (Zutphen). Eerste druk. . 64 p., plates with b/w photogr., txet ills. 1942 Maastricht : Leiter-Nypels : (Orig. wrprs., with pict. dust jacket, mild occas. fox., else VERY GOOD) Architectural and historical description of St Walburgskerk, De Nieuwstadskerk, and De Broederkerk [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek Cultural history Architecture Religion ] € 12.50
Click here to order or inquire
5030 KUILE, E.H. TER De torens van Nederland. Heemschutserie, deel 7. 3e druk.. . 109 p., zwart-wit illustraties, plus 57 b/w photogr. on plates, index., 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Vaag roestvlekkig, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 7.50
Click here to order or inquire
6920 KUILE, E.H. TER De Romaanse kerkbouwkunst in de Nederlanden. . &&&&& 159 p., 128 b/w ills., bibl., 19.5 x 27.5 cm. 1975 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. cloth, dust jacket. NEW -nog in oorpronkelijke verpakking) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Belgium Cultural history Architecture Religion ] € 19.50
Click here to order or inquire
5031 KUILE, E.H. TER De torens van Nederland. Heemschutserie, deel 7. 3e druk.. . 109 p., zwart-wit illustraties, plus 57 b/w photogr. on plates, index., 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Met (gescheurd) stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 8.50
Click here to order or inquire
5029 KUILE, E.H. TER De torens van Nederland. Heemschutserie, deel 7. 1e druk.. . 109 p., zwart-wit illustraties, plus 57 b/w photogr. on plates, index., 12, 5 x 18, 3 cm. 1941 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Vage rest van verwijderde, kleine ex libris, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 11.50
Click here to order or inquire
5322 KUILE, G. J. TER Ons Twenthe. Proza en Poëzie uit en over Twenthe. Bandtekening van A. Vlaanderen. . 212 p. 1919 Almelo : Hilarius HARDCOVER: (Orig. decor. cloth. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Literature fiction Folklore Cultural history ] € 42.50
Click here to order or inquire
5390 KUYPER , DR. A. Gedenkboek 1872-1897 opgedragen door het feestcomité aan prof. Dr. A. Kuyper, bij zijn vijf en twintigjarig jubileum als hoofdredacteur van "De Standaard". (1872.=1 april.=1897.). 286 p. met dankwoord Dr. A. Kuyper 1897 Amsterdam : G.J.C. Herdes HARDCOVER: (Orig. zeer fraai gedecoeerde, bruingestempelde band in kunstleer, titel in goudopdruk, klein scheurtje in schutblad else VERY GOOD, RARE!!!!) [KEY WORDS: Political history Politics ] € 39.50
Click here to order or inquire
8335 KUYS, JAN Drostambt en schoutambt. De Gelderse ambtsorganisatie in het kwartier van Zutphen (ca.1200-1543). . 168 p. geill met foto's en kaarten in kleur en zwart/wit, index 1994 Hilversum - Verloren HARDCOVER: (Orig. gebonden . ALS NIEUW) Zeldzaam [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Achterhoek Cultural history Geography Geographical Geographic ] € 39.50
Click here to order or inquire
5330 LAAN, DR. J.E. VAN DER Kleine historie van Twente. Ill. by M. van der Laan, drawing on cover by Annemiek Berning. . 61 p., b/w phtogr., maps, index 1976 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs slightly rubbed, else VERY GOOD) Rare book on the history of Twente. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Folklore History ] € 9.50
Click here to order or inquire
5581 LAMBALGEN, L. VAN Molens in Zuid-Holland in oude ansichten. 1e druk / first edition. 76 plates, 15x21 cm. 1972 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. gilt. red cloth, small corner end cover eaten by mouse, small edge on last pages slightly soiled, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zuid-Holland Cultural history Architecture wind mills ] € 14.50
Click here to order or inquire
4165 LAMBERTS, B.& MIDDAG, H. Architectuur en stedebouw in Overijssel 1850-1940. . &&&&& 160 p.,, many b/w photogr., maps, bibliogr., glossary, index 1991 Zwolle/Zeist : Waanders/Rijksdienst voor de Monumentenzorg SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Cultural history Architecture ] € 17.50
Click here to order or inquire
9260 LANGEDIJK, D. Kort overzicht van de Geschiedenis van het Christelijk onderwijs. . &&&&& 54 p., zw/w foto`s, uitklap overzicht Schoolstrrjd 1947 Groningen / Batavia : J.B. Wolters SOFTCOVER: (Orig. papieren omslag, deels licht verkleurd. ZEER GOED) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch onderwijs Religion Schoolstrrjd ] € 16.25
Click here to order or inquire
3399 LEHMANN, L. TH. & BERT SCHIERBEEK Mens en grondspoor. Silhouetten der Nederlandse Prehistorie. 1e druk. . 175 p., b/w/plates, bibliog., index n.d. Amsterdam : Heijnis HARDCOVER: (Orig. cloth. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History Archaeology ] € 12.50
Click here to order or inquire
3639 LEIDEN - KUILE, E.H. TER De monumenten van geschiedenis en kunst in Leiden en Westelijk Rijnland. Geillustreerde beschrijving uitgegeven vanwege de rijkscommissie voor de monumentenzorg Deel VII. First edition. . XI + 260 + CLXXXVI p., drawings, maps, 517 photogr. in b/w plates, index, 21x29 cm. 1944 's-Gravenhage : Alg. Landsdrukkerij HARDCOVER: (Orig. half leather,gilt. red cover, pages uncut, spine some wear, else VERY GOOD) Standard work on Dutch regional architecture. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Leyden Topography architecture ] € 57.00
Click here to order or inquire
6149 LEIDEN / BOER D.E.H. DE, EKKART R.E.O. E.A. (RED,) Hutspot, haring en wittebrood. Tien eeuwen Leiden en de Leienaars 13 losse deeluitgaven in band. . 314 p., num. (col.) ills, 25x32 cm. 1981-2 Zwolle : Waanders HARDCOVER: (Orig. dec. cloth. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History Cultural history ] € 59.50
Click here to order or inquire
4110 LINDE, SJAAK VAN DER De abdij Middelburg. Die Abdei Middelburg. Een wandeling door de mooiste Abdij van Nederland. Ein Rundgang durch die schönste Abtei von die Niederlande.. . 32 p., Dutch and German text, numerous col. photogr., bibliogr. 1988(?) Middelburg : Fanoy Boeken SOFTCOVER: (Orig. pictorial stiff (double) wrpprs., date written in tiny letters on end paper. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Middelburg Cultural history Architecture Religion ] € 14.50
Click here to order or inquire
6300 LINGSMA, J.S. Holland and The Delta Plan. Translated by C.van Amerongen. First Edition. . 199 p.,num. b/w illustrations, photos, maps, index 1963 Rotterdam / The Hague : Nijgh & Van Ditmar SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, written '1963' on cover, else VERY GOOD) Comprehensive illustrated history of the building of the dams in Holland. The Delta Project , started in 1954, as an answer to the Flood disaster of 1953. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch water engineering dams dykes ] € 15.50
Click here to order or inquire
5265 LINTHORST HOMAN, J. Drenthe. Historisch en cultureel. 1e druk. 47 p., bibliogr. 1949 Assen : van Gorcum SOFTCOVER: (Original stiff wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history Sociology Sociological Society Geography Geographical Geographic ] € 12.50
Click here to order or inquire
6186 LOCHEM / Een eeuw burgerzin. Werken aan welzijn in Lochem. Samengesteld onder redactie van: G.J.K. de Vries, A.M.G. de Boer, J.M. Brouwer, A.J. Frank-Laar, W. Klomp en A. Steenhuisen.. . 300 p., hundreds of b/w Illustrations, facsimilies and maps, 24 x 33 cm. 2002 Lochem : Stichting de Garve HARDCOVER: (Orig. hardcover pictorial binding. AS NEW) This is second edition of 1000, after the first edition of 100 of the same year. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek topography cartography History Geography Geographical Geographic sociology Sociological Society] € 39.50
Click here to order or inquire
6413 LOOPER, BERT De Graafschap : tuin van Nederland. foto's: Bas Mariën. . 120 p. , (col.) photogr., 22 x 31 cm,. lit. opg 1989 Wijk en Aalburg : Pictures Publishers HARDCOVER: (Orig. cloth. Pictorial dustjacket. AS NEW) Zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek De Graafschap photography Geography Geographical Geographic geografie van Nederland ] € 59.30
Click here to order or inquire
1685 LOOSJES, A. 's-Gravenhage in beeld. . &&&&& 132 p., 191 b/w photogr. 23 x 30 cm. 1930(?) Amsterdam : Scheltema & Holkema HARDCOVER: (Or. black and red gold decorated cl. b., very slight fox., exterior and interior fine copy) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch The Hague Photos photographs photography books Topography Monumental architecture ] € 61.26
Click here to order or inquire
6613 LOOTSMA, S. Bijdrage tot de Geschiedenis der Nederlandsche Walvischvaart (meer speciaal de Zaansche).. (10)+172+(48) p., b/w plates, 17 x 25 cm. 1937 Amsterdam : P.N. van Kampen & Zoon HARDCOVER: (Neatly rebound with orig. front cover. With ex-libris of Pieter J. Varekamp. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zaanstreek History Dutch whaling industry walvisvaart ] € 74.50
Click here to order or inquire
8136 LOUWERSE, P. Geillustreerde Vaderlandsche Geschiedenis voor Jong en Oud Nederland. Versierd met 155 platen van Johan Braakensiek, en anderen. Vijfde verbeterde en bijgewerkte druk.. . 1908 Amsterdam : Van Holkema & Warendorf HARDCOVER: (Orig. llinnen band met fraai geill. voorplat, rand heel licht geschaafd. ZEER GOED) [KEY WORDS: History e Vaderlandsche Geschiedenis ] € 19.50
Click here to order or inquire
6461 LUGARD, G. J. ET. AL (RED.) Overijssel . Jaarboek voor cultuur en historie 1957 . &&&&& 120 p. ( paginagrote )z/w photogr., 20 x 29 cm. 1957 Zwolle : Erven J.J. Tijl HARDCOVER: (Orig. carton covers, iets gevlekt, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
6462 LUGARD, G. J. ET. AL (RED.) Overijssel . Jaarboek voor cultuur en historie 1958 . &&&&& 128 p. ( paginagrote )z/w photogr., 20 x 29 cm. 1958 Zwolle : Erven J.J. Tijl HARDCOVER: (Orig. carton covers. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
6466 LUGARD, G. J. ET. AL (RED.) Overijssel . Jaarboek voor cultuur en historie 1963 Met alfabetische index : JAARGANG 1 T/M 17 (1947 - 1963). . 150 p. ( paginagrote )z/w photogr., 20 x 29 cm. 1963 Zwolle : Erven J.J. Tijl HARDCOVER: (Orig. carton covers, iets verkleurd en licht krom getrokken, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
6465 LUGARD, G. J. ET. AL (RED.) Overijssel . Jaarboek voor cultuur en historie 1961 . &&&&& 140 p. ( paginagrote )z/w photogr., 20 x 29 cm. 1961 Zwolle : Erven J.J. Tijl HARDCOVER: (Orig. carton covers, iets verkleurd, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
6464 LUGARD, G. J. ET. AL (RED.) Overijssel . Jaarboek voor cultuur en historie 1960 . &&&&& 147 p. ( paginagrote )z/w photogr., 20 x 29 cm. 1960 Zwolle : Erven J.J. Tijl HARDCOVER: (Orig. carton covers, iets verkleurd, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
6459 LUGARD, G. J. ET. AL (RED.) Overijssel . Jaarboek voor cultuur en historie 1955 . &&&&& 111 p.,( paginagrote) z/w photogr., 20 x 29 cm. 1955 Zwolle : Erven J.J. Tijl HARDCOVER: (Orig. carton covers. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
6463 LUGARD, G. J. ET. AL (RED.) Overijssel . Jaarboek voor cultuur en historie 1959 . &&&&& 138 p. ( paginagrote )z/w photogr., 20 x 29 cm. 1959 Zwolle : Erven J.J. Tijl HARDCOVER: (Orig. carton covers, iets verkleurd, gevlekt en kromgetrokken, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
6460 LUGARD, G. J. ET. AL (RED.) Overijssel . Jaarboek voor cultuur en historie 1956 . &&&&& 169 p. ( paginagrote )z/w photogr., 20 x 29 cm. 1956 Zwolle : Erven J.J. Tijl HARDCOVER: (Orig. carton covers, iets verkleurd en licht krom getrokken, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 12.50
Click here to order or inquire
5329 LUGARD, G.J. Deventer hoe het groeide. Jeugdboekje over de geschiedenis van Deventer. Illusstraties van A. Bokhorst. . 47p., b/w ills. 1946 Deventer : Boekhandel Dixon SOFTCOVER: (Orig.pictorial paper (plastif.with sellotape) cover, bit stained, name on first end paper, else VERY GOOD) Very rare juvenile book on the history of Deventer. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Local history ] € 17.50
Click here to order or inquire
5077 LUGARD, G.J. Deventer. De stad van Geert Groote. Heemschutserie, deel 63. 1e druk.. . 117 p.,zwart-wit foto's, e.a. illustraties, maps,12, 5 x 18, 3 cm. 1949 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Met stofomslag. VERY GOOD) Zeldzaam [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Deventer Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 35.00
Click here to order or inquire
5078 LUGARD, G.J. Deventer. De stad van Geert Groote. Heemschutserie, deel 63. 1e druk.. . 117 p.,zwart-wit foto's, e.a. illustraties, maps,12, 5 x 18, 3 cm. 1949 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) Zeldzaam [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Deventer Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 27.50
Click here to order or inquire
6543 LUGER, J. (INL.) / CAS OORTHUYS ET.AL. Nederland / The Netherlands. Zoals de toerist het ziet. / Seen by the tourist. Gefotografeerd door Cas Oorthuys e.a.. . n.p., many b/w photogr. 1947(?) Amsterdam/Antwerpen : Contact HARDCOVER: (Orig. hlf cloth with pictorial carton boards, ocass. vague waterstains, only at the edges of the page, not affecting the plates, else VERY GOOD) Many interesting b/w photogr., most of them unknown, with Dutch and English text. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Photos photographs photography books Topography Voyages Travel History] € 17.30
Click here to order or inquire
6363 LUGT. G.A. VAN DER De Mölle en andere vetelsels oet Gelster. Earste beuksken. Met teekenings van Piet te Lintum. First edition.. . 178 p., num. b/w drawings. 1937 Lochem: De Tijdstroom HARDCOVER: (Orig. linnen, decor. band wat gevlekt, vage rest van verwijderde naam op schutblad, verder ZEER GOED) Zeer schaars. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland literature streeverhalen Folklore ] € 79.50
Click here to order or inquire
6321 LUIJTERS, GUUS (INL.) Amsterdam, de stad in gedichten. . &&&&& 190 p 2001 Amsterdam : Uitgeverij 521 SOFTCOVER: (Orig. dec. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdam poetry ] € 13.90
Click here to order or inquire
5070 LUTTERVELT, R. VAN Schoonheid aan de Vecht. Heemschutserie, deel 40. 1e druk.. . 87 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, fold. map, index, 12, 5 x 18, 3 cm. 1944 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Met stofomslag. Laatste blz. paar kleine scheurtjes. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch De Vecht Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 12.50
Click here to order or inquire
8233 MARIKEN VAN NIEUMEGHEN De Waerachtige ende een seer wonderlycke historie van Mariken van Nieumeghen die meer dan seven jaren metten duvel woende ende verkeerde. Het Schouwtoneel directie A. vd Horst en Jan Musch. 2nd edition. . 24 p., illustrated with plates, 10 x 20 cm. 1924? Amterdam : Munster's Uitg. SOFTCOVER: (Original publisher's sewn paperback, pictorial frontcover. VERY GOOD) Zeldzaam, zeker in deze staat. Op omslag naam Ch.G.Beherens, 12 -I- '25 Zutphen" [KEY WORDS: Cultural history drama ] € 17.50
Click here to order or inquire
6293 MARTENS VAN SEVENHOVEN, A.H. Jonkheer Mr.A.H.Martens van Sevenhoven. Een keuze uit zijn geschriften. Werken uitgegeven door Gelre. Vereeniging tot beoefening van Geldersche Geschiedenis, Oudheidkunde en Recht. No. 35.. . 275 p., plates with b/w photogr., map, bibliogr. 1977 Arnhem : Vereniging "Gelre" SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. AS NEW) Illustrations a.o. Huis Velhorst, Draafsel, Staringskoepel, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Cultural history local history topography ] € 22.50
Click here to order or inquire
9279 MATTER, F. (RED.) Herschapen schoonheid. Het Bader-orgel in de St. Walburgiskerk te Zutphen.. . 256 p. 39 ills., index 1997 Zutphen, : Walburg Pers /Stichting Hendrick Baederorgel/Rijksdienst voor de Monumentenzorg HARDCOVER: (Orig. blue cloth gilt. boards, with pictorial dustjacket. Small initials of former owner on first end paper. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zutphen Cultural history Music Musical instruments organs orgels ] € 22.50
Click here to order or inquire
6295 MEIHUIZEN, L.S. De rekening betreffende het graafschap Gelre 1294/1295 Werken uitgegeven door Gelre. Vereeniging tot beoefening van Geldersche Geschiedenis, Oudheidkunde en Recht. No. 26.. . (VII) + 174 + 131 p., index, bibliogr. 1953 Arnhem : S.Gouda Quint / Brouwer en Zoon SOFTCOVER: (Orig. blue wrpprs., spine bit discol.,occas. mild fox., else VERY GOOD) Originally a Ph.D dissertation at the University of Amsterdam (Prof. Niermeyer). Including the original account in Latin. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland history local history Economy ] € 19.50
Click here to order or inquire
5013 MENS EN MAATSCHAPPIJ Mens en maatschappij. Driemaandelijks tijdschrift voor sociale wetenschappen. ADDED boeknummer (164 p.): Geweldloze actie en sociale verdediging.. . 46e Jg. 1-4, 450 p. + 164 p. 1971 Rotterdam : Universitaire Pers SOFTCOVER: (original wrappers. VERY GOOD) Man and Society . The most important scholarly journal on social science, anthropology, sociology, psychology, etc., publ. in The Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Sociology Sociological Society anthropology social science psychology] € 47.50
Click here to order or inquire
5015 MENS EN MAATSCHAPPIJ Mens en maatschappij. Driemaandelijks tijdschrift voor sociale wetenschappen. ADDED Inhoudsopgave Jg 54.. . 55e Jg. 1-4, 468 p. 1980 Deventer : Van Loghum Slaterus SOFTCOVER: (original wrappers. VERY GOOD) Man and Society . The most important scholarly journal on social science, anthropology, sociology, psychology, etc., publ. in The Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Sociology Sociological Society anthropology social science psychology] € 37.50
Click here to order or inquire
5014 MENS EN MAATSCHAPPIJ Mens en maatschappij. Driemaandelijks tijdschrift voor sociale wetenschappen. ADDED Inhoudsopgave Jg 53.. . 54e Jg. 1-4, 483 p. 1979 Deventer : Van Loghum Slaterus SOFTCOVER: (original wrappers. VERY GOOD) Man and Society . The most important scholarly journal on social science, anthropology, sociology, psychology, etc., publ. in The Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Sociology Sociological Society anthropology social science psychology] € 37.50
Click here to order or inquire
5017 MENS EN MAATSCHAPPIJ Mens en maatschappij. Driemaandelijks tijdschrift voor sociale wetenschappen.. . 51e Jg. 3, 110 p. 1976 Rotterdam : Universitaire Pers SOFTCOVER: (original wrappers. VERY GOOD) Man and Society . The most important scholarly journal on social science, anthropology, sociology, psychology, etc., publ. in The Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Sociology Sociological Society anthropology social science psychology] € 7.50
Click here to order or inquire
5016 MENS EN MAATSCHAPPIJ Mens en maatschappij. Driemaandelijks tijdschrift voor sociale wetenschappen. ADDED Inhoudsopgave Jg 55.. . 56e Jg. 1-4, 461 p. 1981 Deventer : Van Loghum Slaterus SOFTCOVER: (original wrappers. VERY GOOD) Man and Society . The most important scholarly journal on social science, anthropology, sociology, psychology, etc., publ. in The Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Sociology Sociological Society anthropology social science psychology] € 37.50
Click here to order or inquire
5018 MENS EN MAATSCHAPPIJ Mens en maatschappij. Driemaandelijks tijdschrift voor sociale wetenschappen. Jubileumnummer 1925-1975. With articles by a.o. S.R.Steinmetz and E.Boekman (on spatial distribution of Dutch Jews). . 111 p. 1975 Rotterdam : Universitaire Pers SOFTCOVER: (original wrappers. VERY GOOD) Man and Society . The most important scholarly journal on social science, anthropology, sociology, psychology, etc., publ. in The Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Sociology Sociological Society Judaica social science psychology] € 17.50
Click here to order or inquire
5247 MEPPEL / REMONSTRANTEN. / WILZEN-BRUINS, E.J. De Remonstrantse kerk te Meppel. Genummerd exempl. nr. 41.. . 32 p., b/w plates. 1945 Meppel HARDCOVER: (Orig. hlf cloth, pages uncut. VERY GOOD) Zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Meppel Cultural history church history Geography Geographical Geographic ] € 34.50
Click here to order or inquire
8333 MERKELBACH V. & ENKHUIZEN, L. Ed.All. Geschiedenis der gemeente Ginneken en Bavel. De geschiedenis van een plek, een huis en zijn bewoners.. . 359 p. geïllustreerd met afbeeldingen met z/w foto's en afb. 1941 Utrecht : Kemink HARDCOVER: (Orig. gebonden met blauwe en goudopdruk. belettering en vignet. Linnen aan onderzijde iets gesleten. Naan en opdrach op schutblad. ZEER GOED) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Noord- Brabant Cultural history Geography Geographical Geographic ] € 49.50
Click here to order or inquire
8249 MEULEN, CEES VAN DER, H. KOELEWIJN A.O. (ED.). Kijken naar Klederdrachten. Text in Dutch and English.. . 254 p., numerous ills. in b&w and in colour, 22 x 31 cm. n.d. Apeldoorn : Semper Agendo HARDCOVER: (Orig. blue cloth,VERY GOOD with GOOD dust jacket) Well illustrated account of embroideries on regional dress of the Dutch provinces, including the Island of Marken and Volendam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history regional dress Folklore ] € 39.50
Click here to order or inquire
6571 MIDDELBERG-IDENBURG, C.J., A.W.F.Idenburg. Serie Fakkeldragers, nr. 8. Met inleiding van H.Colijn.. . 192 p., frontisp. portrait, b/w photogr, 15 x 19 cm 1935 Den Haag : Voorthoeve HARDCOVER: (Orig. decor. cloth, slightly rubbed, occas. mild fox., else VERY GOOD) Met foto van vertrek Gouverneur Idenburg uit Suriname. [KEY WORDS: Netherlands Holland Dutch Guyana Guiana Dutch Guiana Surinam Suriname Colonial history Politics Religion ] € 20.00
Click here to order or inquire
8154 MINDERHOUD, H.D. Coevorden. Stadt en heerlickheyt. Grepen uit de geschiedenis van de stad en buurtschappen.. . 393 p.,illus.,. in kleur en zwart/wit, kleurenkaart 1977 Coevorden HARDCOVER: (Orig.blauw linnen met goudopdruk. Stofomslag. ZEER GOED / ALS NIEUW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Geography Geographical Geographic Cultural history ] € 19.50
Click here to order or inquire
6447 MOERMAN, J.D. Veluwsche beken en daling van het grondwaterpeil. Original separate from the periodical K.N.A.G. (Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap), Sep 1934. . 48 p., 2 b/w photogr. illustrations on plate, 5 folding maps 1934 Amsterdam : K.N.A.G., SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, cover partly sunned, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Veluwe Geography Geographical Geographic waterhuishouding ] € 29.50
Click here to order or inquire
5008 MOERMAN, J.J. Neerlands vlag aan vreemde kust. Met 110 illustraties door J. W. Heijting. 1e druk.. . 75 p., with 96 small and 12 large col. ills., all mounted, b/w maps, 24x30 cm. 1955 Zaandam : Koek- en beschuitfabriek v/h G. Hille & Zoon HARDCOVER: (Or. halfcl. pictorial cardboards. AS NEW) Album in nieuw staat, met alle 96 plaatjes en 12 platen keurig ingeplakt. [KEY WORDS: Netherlands Holland Dutch Colonial history matitime history Plaatjesalbum ] € 25.00
Click here to order or inquire
6831 MOLENS / MILLS - BRUGGENCATE, A. TEN Hollandsche Molens. Cover design by Tine Baanders. . 28 p., 50 tipped-in col ills., 25 x 32 cm. 1927 Leiden : Tieleman & Dros HARDCOVER: (Orig. hlf cloth with gilt pict. boards, name on first end paper. occas. mild fox. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Dutch mills Plaatjesalbum ] € 68.50
Click here to order or inquire
3687 MOLLEMA, J. C. De Nederlandse vlag op de wereldzeeën. 2 delen: deel 1. Op gegist bestek, deel 2. De vlag in sjouw. Herzien door A.H.J.Th.Koning.. I: 232 + II: 182 p., num. b/w ills.(plates), maps, bibliogr. Amsterdam : Scheltens & Giltay HARDCOVER: (Orig. gilt. blue cloth. VERY GOOD) [KEY WORDS: Netherlands Holland Dutch Colonial history maritime history Dutch colonial expansion ] € 23.50
Click here to order or inquire
6396 MONUMENTEN - FRIESLAND Voorlopige Lijst Der Nederlandsche Monumenten Van Geschiedenis En Kunst. Deel IX. De provincie Friesland.. . VIII + 447 p., registers, 15,5 x 22,5 cm. 1930 Den Haag: Algemeene Landsdrukkerij SOFTCOVER: (Orig. printed wrpprs,name on first end paper, else VERY GOOD) Uitvoerige beschrijving der gemeenten in alfabetische volgorde. Aparte registers van de voornaamste bouwwerken, van kunstenaars en ambachtslieden, van andere personen, alsmede een topografisch register. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Architecture art Cultural history ] € 21.50
Click here to order or inquire
6398 MONUMENTEN - NOORDHOLLAND Voorlopige Lijst Der Nederlandsche Monumenten Van Geschiedenis En Kunst. Deel V/1: Noordholland (uitgezonderd Amsterdam),. . VIII + 416 p. , registers, 15,5 x 22,5 cm. 1921 Utrecht : A. Oosthoek SOFTCOVER: (Orig. printed wrpprs, name on first end paper, else VERY GOOD) Uitvoerige beschrijving der gemeenten in alfabetische volgorde. Aparte registers van de voornaamste bouwwerken, van kunstenaars en ambachtslieden, van andere personen, alsmede een topografisch register. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Noordholland Architecture art Cultural history ] € 28.50
Click here to order or inquire
6397 MONUMENTEN - ZEELAND Voorlopige Lijst Der Nederlandsche Monumenten Van Geschiedenis En Kunst. Deel VI De Provincie Zeeland.. . VIII + 351 p. , registers, 15,5 x 22,5 cm. 1922 Utrecht : A. Oosthoek SOFTCOVER: (Orig. printed wrpprs, small tear in cover, name on first end paper, else VERY GOOD) Uitvoerige beschrijving der gemeenten in alfabetische volgorde. Aparte registers van de voornaamste bouwwerken, van kunstenaars en ambachtslieden, van andere personen, alsmede een topografisch register. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zeeland Architecture art Cultural history ] € 21.50
Click here to order or inquire
6320 MULDER, D.W.C. Haarlemmerbuurt en Westelijke Eilanden: een buurt in beeld. . &&&&& talr. getinte & z/w foto"s 1998 Amsterdam : Amsterdam Publishers HARDCOVER: (Orig. dec. cloth. Pictorial dustjacket. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdam Architecture Cultural history ] € 19.50
Click here to order or inquire
5296 MULDER, G. Gaasterlanders. Bandteekening en illustraties van Martin. 1e druk. . 160 p. w. b/w drawings 1944(?) Wageningen : Zomer & Keuning HARDCOVER: (Orig. orange decor. cardboard cover.,bit loosening., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Literature fiction Cultural history ] € 14.00
Click here to order or inquire
5365 NAARDING , J. Vroegere Drentse schapenteelt en over het ontstaan der Drentse essen. . &&&&& 10 p., Overdruk uit: Tijdschrift van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap.(blz. 699 t/m 708) , Deel LXlV, 6 - 1947 1947 SOFTCOVER: (Orig. documentatie met op omslag klein etiketje, naam eigenaar op 1e blad, TEKST PRIMA LEESBAAR) Document over de Drents geschiedenis [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente local history ] € 6.00
Click here to order or inquire
5246 NAARDING, J. De Drenten en hun Taal. Terreinverkenningen inzake de dialectgeografie van Drente. (Teksten en studiën XI). Met uitslaande kaart.. . 219 p., fold. map 1948 Assen : Van Gorcum HARDCOVER: (Orig. green hlf cloth bit fox., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe linguistics dialects taal dialecten Geography Geographical Geographic ] € 19.50
Click here to order or inquire
2228 NANNINGS, H. J. Brood- en gebakvormen en hunne beteekenis in de folklore. Penteekeningen van Gerhard Selis.Met voorwoord van K.ter Laan. Eerste druk. Zeldzaam. ADDED kranteknipsel Alg. Handelsblad dd 29 nov 1949. . XXIV + 288 p., 60 tekeningen waarvan enkele platen, litt. lijst, index (1932) Scheveningen : "Eigen Volk", HARDCOVER: (Oorspr.gedecor.linnen, bovenkant licht geschaafd, enkele roestvlekjes. ZEER GOED) Nieuwjaarsperiode. Sinterklaas. Joel- tijd. Kerstfeest. Bedevaarten en kermissen. Plaatselijke koek- en gebaksoorten in Nederland en Vlaanderen. Opschriften en uithangborden der bakkerijen. Begra- fenisgebak. De beteekenis van het brood in het volksgeloof, enz.... Met talrijke buitenlandse gebruiken [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch belgium Belgie Belgique Vlaanderen Cultural history Folklore Brood/Bread ] € 75.00
Click here to order or inquire
1996 NEDERLAND in STUKKEN. Beeldkroniek van de Nederlandse archieven. (ed. F.v.Anrooy, W.J.Formsma a.o.). 194 p., (col.)ill., 23x30 cm. Haarlem : Fibula HARDCOVER: (Orig. boards, as new) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History ] € 22.00
Click here to order or inquire
4004 NEDERLANDSCH HISTORISCH SCHEEPVAARTMUSEUM Toelichtende catalogus voor de tentoonstelling 1974-1975 's Lands Zeemagazijn Amsterdam op de omslag (olieverfschilderij door Abraham Storck, eind 17e eeuw).. Beschrijving van de 303 tentoongestelde museumstukken waaronder maritieme trofeeën, veroverde vlaggen, modellen van oorlogsschepen. 1974 Amnsterdam : Nederlandsch Historisch Scheepvaartmuseum SOFTCOVER: (Orig. col. wrpprs., light traces of use, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Museums Catalogues Dutch maritime history ] € 22.50
Click here to order or inquire
7078 NEDERLANDSCHE VOLKSKUNDE Nederlandsche volkskunde. - Noord-Brabant en Limburg- Volkskundig leesboek voor de lagere scholen - (zesde- en zevende leerjaar. )Met houtsneden van ,B.Essers. . 112 p, geïllustreerd z/w. 13,5x19,5cm,. 1931 Groningen : Noordhoff SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, decorated with wood engraving. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Folklore Volkscultuur folklore volkskunde ] € 22.50
Click here to order or inquire
4195 NEDERLANDSCHE VOLKSKUNDE Nederlandsche volkskunde. Compleet in drie vols. Met houtsneden van Jan Wittenberg, B. Essers, Jan Fr. Cantré, J.Franken, Jan Boon, J. Melse, B.Essers, Jan Fr. Cantré, N.J.B.Bulder, E.Caspers, en J.Mulders. . ca. 1000 p., with wood engravings, indexes [1931] Groningen : Noordhoff HARDCOVER: (Orig. cloth, covers decorated with wood engravings.Lettering on spine bit faded. VERY GOOD) Rare. Zeldzaam. Zelfs KB heeft maar één deel. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Folklore Volkscultuur folklore volkskunde ] € 149.50
Click here to order or inquire
7077 NEDERLANDSCHE VOLKSKUNDE Nederlandsche volkskunde. - Nederland - Volkskundig leesboek voor de lagere scholen - (zesde- en zevende leerjaar. )Met houtsneden van ,J. Franken Pzn.. . 168 p, geïllustreerd z/w. 13,5x19,5cm,. 1931 Groningen : Noordhoff SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, decorated with wood engraving. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Folklore Volkscultuur folklore volkskunde ] € 22.50
Click here to order or inquire
816 NEDERLANDSE KASTELEN Atlas van de Nederlandse kastelen. . 246 p., (col.) ills. & maps, index, 25x37 cm. 1980 Alphen a/d Rijn : Sijthoff HARDCOVER: (cl., wrpprs) [KEY WORDS: Cartography Atlases ] € 43.11
Click here to order or inquire
5281 NIEMEIJER, J.A. Kent u Groningen ook zó? First edition.. . 140 p., b/w photogr. plates 1965(?) Zeist : N.I.B. HARDCOVER: (Original pictorial hlf cloth. VERY GOOD)) A collection of fine b/w photographs on Groningen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cultural history Architecture Ethnography Anthropology folklore] € 9.50
Click here to order or inquire
5544 NIJMEGEN / GORISSEN, F. Stede - Atlas van Nijmegen. . &&&&& XII+154+(7) p., b/w ills, drawings, maps, plans, sources, notes, bibliography, index 1956 Brugge : Wiek-op HARDCOVER: (Org. green gilt. cloth. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Nijmegen local history Cartography Atlases topography ] € 49.50
Click here to order or inquire
5043 NISPEN TOT SEVENAER VAN E.O.M. JHR. DR. Nederlandsche kasteelen. Heemschutserie, deel 20.. 3e druk.. . 112 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, index, 12, 5 x 18, 3 cm. 1946 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Ondereind rug iets ingescheurd, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch cultural history Architecture Castles topography topografie Heemschutserie ] € 5.50
Click here to order or inquire
5044 NISPEN TOT SEVENAER VAN E.O.M. JHR. DR. Nederlandsche kasteelen. Heemschutserie, deel 20..2e druk.. . 110 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, index, 12, 5 x 18, 3 cm. 1946 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch cultural history Architecture Castles topography topografie Heemschutserie ] € 7.50
Click here to order or inquire
5045 NISPEN TOT SEVENAER VAN E.O.M. JHR. DR. Nederlandsche kasteelen. Heemschutserie, deel 20..2e druk.. . 110 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, index, 12, 5 x 18, 3 cm. 1946 Amsterdam : Allert de Lange SOFTCOVER: (Orig.pictorial wrpprs. Stiff boards. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch cultural history Architecture Castles topography topografie Heemschutserie ] € 7.50
Click here to order or inquire
1995 NOOIT GEBOUWD NEDERLAND / CEES NOOTEBOOM Nooit gebouwd Nederland. Heruitgave van de in 1980 verschenen kerstnummer van Grafisch Nederland.. . 112 p., col. Ills., 22x29 cm. 1983 Weesp HARDCOVER: (Orig. boards, as new) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Architecture ] € 23.00
Click here to order or inquire
6130 NOORDOOSTPOLDER EXCURSIEGIDS / EXCURSION GUIDE Excursiegids 1951 van de Noordoostpolder. Met kaart. Orig. edn.. . 81 p., num. b/w photogr., text-ills, fold. (col.) sketch-maps, bibliography 1951 Zwolle : Directie van de Wieringermeer (Noordoostpolderwerken) SOFTCOVER: (Orig. col. wraps., left edge has rests of waterstain, not affecting text or plates, else VERY GOOD) Actually this rare book supplies a lot of data on winning land from the Zuiderzee, organization and logistics of the hydraulic plans, Dutch water-engineering in general and its history; and statistics on the development of agriculture, construction of roads, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch NOORDOOSTPOLDER OOSTELIJK FLEVOLAND hydraulic engineering Travel guides ] € 17.50
Click here to order or inquire
4040 NUCHELMANS JR. , JAN (red.) Muziek in de 20ste eeuw. . &&&&& 115 p. 1995 Baarn : Ambo SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. AS NEW) Publikatie van het Thijmgenootschap. Aan de orde komen o.a. de componisten Alphons Diepenbrock, Willem Pijper en Jan van Gilse. Ook een essay over Rudolf Escher. [KEY WORDS: Music Musical instruments History ] € 12.50
Click here to order or inquire
3528 OBBENS, C. Bibliotheken en leeszalen in beeld. First edition. . 75 p, photogr.. illustr.,oblong, index 1990 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. decorated cart. cover. AS NEW) Well documented and illustrated book on the history of Dutch public libraries [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Book on books Libraries Buchwesen ] € 12.50
Click here to order or inquire
5541 ODINK, H. Uit kroniek en volksmond van de Gelderse Achterhoek. 2e druk. 384 p., b/w ills., Added fold. map of Dutch and German Achterhoek. 1976 Enschede : Witkam HARDCOVER: (Or. white cloth., dustjacket. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Achterhoek Folklore local history Streekcultuur regional culture] € 37.50
Click here to order or inquire
6088 OLTMANS, J.F. Het Slot Loevestein in 1570. Met 200 oorspronkelijke illustratiën naat teekeningen van Jan de Jong. 11e origineele uitg. 2 dl. in 1 bd.. ADDED newspaper clip.. . 445 p. , 200 b/w line drawing illustrations, 20 x 28 cm. 1941 (?) Rijswijk : Bolle HARDCOVER: (Or. decorated cloth, spine bit sunned, light fox., else VERY GOOD) Zeldzaam in deze uitgave. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Literature fiction History ] € 34.00
Click here to order or inquire
5042 OTTEMA, NANNE Het kunstambacht en de volkskunst in Friesland. Heemschutserie, deel 19.. 1e druk.. . 110 p., zwart-wit illustraties, plus 64 b/w photogr. on plates, index., 12, 5 x 18, 3 cm. 1942 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Klein Exlibris. Boveneind rug iets gerafeld, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland cultural history Folklore topography topografie Heemschutserie ] € 12.50
Click here to order or inquire
3137 OUDEGEEST, J. De geschiedenis der zelfstandige vakbeweging in Nederland. 2 delen. I:XXIV+504; II:VIII+402 p., num. b/w ills., index 1926-32 Amsterdam : NVV HARDCOVER: (Or. decor. cl., name (stamp) on first end paper, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History trade union ] € 39.00
Click here to order or inquire
6470 OVERIJSSEL. Overijsselse historische bijdragen; Verslagen en Mededelingen van de Vereeniging tot Beoefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis, 106e stuk. . 208 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1991 Zwolle : Uitgeverij Waanders SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 7.50
Click here to order or inquire
6468 OVERIJSSEL. Overijsselse historische bijdragen; Verslagen en Mededelingen van de Vereeniging tot Beoefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis, 101e stuk. . 168 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1986 Zwolle : Uitgeverij Waanders SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 7.50
Click here to order or inquire
6469 OVERIJSSEL. Overijsselse historische bijdragen; Verslagen en Mededelingen van de Vereeniging tot Beoefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis, 102e stuk. . 198 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1987 Zwolle : Uitgeverij Waanders SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 7.50
Click here to order or inquire
6471 OVERIJSSEL. Overijsselse historische bijdragen; Verslagen en Mededelingen van de Vereeniging tot Beoefening van Overijsselsch Regt en Geschiedenis, 107e stuk. . 216 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1992 Zwolle : Uitgeverij Waanders SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 7.50
Click here to order or inquire
8100 P., DUYVENDAK, J.W., HOFMAN, J., (ET.AL.) Ontwapenend : geschiedenis van 25 jaar PSP 1957-1982. . &&&&& 279 p., veel illustraties, register 1982 Amsterdam :Stichting Wetenschappelijk Bureau PSP SOFTCOVER: (Orig. paperback. klein vlekje op omslag, naam op schutblad. ZEER GOED) [KEY WORDS: History Politics ] € 10.10
Click here to order or inquire
1574 PATER, J.C.DE Het schoolverzet. With an English summary. (R.I.O.D. Monografieen 12). . VI+530 p.., index 1969 's-Gravenhage : M. Nijhoff HARDCOVER: (Or. gilt. letter. cl., dust jacket small tear) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Education Pedagogy world war II ] € 29.50
Click here to order or inquire
5334 PFEIFER, F. & G. DEKKERS/ ZWOLLE Zwolle. Photobook with maps and guides to the pictures in Dutch, English and German.. . 96 p., b/w plates, 20 x 25 cm. 1950(?) Zwolle : Waanders HARDCOVER: (Orig. cloth with blind-stamped title. VERY GOOD with GOOD dustjacket) Fotoboek van de historische hanzestad Zwolle vroeger en nu [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Local History Architecture ] € 14.50
Click here to order or inquire
5292 PIEBENGA, J Frysk op skoalle. It mei! It moat! It kin! Ho nou?. . 16 p. 1937 Leeuwarden : Fryske Underrjucht Liga SOFTCOVER: (Orig. wrpprs., stapled. VERY GOOD) Frisian text. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Education Pedagogy Cultural history linguistics ] € 7.90
Click here to order or inquire
5293 PIEBENGA, J Frysk op skoalle. It mei! It moat! It kin! Ho nou?. . 16 p. 1937 Leeuwarden : Fryske Underrjucht Liga SOFTCOVER: (Orig. wrpprs., stapled. VERY GOOD) Frisian text. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Education Pedagogy Cultural history linguistics ] € 7.90
Click here to order or inquire
5671 PLAATJESALBUM Honig's Maizena Album No. 3 Het derde deel bevat de plaatjes 213 t/m 320 plus de kaart achterin.. . plaatjes ingestoken, maar niet compleet, missen ca 20 plaatjes 1914 Koog aan de Zaan : De Bijenkorf, v/h Honig : (Orig. halflinnen, rug goed, maar los in de band, aantal blz los,verder goed - W.A.F. kan niet getourneerd) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Geography Geographical Geographic plaatjesalbum Cultural history ] € 14.50
Click here to order or inquire
5206 PLUYM, WILLEM VAN DER Het Nederlandsche binnenhuis 1450 - 1650 Heemschutserie, deel 4. 1e druk.. . 104 p.+ 25 zwart-wit foto's, e.a. illustraties, bibliogr.,12, 5 x 18, 3 cm. 1941 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Klein ex-libris. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history furniture interior decorating topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
5500 POORTMAN , J. Uut en um oes olde laandschop. Leesboek voor school en huis met pentekeningen van Johannes Mulders.. 112 p. + bijgevoegde verklarende woordenlijst, 13 x 18 cm. 1940 Assen : Van Gorcum & Comp. N.V. HARDCOVER: (Orig. gedecoreerde kartonnen omslag. ZEER GOED) Drents leesboek voor de hoogste leerjaren van de lagere school, uitgegeven onder auspicien van de voormalige inspectie Borger. Men vindt hierin tal van verhalen over oude toestanden en oude gebruiken die de provincie Drenthe zo eigen is. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente dialect local history local stories ] € 12.50
Click here to order or inquire
5274 POORTMAN, J. Meppel door de eeuwen heen. Eerrste gebonden uitgave. Met opdracht en handtekening van de schrijver.. . 231 p.,+ 50 p. b/w plates. 1967 Meppel : Boom & Zoon HARDCOVER: (Orig. red gilt.cloth, with dust jacket. VERY GOOD) De zeldzame, niet gedateerde eerste uitgave bevat historische schetsen, gebaseerd op artikelen verschenen in de Meppeler Courant.. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Meppel Cultural history Architecture Geography Geographical Geographic ] € 34.50
Click here to order or inquire
5242 POORTMAN, J. Meppel door de eeuwen heen. First edit. ADDED: newspaper clippings. . 230 p., b/w plates. Meppel : Boom & Zoon HARDCOVER: (Orig. hlf cloth, with dust jacket, name on end paper, else VERY GOOD) De zeldzame, niet gedateerde eerste uitgave bevat historische schetsen, gebaseerd op artikelen verschenen in de Meppeler Courant.. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Meppel Cultural history Architecture Geography Geographical Geographic ] € 34.50
Click here to order or inquire
5241 POORTMAN, J. (ONDER RED. VAN) Drente. 2 vols. Een handboek voor het kennen van het drentsche leven in voorbije eeuwen. Deel 1+II. 1e druk. ADDED: overlijdensbericht van Poortman, feb. 84. . I: 564 + ca 70 p. with ills.; II: 320 p., (folding) plates, maps, a.o. ills., bibliogr., index, 17x24 cm. 1943-51 Meppel : Boom & Zoon HARDCOVER: (Orig. red gilt. cloth, vol. II with dust jacket, spine bit sunned, name on end paper, else VERY GOOD) Hoofdstukken: Drentse geschiedenis tot 1600; Noaberschap; Palaeo-, Meso-, Neolithicum; Rendierjagers; Zwerfstenen; Boerenhuizen; Rechtsgeschiedenis; Kerk en volksleven; Historische kerkgebouwen; Opgravingen; Natuur; Bouwen; Volksaard; Sagen, legenden en volksverhalen; literatuur; toneel. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history Architecture Geography Geographical Geographic ] € 89.50
Click here to order or inquire
5240 POORTMAN, J. (ONDER RED. VAN) Drente. 2 vols. Een handboek voor het kennen van het drentsche leven in voorbije eeuwen. Deel 1+II. 1e druk.. . I: 564 + ca 70 p. with ills.; II: 320 p., (folding) plates, maps, a.o. ills., bibliogr., index, 17x24 cm. 1943-51 Meppel : Boom & Zoon HARDCOVER: (Orig. red gilt. cloth, vol. II with dust jacket, vol. I spine bit sunned and stained, name on end paper, else VERY GOOD) Hoofdstukken: Drentse geschiedenis tot 1600; Noaberschap; Palaeo-, Meso-, Neolithicum; Rendierjagers; Zwerfstenen; Boerenhuizen; Rechtsgeschiedenis; Kerk en volksleven; Historische kerkgebouwen; Opgravingen; Natuur; Bouwen; Volksaard; Sagen, legenden en volksverhalen; literatuur; toneel. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history Architecture Geography Geographical Geographic ] € 74.50
Click here to order or inquire
1382 POS, H.J. (RED.) Anti-semitisme en jodendom: een bundel studies over een actueel vraagstuk. . XVI+231 p., bibliogr., 16 x 24 cm. 1939 Arnhem : Van Loghum Slaterus SOFTCOVER: (paperb., wrapped in plastic, occas. sl. fox.) Contributions by a.o. Menno ter Braak, Presser, Telders. This rare book on the pre-war Dutch Jewry has an added value, because it is the copy of and annotated by the author. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History Cultural history Judaica Juden Judentum Jews Jewry Dutch Jewry] € 111.18
Click here to order or inquire
1585 POS, H.J. (RED.) Anti-semitisme en jodendom: een bundel studies over een actueel vraagstuk. . XVI+231 p., bibliogr., 16 x 24 cm. 1939 Arnhem : Van Loghum Slaterus SOFTCOVER: (paperb., uncut, unopened) Contributions by a.o. Menno ter Braak, Presser, Telders. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History Cultural history Dutch Jewry] € 34.03
Click here to order or inquire
2000 POST - BEUCKENS, L. Land en volk van Gaast en Klif. Historie en legenden, traditie, volkskarakter, volkleven, taal en folklore, dieren en plantenwereld. Eerste uitgave met fraai gedecoreerd stofomslag.. . 156 p., b/w photogr. plates, other sepia ills. 1947 Laren: Schoonderbeek HARDCOVER: (Or. hcl, dust jacket, on end paper dedication and photogr.) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Frieland topography Ethnography Anthropology History Folklore Volksoverleveringen, volksgebruiken, volksvertellingen, volksbegrippen] € 42.00
Click here to order or inquire
3854 POSTHUMA DE BOER, EDDY / MORRIEN, ADRIAAN Nederland. Beeldende poëzie. Bijeengebracht, ingeleid en van bio- en bibliografieen voorzien door Adriaan Morrien. Foto's: Eddy Posthuma de Boer.. . 32 p., b/w photogr. plates 1960(?) Leiden : L. Stafleu & Zoon SOFTCOVER: (orig. pictorial wrpprs, cover loosening, else VERY GOOD) Dutch Landscape: Photography by Eddy Posthuma de Boer and poems by well-known Dutch writers. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Dutch Landscape Photography poetry ] € 12.50
Click here to order or inquire
1758 POSTHUMA, J.F. (e.a.). Tien jaar economisch leven in Nederland. Herstelbank 1945 - 1955. . &&&&& VIII+ 332 p. , diagr., frontisp. 1955 's-Gravenhage : Nijhoff HARDCOVER: (or. blue gilt. cl. b. sl faded, sm. name label on first end paper. Added original invoice.) Contributors a.o. J.F. Posthuma, G.M. Verrijn Stuart, G. Brouwers, C. Goedhart and M. Niemeijer. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Economy History ] € 19.06
Click here to order or inquire
5249 PRAKKE, H.J. Deining in Drenthe. Historisch-sociografische speurtocht door de 'olde lantschap', 'de Achtste der Zeven Provinciën'. 2de druk. . 378 p. b/w plates (photogr., facsimil., maps), index 1955 Assen : Van Gorcum HARDCOVER: (Orig. red gilt.decorated cloth. Dust jacket some small stains, else VERY GOOD) Omslag met tekening van Prof. Dr. J. Huizinga. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Geography Geographical Geographic History ] € 14.50
Click here to order or inquire
5255 PRAKKE, H.J. (ET.AL.)(COMPILERS) Volksverhalen uit Drenthe. Of de bruid waarom niemand danste. Omslag: Johan Picardt 1660. First edn.. . 151 p. text-ills, list of sources consulted, register of place-names 1980 Utrecht/Antwerpen : Het Spectrum HARDCOVER: (Orig. cloth. Dust jacket. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Mythology Folklore Ehnography Anthropology Geography Geographical Geographic ] € 14.50
Click here to order or inquire
6175 PUTNAM, R. Willem de Zwijger, Prins van Oranje, in zijn leven en werken beschreven. Voor Nederland bewerkt door D.C.Nijhoff. 2 dln in een band.. . VIII+351+408 p.,60 b/w plates, index 1896-97 's-Gravenhage.: Loman & Funke HARDCOVER: Two volumes bound in one, 3/4 cloth, title written on small ticket on spine, occas. fox, else VERY GOOD) Dutch version of William the Silent. [KEY WORDS: History biography William the Silent ] € 29.50
Click here to order or inquire
1473 QUACK, H.P.G. Herinneringen uit de levensjaren van mr. H.P.G. Quack, 1834-1914. . &&&&& 469 p., frontisp. portrait, index 1915 Amsterdam : Kampen HARDCOVER: (or. grey cl. gilted, spine sl. sunned ) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History biography socialism ] € 39.93
Click here to order or inquire
6568 QUIK, H. G. ET AL. Planning and Development in the Netherlands. A Periodical of the Netherlands Universities Foundation for International Co-Operation. Volume IV, nr. 1. . 126 p., num.b/w photogr., text ills., maps, 15 x 24 cm. 1970 Assen : Royal VanGorum Ltd SOFTCOVER: (Orig. pictor. wrpprs,, slightly rubbed, else VERY GOOD) This volume is dedicated to the Zuiderzeewerken and IJsselmeerpolders. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Geography Geographical Geographic ] € 17.50
Click here to order or inquire
3852 REFORMATIE DER LANDTRECHTEN ... ZUTPHEN Reformatie Der Landtrechten, Gebruycken Und Gewoontheyden Der Graefschap Zutphen. . ca. 60 p, title-page with woodengr. vignet, 19 x 14,5 cm 1655 Arnhem, by Jacob van Biesen HARDCOVER: (Leather bound with at both sides blindst. coat of arms, cover partly removed, name on e.p, first and last end paper bit stained, inside VERY GOOD) On five of the 12 free end papers at the end of the book is a handwritten text, a.o. "Formulier van den Eed voor Jooden". [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zutphen History law, local law judaica ] € 290.00
Click here to order or inquire
5586 RENOU, F. Hilversum in oude ansichten. Deel 2 6de druk. 76 plates, 15x21 cm. 1990 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth, name on first end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Hilversum Cultural history Architecture ] € 9.50
Click here to order or inquire
5392 RIJKSCOMMISSIE VOOR DE MONUMENTENBESCHRIJVING Kunstreisboek voor Nederland (4 delen). vol. 1 Noord-Holland, Zuid Holland; vol. ll Friesland, Groningen, Drente; vol. lll Overijsel, Utrecht, Gelderland; vol. lV Zeeland, Noord-Brabant, Limburg.. . 144 + 131 + 152 + 182 p., b/w ill., alfabetisch per provincie per plaats de monumentale bouwwerken kort beschreven, 12 x 18 cm. 1949 Amsterdam : P.N. van Kampen & Zoon N.V. SOFTCOVER: (Orig. wrpprs., GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Travel guides Architecture ] € 32.50
Click here to order or inquire
5445 RIJKSDIENST VOOR DE IJSSELMEERPOLDERS Atlas voor Flevoland 4e Jaargang 1970. 144 p ., zw/w foto's, (in kleur) overzichtskaarten, platte gronden, tekeningen + tabellen. Oblong 22x31 cm. 1970 Zwolle : 1970 SOFTCOVER: (Orig. omslag, lichte gebruikssporen maar verder in ZEER GOEDE STAAT) ZELDZAAM. Uitvoerige documentatie m.b.t. de inrichting van het agrarisch gebied, landschap, openluchtrecreatie, inrichting woonkernen en maatschappelijke opbouw. Ook de Lauwerszee is hierin meegenomen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Flevoland local history tpography landscape ] € 95.00
Click here to order or inquire
8214 RINGELESTEIN, DR. G.G. & ROGGEVEEN, LEONARD Van zingende molens en malende molens. Met platen van J. Hazeveld. 1ste druk. . 38 p., 20 x 28 cm. 1950(?) Rijkspostspaarbank SOFTCOVER: (Orig. pict. omlag. ZEER GOED) Behandelt o.m. de taal der wieken; Tjasker Spinnekopmolen beltmolen Wipwatermolen Egyptische molen [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch molens ] € 12.50
Click here to order or inquire
5393 ROLAND HOLST , A. Uit een oud dorp. bijeengebracht en ingeleid door Alfred Kossmann.. . Vlll + 29 p., b/w photogr. on cover (Bergen N.H. Karel de Grootelaan), bibl., 13 x 21 cm. 1976 Amsterdam : Em. Querido's Uitgeverij B.V. SOFTCOVER: (Orig. blue wrprrs., VERY GOOD) Boekje uit de reeks: "Kort en Goed". [KEY WORDS: Dutch poetry ] € 9.50
Click here to order or inquire
1917 ROMEIN, J., ET.AL. De tachtigjarige oorlog 1568-1648. Met talrijke illustraties in en buiten de tekst en een gekleurde kaart. Sec. pr.. . 304 p., (col.) ills., (col., fold.) maps 1942 Amsterdam : Elsevier HARDCOVER: (Or. hcl. b., slightly loosening, some fox, name on first end paper) Standard work on Dutch war with Spain (1568-1648) by ROMEIN, J.; SCHAPER, B.W.; VRANKRIJKER, A.C.J DE; WEBER, R.E.J.; and WIJN, J.W. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Spain History War ] € 20.42
Click here to order or inquire
5298 ROOSJEN, S.O., KROESE, N.D. & EEKHOFF, W. Merkwaardigheden van Hindeloopen; bevattende historische bijzonderheden omtrent de woningen, kleeding, gebruiken en taal der Hindeloopers, etc. Nadruk van 1855.. . 42+4 p., glossary of Hindeloopen dialect 1937 Hindeloopen SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs., stapled. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Hindeloopen Cultural history linguistics ] € 12.50
Click here to order or inquire
6264 ROTTERDAM Rotterdammers over Rotterdam. Herinneringen aan een verdwenen stad.. . 246 p. 46 plates (b/w photogr.) & fold. map 1947 Rotterdam : Brusse : (Orig. pictorial gilt. black cloth. VERY GOOD) Many photographs of a -in WW II- disappeared Rotterdam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Rotterdam History ] € 19.50
Click here to order or inquire
5005 ROTTERDAM / HAUSDORFF, D. Jizkor. Platenatlas van drie en een halve eeuw geschiedenis van de Joodse gemeente in Rotterdam van 1610 tot ca. 1960. First Edition.. . 191 p., num. b/w photogr., gloss., 24x32 cm. 1978 Baarn: Bosch & Keuning, HARDCOVER: (Orig. blindstamped red cloth. VERY GOOD) Richly illustrated account of 350 years of Jewish Community in Rotterdam, with over 300, some very touching, photo's, many never published before. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Rotterdam Cultural history judaica Judaica Juden Judentum Jews Jewry ] € 39.50
Click here to order or inquire
6870 ROTTERDAM / RUEMPOL E.O.H.M. (RED.) Gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan van de stad Rotterdam, 1328-1928. 1e druk. . XIV + 616 p. . Met afbeeldingen, plattegronden, uitslaande platen (in kleur) en beschrijvingen van bedrijven. 1928 Rotterdam : Wyt HARDCOVER: (Gebonden in leer met goudopdruk. Band aan randen iets geschaafd en laat enigszins los. Een paar bladzijden zijn wat gevlekt. Verder ZEER GOED) Lavishly illustrated with photogr. and (fold.) maps. A must for anyone interested in the history of Rotterdam before the destruction in World War II. A relatively cheap copy (bit loosening and soiled) of a rare book. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Rotterdam History Geography Geographical Geographic Architecture ] € 89.50
Click here to order or inquire
6559 ROTTERDAM LITERAIR Rotterdam Literaire Haven. Bloemlezing.. . 87 p., b/w ills. on plates 1999 Zeist : Stichting Achterland HARDCOVER: (Orig. green cloth with pict. dustjacket. AS NEW) Bloemlezing van gedichten en prozafragmenten door diverse (bekende) auteurs. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Rotterdam literature poetry ] € 9.50
Click here to order or inquire
5584 RUITER, J. DE Nisse en 's-Heer Abtskerke in oude ansichten : waarin ook afbeeldingen van Sinoutskerke en Baarsdorp. 1e druk / first edition. . 76 plates, 15x21 cm. 1976 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth, slightly soiled, else VERY GOOD) Zeer zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zeeland Cultural history Architecture ] € 29.50
Click here to order or inquire
1790 SANDBERG (typografie): In Holland staat een huis. het interieur van 1800 tot heden, tentoonstelling in het Stedelijk Museum Juli-October 1941. . 64 p., b/w photogr., oblong 1941 Amsterdam : Stadsdrukkerij SOFTCOVER: (Orig. wrappers., bit loosening) [KEY WORDS: Cultural history Stedelijk Museum/Municipal Museum Amsterdam history interior decorating] € 11.34
Click here to order or inquire
8220 SCHAPER, J.H., In den strijd. Handboekje ten dienste van de Sociaaldemokratische Arbeiderspartij in Nederland.. . 380 p. 1909 Amsterdam : S.D.A.P. : (Orig. kartonnen band, laat iets los, naam op omslag en tielpag. laatste pagina's vage rest van vochtschade. ZEER GOED) Zeer zeldzaam werk van een van de oprichters van de SDAP. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Politics History ] € 39.50
Click here to order or inquire
5355 SCHEER , D.H. VAN DER Drentsche Volksalmanak 1845. Negende Jaar. Facsimilé Uitgave.: Koevorden : D.H. v.d. Scheer. . (18)+254 +(2) p., b/w ills. glossary, 11 x 14 cm. 1978 Meppel : Krips Repro SOFTCOVER: (Orig. decor. wrpprs. VERY GOOD) Almanak met verklarende woordenlijst en aardrijkskundige curiositeiten aangaande Drenthe. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente Local history Yearbooks Folklore ] € 7.50
Click here to order or inquire
5579 SCHELLART, A.I.J.M. Kastelen en landhuizen in Utrecht in oude ansichten. 1e druk / first edition. 76 plates, 15x21 cm. 1972 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. gilt. blue cloth, bottom end spine and cover bit soiled and eaten by mouse, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Utrecht Cultural history Architecture castles ] € 11.50
Click here to order or inquire
5578 SCHELLART, A.I.J.M. Kastelen en landhuizen in Zuid-Holland in oude ansichten. 1e druk / first edition. 76 plates, 15x21 cm. 1972 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. gilt. cloth, cover and end papers bit soiled, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zuid-Holland Cultural history Architecture castles ] € 17.50
Click here to order or inquire
5576 SCHELLART, A.I.J.M. Kastelen en landhuizen in Limburg in oude ansichten. 1e druk / first edition. 76 plates, 15x21 cm. 1973 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. gilt. red cloth. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Limburg Cultural history Architecture castles ] € 24.50
Click here to order or inquire
5577 SCHELLART, A.I.J.M. Kastelen en landhuizen in Limburg in oude ansichten. 1e druk / first edition. 76 plates, 15x21 cm. 1973 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. gilt. red cloth, cover and end papers bit soiled, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Limburg Cultural history Architecture castles ] € 17.50
Click here to order or inquire
5580 SCHELLART, A.I.J.M. Kastelen, havezaten en landhuizen in Overijssel in oude ansichten. 1e druk / first edition. 76 plates, 15x21 cm. 1974 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth, tile page bit browniing. VERY GOOD) Rare [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Cultural history Architecture castles ] € 29.50
Click here to order or inquire
2083 SCHERMERHORN / SMIT,C. (ED.) Het Dagboek van Schermerhorn. Geheim verslag van prof.dr.ir.W.Schermerhorn als voorzitter der commissie-generaal voor Nederlands-Indië 20 september 1946-7 oktober 1947. 2 vols. 1 ed.. . 452+ 503 p., b/w fotogr.,indexes 1970 Groningen : Wolters-Noordhoff HARDCOVER: (Or. grey cloth., VG, dust jacket, small tear, G) ADDED (contemp.) press clippings., and official death announcement [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies netherlands Holland Dutch Colonial history Political history diplomacy autobiography DIARY] € 35.00
Click here to order or inquire
2082 SCHERMERHORN / SMIT,C. (ED.) Het Dagboek van Schermerhorn. Geheim verslag van prof.dr.ir.W.Schermerhorn als voorzitter der commissie-generaal voor Nederlands-Indië 20 september 1946-7 oktober 1947. 2 vols. 1 ed.. . 452+ 503 p., b/w fotogr.,indexes 1970 Utrecht : Nederlandsch Historisch Genootschap SOFTCOVER: (paperb., spine slightlly sun faded, name first end paper. VG) [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies netherlands Holland Dutch Colonial history Political history diplomacy autobiography DIARY] € 19.00
Click here to order or inquire
7059 SCHIPPER, J. Oud-Beijerland in oude ansichten. 2e druk.. 80plates, 15x21 cm. 1975 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth, cover slightly rubbed. VERY GOOD) Zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture ] € 24.50
Click here to order or inquire
2004 SCHMIDT DEGENER, H. Gerard Goudriaan, 1919-1949, een Leids student. 176 p., b/w photogr. plates, ports (frontisp.). 1950 Leiden : L. Stafleu HARDCOVER: (Or. black gilt.cl., name on first end paper) A very rare account of Dutch student life in the pre-WWII years with unique photographs. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Leiden Cultural history student life ] € 37.00
Click here to order or inquire
5546 SCHÖFFER, IVO Ons tweede tijdvak. Oratie op 30 maart1962 bij zijn aanvaarding ambt hoogleraar in de Vaderlandse geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Leiden.. . 27 p., 75 footnotes 1962 Arnhem : Van Loghum Slaterus SOFTCOVER: (Orig. stiff wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History ] € 7.50
Click here to order or inquire
5356 SCHOONOORD De zeven marken. Openluchtmuseum Schoonoord.. . 16 p., b/w ills., map 1960 (?) Schoonoord : Openluchtmuseum SOFTCOVER: (Orig. wrpprs., GOOD) Handleiding voor de bezichtiging, met kaart op binnenzijde omslag en de legende Ellert en Brammert. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente local history Museums Catalogues Folklore ] € 6.00
Click here to order or inquire
5539 SCHREUDER, F. / HENGELO, GELDERLAND Hengelo, Gelderland duizend jaar. . &&&&& 83 p., num. b/w ills. (on plates), maps, bibliogr. 1963 Zutphen : De Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. stiff pictorial wrpprs, cover slightly darkened and bit loosening, else VERY GOOD) Commemmorates the 1000th anniversary of Hengelo. a village, in the Achterhoek, part of the Dutch Province of Gelderland. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek local history ] € 17.50
Click here to order or inquire
3183 SCHRIJNEN, J., Nederlandsche Volkskunde. 2 delen.. I: XV, (5), 316 ; II: VII, 361 p. index 1916(?) Zutphen : Thieme HARDCOVER: (Or. red gilt. decor. cl. b. slightly discol, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Folklore ] € 55.00
Click here to order or inquire
5025 SCHUKKING, W. H. De oude vestingwerken van Nederland. Heemschutserie, deel 3. 2e herziene druk.. . 102 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, maps, bibliogr., 12, 5 x 18, 3 cm. 1941 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Met stofomslag. Naam op schutbl, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Military history topography topografie Heemschutserie ] € 12.50
Click here to order or inquire
5024 SCHUKKING, W. H. De oude vestingwerken van Nederland. Heemschutserie, deel 3. 3e herziene druk.. . 102 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, maps, bibliogr., 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Military history topography topografie Heemschutserie ] € 7.50
Click here to order or inquire
4175 SCHULTE, A.G. / KERKEN IN GELDERLAND Kerken in Gelderland. . &&&&& 152 p., richly illustrated, map, index places 2000 Zutphen : De Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Cultural history Architecture Religion ] € 12.50
Click here to order or inquire
1916 SCHWENCKE, J. Oud-Den Haag in prent. . &&&&& 212 p., num. b/w ills., 4to 1966 Zaltbommel, Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Or. red gilt. décor. cl. b. small spot of slight discol.) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch The Hague History topography ] € 24.96
Click here to order or inquire
7035 SCOTT, J. W. ROBERTSON / HOME COUNTIES A free farmer in a free state: a study of rural life and industry and agricultural politics in an agricultural country. First edit.. . XX+335+XXII+[3] p., frontis, b/w plates, foldout map of the Netherlands, index. 1912 London : W. Heinemann HARDCOVER: (Orig.green cloth with gilt title on spine. Cover bit rubbed and bumped, Small split at top of spine, Exlib. copy. Interior VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch history agricultue husbandry veeteelt landbouwgewassen crops ] € 17.50
Click here to order or inquire
5046 SINNIGHE, J.R.W. Over Volkskunst. Heemschutserie, deel 20..2e druk.. . 111 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, bibliogr, 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch cultural history Folklore topography topografie Heemschutserie ] € 17.50
Click here to order or inquire
5498 SINNINGHE , J.R.W. Drentsch Sagenboek. Met houtsneden van R. Snapper.. . 165 p., 12 x 18 cm. 1944 Bussum : F.G. Kroonder HARDCOVER: (Orig. pictorial cardboard cover. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente local history folklore Ethnography Anthropology ] € 9.50
Click here to order or inquire
5387 SMIT , J. 's-Gravenhage in zijn oorsprong, ontwikkeling en lotgevallen geschetst door J. Smit. Eerste deel.. 149 p. n.d. Den Haag : Dagblad van Zuid-Holland en 's-Gravenhage HARDCOVER: (Orig. wrpprs., VERY GOOD) Dit werkje bevat als "overdrukken" de artikelen door den heer J. Smit geschreven voor de feuilletonreeks "Den Haag in den loop der tijden" verschenen in het "Dagblad van Zuid-Holland en 's-Gravenhage". [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Den Haag Ethnography Anthropology Sociology Sociological Society Politics ] € 19.50
Click here to order or inquire
1684 SMIT, J. Den Haag in den geuzentijd. . &&&&& X+376 p., b/w plates, index 1922 's-Gravenhage : Die Haghe HARDCOVER: (or. red cl., back loosening, interior fine with pages uncut) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch The Hague History ] € 15.88
Click here to order or inquire
8103 SOCIALIST SONGBOOK Socialistische Liederenbundel. . &&&&& 1914 Amsterdam : Brochurenhandel der SDAP SOFTCOVER: (Orig. geniet omslag, voorblad los , achterblad mist, iets roestvlekkig. Tekst compleet en ZEER GORD) A collection of dutch socialist battle-hymns, popular in the beginning of 20th century. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History socialism ] € 7.50
Click here to order or inquire
5020 SOCIOLOGISCHE GIDS Sociologische Gids. Tijdschrift voor sociologie en sociaal onderzoek.. . Jg VIII- XXVI, index for nrs I-X and index for nrs XI-X X 1961-79 Meppel : Boom SOFTCOVER: (original wrappers. VERY GOOD) Then the most important scholarly journal on sociology and social research publ. in The Netherlands, covering a period of nineteen years. [KEY WORDS: Sociology Sociological Society social research ] € 875.00
Click here to order or inquire
5021 SOCIOLOGISCHE GIDS Sociologische Gids. Tijdschrift voor sociologie en sociaal onderzoek.. . Drie losse nrs: jg 10,1 and jg 17, 4+5, ca 150 p. 1963-70 Meppel : Boom SOFTCOVER: (original wrappers. VERY GOOD) Then the most important scholarly journal on sociology and social research publ. in The Netherlands. [KEY WORDS: Sociology Sociological Society social research ] € 10.00
Click here to order or inquire
5019 SOCIOLOGISCHE GIDS Sociologische Gids. Tijdschrift voor sociologie en sociaal onderzoek.. . Jg 7, nrs 2,5,6 ca 150 p. 1960 Meppel : Boom SOFTCOVER: (original wrappers. VERY GOOD) Then the most important scholarly journal on sociology and social research publ. in The Netherlands. [KEY WORDS: Sociology Sociological Society social research ] € 17.50
Click here to order or inquire
8117 SOMER, DR. J.M. Man in oorlog. De dagboeken van hoofd bureau inlichtingen te Londen 13 maart 1942-22 september 1943.. 1e druk. . 496 p., register 1981 Baarn : Bosch & Keuning SOFTCOVER: (Orig. Paperback. ALS NIEUW) [KEY WORDS: History world war II ] € 11.50
Click here to order or inquire
1773 SPEEKHOUT, G.J Fotokunst, 1944-46 . &&&&& col. & b/w photogr. plates, 24 x 31 cm. 1946 Hengelo : Smit HARDCOVER: (Or. cardboard. boards) Technical texts and photography by Dutch photographers. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Photography ] € 29.50
Click here to order or inquire
1999 SPIER, JO / JO SPIER Onze schulden zijn hun schuld. Een prenteboekje over de annexatie. 1st ed.. . n.p., col. ills. 1945 Amsterdam : Elsevier SOFTCOVER: (Or. decorated wrpprs chipped) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Germany JO SPIER ] € 18.00
Click here to order or inquire
6581 STEENDEREN EN BRONKHORST. - DOESSCHATE, A. TEN. Iets uit de geschiedenis van Steenderen en Bronkhorst. EERSTE druk. ADDED Uitnodiging tot kerkvergadering op 6 sept. 1919 te Steenderen.. . 68 p., veel illus. en kaartjes. 1919 Zwolle : La Riviere SOFTCOVER: (Or. pict. wrpprs. VERY GOOD) Uitgebreide namenlijst van predikanten, burgerlijke bestuurders, pastoors etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek History Geography Geographical Geographic ] € 67.50
Click here to order or inquire
6554 STEINMETZ, R. Niederländische Betrachtungen zur Deutsch - Niederländischen Verständigung. . &&&&& 496 p. 1942 Den Haag : H.Prell HARDCOVER: (Orig. blue carton. cover, edges slighty rubbed, name on f.e.p., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Germany Deutschland Netherlands Holland Dutch History Second World War ] € 24.90
Click here to order or inquire
5041 STERCK-PROOT, J.M., De historische schoonheid van Haarlem. Heemschutserie, deel 13.. 3de druk.. . 228 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, bibliogr., 12, 5 x 18, 3 cm. 1946 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Haarlem Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 8.50
Click here to order or inquire
4042 STICHTING SOPHIA ZIEKENHUIS ZWOLLE 75 Jaar Sophia Ziekenhuis Zwolle Feestbundel, samengesteld door in het Sophia Ziekenhuis werkzame specialisten.. . 77 p., zw/w foto's en tabellen. 1959 Den |Haag : Moormans Periodieke Pers N.V. SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, IN GOEDE STAAT) Een twintigtal bijdragen betreffende aandoeningen, infecties en ziekten. Elke specialist een eigen artikel. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Medicine Psychology ] € 22.50
Click here to order or inquire
1474 STOPPELAAR,R.J.DE Zon op de golven. First ed.. . 253 p., photogr. by a.o. J.P.Strijbos, J de Boer,W.A.Slager, frontisp.,19 x 25 c.m. Laren : Schoonderbeek HARDCOVER: (Or. bleu gilt. cl.. b. Ornam.front. with photogr.) Richly illustrated book on travel in Friesland in beginnings of 20th century. Frisian songs with Dutch translation. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland travel water recreation transport Folk Music Folksong Ethnomusicology ] € 65.80
Click here to order or inquire
6294 STRUICK, J.E.A.L. Gelre en Habsburg 1492-1528. Werken uitgegeven door Gelre. Vereeniging tot beoefening van Geldersche Geschiedenis, Oudheidkunde en Recht. No. 30.. . 375 p., plates with b/w photogr., index, bibliogr. 1960 Arnhem : S.Gouda Quint / Brouwer en Zoon SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, bit fox.,. a few pages vague rests of waterstain, else VERY GOOD) Originally a Ph.D dissertation. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland history local history Politics ] € 17.50
Click here to order or inquire
5065 SWILLENS P.T.A. Nederland in de prentkunst. Heemschutserie, deel 43. 1e druk.. . 161 p., zwart-wit illustraties,index, 12, 5 x 18, 3 cm. 1944 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Voorplat iets gevlekt. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Drawings topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
3533 SWIMMING POOLS (ZWEMINRICHTINGEN) 30 Swimming Pools (Zweminrichtingen) by Scagliola, Daria & Nijhof, Peter (text), T.Wolzak (photogr.) Text in Dutch and English.. . 102 p., of which 73 photogr. plates, 30 x 24 cm. 1991 Rotterdam : Duo SOFTCOVER: (Orig. decor. wrappers with flaps. VERY GOOD) A fascinating collection of public Swimming Pools (Zweminrichtingen) in the Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture public Swimming Pools (Zweminrichtingen) ] € 29.00
Click here to order or inquire
8368 'T HART / ELFSTEDENTOCHT Heeft u hier ook schaatsers voorbij zien komen? Fries voor Elfstedenrijders.. . 19 p., ills., map 1986 Ljouwert : Van der Velde SOFTCOVER: (Orif. wrpprs. Stapled. VERY GOOD) Een greep uit de teksten als: Wilt u langzaam spreken? Ik kom uit Holland (Wolle jo stadich prate? Ik kom ut Hollân.); Kijk uit, u staat op mijn schaats (Sjoch ut, jo steane op myn reed.) en: Nee, deze muts heeft mijn moeder gebreid. (Nee, dizze mûtse hat ús mem breide). [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Elfstedentocht linguistics Dictionaries ] € 9.50
Click here to order or inquire
5654 TAAT, D. Kent u ze nog... de Enschedeërs. 1e druk / first edition. 78 plates met bijschriften, 15x21 cm. 1975 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth. VERY GOOD) Zeer zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Twente Cultural history Ehnography Anthropology ] € 39.50
Click here to order or inquire
2012 TEGENWOORDIGE STAAT DER VEREENIGDE NEDERLANDEN GRONINGEN Tegenwoordige staat van Groningen en Ommelanden Tow vols.: deel XX: vervattende eenen aanvang der beschryving van Stad en Lande en deel XXI: vervattende het vervolg der beschryving van Stad en Lande. Amsterdam, J. de Groot, G. Warnars, Leiden, S. and J. Luchtmans, Dord, A. and P. Blussé, Harlingen, V. van der Plaats. . I: 6+538+24 p.; II: 4+446+20 p., engraved title page, fold. map., 7 (fold.) views, index, 13x22cm. 1793-4 HARDCOVER: (Orig. gilt. décor. leather "prize binding", both vols bright, tight, just about Fine copies) Two volumes describing the history and geography of the town and province of Groningen in the illustrious series about the United Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen History Geography Geographical Geographic Dutch topography ] € 885.00
Click here to order or inquire
5419 TEGENWOORDIGE STAAT DER VEREENIGDE NEDERLANDEN. Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van Alle Volkeren; XIde Deel. Zynde het Eerste Deel van de Vereenigde Nederlanden; Vervattende eene Algemeene Beschryving des Lands, der Zeden en Godsdienst van de Inwooners, een kort Begrip van 's Lands Historie, eene Beschryving der hooge en mindere Generaliteits-Kollegien, der Maatschappyen van Oosten en Westen, en der Handwerken, Visscheryen, Zeevaart, Koophandel, enz. Met eene Naauwkeurige Landkaart en Printverbeeldingen versierd. Tweede druk.. . (26),638,(22) p., engraved frontispiece, folding map of the Netherlands, 2 folding plates, 5 engraved portraits, index 1739 Amsterdam : Isaak Tirion HARDCOVER: (Contemporary calf, with red morocco letterpiece, b. bit loosening, corners slightly rubbed, map small tear else VERY GOOD) Description of the Netherlands, by J. Wagenaar. - Tiele 1033. With chapters on religion, admirality, West- Indies, Surinam, whaling, etc, [KEY WORDS: Netherlands Holland Dutch Netherlands Antilles Surinam religion Expeditions whaling ] € 245.00
Click here to order or inquire
5420 TEGENWOORDIGE STAAT VAN ALLE VOLKEREN / HOLLAND Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle Volkeren; XVIe / XVIIde Deel. Vervolgende de Beschryving der Vereenigde Nederlanden, En wel in 't byzonder van Holland. Met naauwkeurige Kaarten en Printverbeeldingen versierd.. . 2 vols., (12),601,(31); (12),575,(23) p., 2 diff. engr. frontisp., 7 fold. maps, 4 fold. plans, 8 fold. plates 1746-9 Amsterdam : Isaak Tirion HARDCOVER: (Contemp. unif. calf w. gilt spine and morocco letterpieces, spine ends sl. rubbed, occas. vague waterstain., some maps small tear else VERY GOOD) Folding maps of 's Graavenhaage (The Hague), Haarlemmermeer, Hoogheemraadschap Rynland, Amstelland, Woerden, Haarlemmermeer, Delftland, Schieland, Krimper Waard, Voorne Putten, Geertruidenberg, Heusden, Alblasserwaard, Merwede, etc. [KEY WORDS: Netherlands Holland Dutch Zuid-Holland historical topography cartography maps polders ] € 1.950.00
Click here to order or inquire
9221 TELEGRAAF / HET JAAR 2000 Het jaar 2000: emotie in nieuws en sport. . &&&&& Groot formaat. (Kleur)foto's 2000 Amsterdam : De Telegraaf HARDCOVER: Gebonden in harde kaft. ALS NIEUW Rijk geillustreerd journalistiek fotoboek. Historisch jaardocument. [KEY WORDS: History Reference Yearbooks ] € 5.00
Click here to order or inquire
9222 TELEGRAAF / HET JAAR 2001 Het jaar 20001 emotie in nieuws en sport. . &&&&& Groot formaat. (Kleur)foto's 2001 Amsterdam : De Telegraaf HARDCOVER: Gebonden in harde kaft. ALS NIEUW Rijk geillustreerd journalistiek fotoboek. Historisch jaardocument. [KEY WORDS: History Reference Yearbooks ] € 5.00
Click here to order or inquire
9223 TELEGRAAF / HET JAAR 2002 Het jaar 2002: emotie in nieuws en sport. . &&&&& Groot formaat. (Kleur)foto's 2002 Amsterdam : De Telegraaf HARDCOVER: Gebonden in harde kaft. ALS NIEUW Rijk geillustreerd journalistiek fotoboek. Historisch jaardocument. [KEY WORDS: History Reference Yearbooks ] € 5.00
Click here to order or inquire
9224 TELEGRAAF / HET JAAR 2003 Het jaar 2003: emotie in nieuws en sport. . &&&&& Groot formaat. (Kleur)foto's 2003 Amsterdam : De Telegraaf HARDCOVER: Gebonden in harde kaft. ALS NIEUW Rijk geillustreerd journalistiek fotoboek. Historisch jaardocument. [KEY WORDS: History Reference Yearbooks ] € 5.00
Click here to order or inquire
9225 TELEGRAAF / HET JAAR 2004 Het jaar 2004: emotie in nieuws en sport. . &&&&& Groot formaat. (Kleur)foto's 2004 Amsterdam : De Telegraaf HARDCOVER: Gebonden in harde kaft. ALS NIEUW Rijk geillustreerd journalistiek fotoboek. Historisch jaardocument. [KEY WORDS: History Reference Yearbooks ] € 5.00
Click here to order or inquire
9226 TELEGRAAF / HET JAAR 2005 Het jaar 2005: emotie in nieuws en sport. . &&&&& Groot formaat. (Kleur)foto's 2005 Amsterdam : De Telegraaf HARDCOVER: Gebonden in harde kaft. ALS NIEUW Rijk geillustreerd journalistiek fotoboek. Historisch jaardocument. [KEY WORDS: History Reference Yearbooks ] € 5.00
Click here to order or inquire
9227 TELEGRAAF / HET JAAR 2006 Het jaar 2006: emotie in nieuws en sport. . &&&&& Groot formaat. (Kleur)foto's 2006 Amsterdam : De Telegraaf HARDCOVER: Gebonden in harde kaft. ALS NIEUW Rijk geillustreerd journalistiek fotoboek. Historisch jaardocument. [KEY WORDS: History Reference Yearbooks ] € 5.00
Click here to order or inquire
9228 TELEGRAAF / HET JAAR 2007 Het jaar 2007: emotie in nieuws en sport. . &&&&& Groot formaat. (Kleur)foto's 2007 Amsterdam : De Telegraaf HARDCOVER: Gebonden in harde kaft. ALS NIEUW Rijk geillustreerd journalistiek fotoboek. Historisch jaardocument. [KEY WORDS: History Reference Yearbooks ] € 5.00
Click here to order or inquire
8153 TER GOUW, J. De Gilden. Eene bijdrage tot de geschiedenis van het volksleven. Door alle eeuwen 1. Herdr. uitgave 1886.. . 122 p. 1928 Den Haag : Oceanus HARDCOVER: (Orig. linnen. Stofomslag. ZEER GOED) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gilden Cultural history ] € 16.50
Click here to order or inquire
500 TERPSTRA, H. Buitenlandse getuigen van onze koloniale expansie. Sec.imp. . 189 p.,ills.,maps 1944 Amsterdam : Kampen HARDCOVER: (cl.) [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies Voyages Travel Colonial history ] € 16.79
Click here to order or inquire
5291 TERPSTRA, P (SAMENST.) Fryske folksdichters : in karlezing ut har wurk Ynlieding ta it genietsjen fan literaire moaijens oan 'e han fan R.P. Sybesma syn Boerke Thae. 1e druk. . 160 p., b/w plates with portraits 1945 Boalsert : Osinga SOFTCOVER: (Orig. decor.cardboard cover., sine darkened, end papers bit brown.., else VERY GOOD) Frisian text. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland poetry frisian text Cultural history topography ] € 7.90
Click here to order or inquire
6868 TERSCHELLING Terschelling : wetenswaardigheden en wandelingen [tekst: N. Keuter-Wijminga, J. Strick-Keuter]. 56 p. veel foto's, tekeningen, kaarten, 22 x 11 cm n.d. Bolsward : Osinga SOFTCOVER: (Orig. stapled pict. wrpprs, cover loosening, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Nicaragua Terschelling Voyages Travel reisgidsen Nature ] € 9.50
Click here to order or inquire
6719 TERUG IN HET VADERLAND Terug in het Vaderland. . &&&&& 1945(?) 15 p., b/w photogr. SOFTCOVER: (Orig. pict wrpprs, stapled. VERY GOOD) Vrij zeldzaam boekje, geheel bestaand uit zw/wit foto's over de eerste dagen van terugkeer v.h. Koninklijk Huis na WO.2. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch koninklijk huis royal family Military history ] € 11.25
Click here to order or inquire
5438 THEMIS THEMIS. Regtskundig Tijdschrift. Vier vols, bevattende de complete tekst van Tweede Verzameling Negende Deel Eerste Stuk t/m Elfde Deel Vierde Stuk plus Register over de jaren 1859-1863. . I (1862): 688; II (1863): 612; III (1864): 644+40; IV (1865):664 p. 1862-65 Den Haag : Belinfante HARDCOVER: (Contemp. uniform bound in gilt. hlf leather b., bit rubbed, vol. III backstrip loosening, name on end papers, ocass. fox. , else VERY GOOD) About 2500 pages with interesting juridical facts and opinions by oustanding experts in their fields. Most articles deal with The Netherlands and their colonies, some with systems of other European countries. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch indonesia Dutch East Indies Surinam history of law geschiedenis van het recht ] € 195.00
Click here to order or inquire
5048 THIJSSE,DR. J.P., Onze duinen. Heemschutserie, deel 23. 1e druk.. . 85 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, bibliogr, 12, 5 x 18, 3 cm. 1943 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history topography topografie Heemschutserie ] € 7.50
Click here to order or inquire
3643 TIELERWAARD - KUILE, E.H. TER Monumenten van geschiedenis en kunst in de Provincie Gelderland. Geillustreerde beschrijving uitgegeven vanwege de rijkscommissie voor de monumentenzorg 2e aflevering. B:Tielerwaard. First edition.. . pp. 293-502 + CCXLIII p., drawings, maps, 147 photogr. in b/w plates, index, 21x29 cm. 1946 's-Gravenhage : SDU HARDCOVER: (Orig. half leather,gilt. red cover, pages unopened,. VERY GOOD) Standard work on Dutch regional architecture. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Tiel Topography architecture ] € 39.50
Click here to order or inquire
3642 TIELERWAARD - KUILE, E.H. TER Monumenten van geschiedenis en kunst in de Provincie Gelderland. Geillustreerde beschrijving uitgegeven vanwege de rijkscommissie voor de monumentenzorg 2e aflevering. B:Tielerwaard. First edition.. . p. 293-502 p., drawings, maps, 147 photogr. in b/w plates, index, 21x29 cm. 1946 's-Gravenhage : Algemeene Landsdrukkerij HARDCOVER: (Orig. half leather,gilt. red cover, pages unopened, front cover small stain, else VERY GOOD) Standard work on Dutch regional architecture. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Tiel Topography architecture ] € 37.50
Click here to order or inquire
5064 TIMMERMANS, FERD. Luidklokken en beiaarden in Nederland . Heemschutserie, deel 33. 1e druk.. . 157 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties,index, 12, 5 x 18, 3 cm. 1944 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards. Geen stofomslag. Klein Exlibris. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Architecture Music Bells topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
6391 TOUW, H. C. Het verzet der Hervormde Kerk. 2 volumes. Deel 1; Geschiedenis van het Kerkelijk verzet. Deel 2; Documenten van het Kerkelijk verzet.. . 683 + 393 p., Index. Bibliogr. 1946 Den Haag : Boekencentrum HARDCOVER: (Orig. blue cloth, embossed gilt titles on spines and upper covers. VERY GOOD) Compleet overzicht met chronologische lijst van gevangen predikanten; officiele documenten, illegale geschriften, getuigenissen, etc. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch world war II Religion ] € 34.00
Click here to order or inquire
3422 TROELSTRA,P.J. Gedenkschriften. Vier delen.Dl.I-1927 'Wording';dl.II-1928 'Groei';dl.III-1929 'Branding' en dl.IV-1931 'Storm'.. . 278; 331; 334; 354 p., b/w plates 1927-9 Amsterdam : Querdido HARDCOVER: (Orig. blue gilt. cloth. GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History politics socialism biography ] € 25.00
Click here to order or inquire
6484 TWENTE / BUTER, ADRIAAN (RED.) Jaarboek Twente 1978. . &&&&& 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1980 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6485 TWENTE / BUTER, ADRIAAN (RED.) Jaarboek Twente 1982. . &&&&& 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1982 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6487 TWENTE / BUTER, ADRIAAN (RED.) Jaarboek Twente 1984. . &&&&& 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1984 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6492 TWENTE / HAGENS, H. (RED.) Jaarboek Twente 1990. . &&&&& 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1990 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6489 TWENTE / HEIDEMAN AREND (RED.) Jaarboek Twente 1987. . &&&&& 160 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1987 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6488 TWENTE / HEIDEMAN AREND (RED.) Jaarboek Twente 1986. . &&&&& 160 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1986 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6490 TWENTE / HEIDEMAN AREND (RED.) Jaarboek Twente 1988. . &&&&& 146 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1988 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6481 TWENTE / PLEGT, B.H.A.M. (RED.) Jaarboek Twente 1975. . &&&&& 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1975 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6482 TWENTE / PLEGT, B.H.A.M. (RED.) Jaarboek Twente 1976. . &&&&& 160 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1976 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, rand reste van lichte warweschade, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6477 TWENTE / PLEGT, B.H.A.M. (RED.) Jaarboek Twente 1969. . &&&&& 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1969 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6476 TWENTE / PLEGT, B.H.A.M. (RED.) Jaarboek Twente 1968. . &&&&& 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1968 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6483 TWENTE / PLEGT, B.H.A.M. (RED.) Jaarboek Twente 1978. . &&&&& 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1978 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6478 TWENTE / PLEGT, B.H.A.M. (RED.) Jaarboek Twente 1971. . &&&&& 160 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1971 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
6491 TWENTE /VENEMA, PETER (RED.) Jaarboek Twente 1989. . &&&&& 144 p., talrijke z/w photogr., e.a. afb., 23x15 cm. 1989 Enschede : Stichting jaarboek voor Twente SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente topografie Streekgeschiedenis Almanak jaarboek kroniek. ] € 4.50
Click here to order or inquire
3978 UIT INDIË GEBOREN Uit Indië geboren : vier eeuwen familiegeschiedenis / red. Wim Willems ... [et al.]. . 224 p., num. (col.) ills. (photogr.), bibliogr., index, 25 x29 cm 1997 Zwolle : Waanders SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs. AS NEW) Richly illustrated historical account of the role of Indo-Europeans in the Dutch East Indies, their repatriation to New Guinea, The Netherlands and the U.S.A. VERY RARE. [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies netherlands Colonial history family histories / biographies Indische Nederlanders Eurasians ] € 69.50
Click here to order or inquire
8337 UNGER, DR. W.S. De Monumenten Van Middelburg. Tweede, herziene druk. . XVI + 226+2 p., waarvan tekstdeel 148 p, gevolgd door 108 afbeeldingen in zw/w; met een grote, uitslaande gravure van Middelburg, 30,5 x 23,5 cm 1943 Maastricht : N. V. Leiter-Nypels HARDCOVER: (Orig. gebonden . met goudkleurige belettering en vignet. Bovenkant iets verkleurd. Fraaie naamplaat. ZEER GOED. Met REDELIJK stofomslag) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zeeland Cultural history Geography Geographical Geographic ] € 49.50
Click here to order or inquire
3833 UTRECHT DRESSELHUYS, J. AB Wandelingen door Zuid- en Noord-Beveland in den ouden tijd. Herdruk van ed. 1832. Naamlijst der inteekenaren.. . 171 p. , num. b/w plates, fold. map 1924 Goes : Goesche Courant en Kleeuwens & Ross HARDCOVER: (Orig. cardboard cover. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zeeland Cultural history Geography Geographical Geographic Voyages Travel topography] € 44.00
Click here to order or inquire
5079 VALK H.W. De Cathedrale Basiliek van St. Jan te 's Hertogenbosch. (Erasmus-Librye deel II). 71 p., b/w photogr. plates a.o ills., glossary 1941(?) Maastricht : Leiter-Nypels HARDCOVER: (Orig. decor. cardboards VERY GOOD. With GOOD dust jaclet) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch 's Hertogenbosch Cultural history Architecture topography topografie religion cathedrals ] € 14.00
Click here to order or inquire
5653 VAN HEECKEREN E.C. Hattem in oude ansichten. 1e druk / first edition. 76 plates, 15x21 cm. 1971 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth. VERY GOOD) Zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Cultural history Architecture ] € 29.50
Click here to order or inquire
6172 VEEN, H.VAN DER Watertorens in Nederland. . &&&&& 112 p.,455 ills. in col. and b/w, bibliogr., 21 x 31 cm. 1989 Rotterdam : 0-10 HARDCOVER: (Orig. cardboard pict. wrpprs, cover slightly soiled, else VERY GOOD) Profusely illustrated study on old and modern water-towers in the Netherlands. Scarce and sought after. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Architecture water-towers Cultural history ] € 59.00
Click here to order or inquire
6954 VELUWE / HANS VAN BOVEN & EVERT DE JONGE Veluws water : tien eeuwen waterbeheer op de Veluwe. Met bijdr. van: H. van Boven ... [et al.] ; onder red. van: E. de Jonge ... [et al.]. . 200 p., (col.) photogr., gloss., index, bibliogr., 22 x 28 cm 2007 Utrecht : Matrijs HARDCOVER: (Orig. pictorial boards. NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Veluwe Cultural history waterbeheer water management Geography Geographical Geographic ] € 25.00
Click here to order or inquire
8232 VEN D.J. VAN DER Kindervreugde en Volksvermaak. Een folkloristisch prentenboek voor het huisgezin. Met illustraties van George van Raemdonck en met 175 afbeeldingen naar phtographische opnamen. 1e druk. . 160 p.,(kleur) tekeningen en175 ingeplakte foto's, 30 x 21cm. 1927 Rotterdam : Coöp.Verbruiksvereeniging Vooruitgang U.A., HARDCOVER: (Orig. hlf cloth with col. pict. cover, top end spine very lightly frayed, slightly loosening. VERY GOOD) Zeldzaam, zeker in deze staat.Compleet met afbeeldingen van Valkenburg; Pollepelrijden opPinksterdrie in Zeeland; Grouster skippesile, Texelse Pinksterbom, etc.. Op schutblad gedrukt etketje met "A.B.Wigman Wageningen. Present-exemplaar, daarop geschreven voor Ch.G.Beherens- Dec '27". Zeldzaam document uit Behrens-collectie. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history Folklore ] € 67.50
Click here to order or inquire
1658 VEN, D.J. VAN DER Ons mooie Nederland: Gelderland. In en om Arnhem. In Neerland's lustwarande: van Arnhem tot Dieren. Langs den zelfkant der Veluwe: van Arnhem tot Wageningen. Nijmegen en mooi Nederland. In Gelres bongerd. Tusschen Rijn en Waal. First ed.. . 324 p., 80 b/w photogr.,frontisp., index 1915 Amsterdam : Meulenhoff HARDCOVER: (or. cardboard, slight discol. & fox.) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch gelderland veluwe Voyages Travel History guides ] € 79.41
Click here to order or inquire
6917 VERKADE, W. Thorbecke als Oost-Nederlands patriot. Der achtundvierziger Thorbecke in der Tradition des Ost-Niederländischen Patriotismus. Mit Zusammenfassung in deutscher Sprache. Gelderse Hist. Reeks, IV. . 328 p., 19 b/w plates, index, . bibliogr. 1974 Zutphen : De Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch politics history Biography ] € 19.50
Click here to order or inquire
5496 VERZETSMUSEUM / HORST.LIESBETH VAN DER Verstopt, vervalst, verzameld. De collectie van het verzetsmuseum Amsterdam. 1e druk. . 120 p., (col.) ills, 21 x 20 cm. 1995 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (Orig. pict wrpprs, vague crease in cover., else AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch world war II WO II, WWII, 2e wereldoorlog] € 9.75
Click here to order or inquire
3354 VET, A. VAN DER Roem van ridders en rivieren. . &&&&& 169 p., 50 plates 1944 Bussum : Kroonder HARDCOVER: (Half cloth b. VERY GOOD with small tears in dust jacket, else GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Krimpenerwaard Alblasserdam Folklore Cultural history ] € 21.00
Click here to order or inquire
1577 VLERK, I.M.V. DER & FLORSCHUTZ, F. Nederland in het ijstijdvak. De geschiedenis van flora, fauna en klimaat, toen aap en mammoet ons land bewoonden. . 287 p.,col. & b/w photogr., drawings, col. frontisp..,glossary, bibliogr., index, 18 x 26 cm. 1050 : Very comprehensive and well-illustrated scientific stuudy on the ice age in the Netherlands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch pre-history ice age ] € 29.50
Click here to order or inquire
3372 VLIEGEN, W.H. De dageraad der volksbevrijding. Schetsen en tafereelen uit de socialistische beweging in Nederland. 2 delen in 1 band. First edition. 1e druk. . I:XVI+389; II:VIII+ 443 p., plates (58 portraits) 1905 Amsterdam : Van Looy HARDCOVER: (Or. black/red decor. cloth, loosening, some plates loose, end papers slightly stained, stamp ''Vrijdenkers-vereniging'' on title page, else very GOOD [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History socialism ] € 43.00
Click here to order or inquire
6943 VOORDEN, F. W. VAN (onder red. van) Stads- en dorpsgezichten in Gelderland. De nederzetting in ontwikkeling.. . 179 p., num. ills. in b/w, maps, plans, index 1975 Zutphen : De Walburg Pers HARDCOVER: (Orig. artif. leather, gilt. titles, NEW) Bevat talrijke foto's en plattegronden. e.a. info. over Arnhem, Aalten, Bronkhorst, Doesburg, Zutphen, Zaltbommel, Nijmegen, en vele andere plaatsen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Geography Geographical Geographic History Architecture ] € 22.50
Click here to order or inquire
2207 VOORN, H. De papiermolens in de provincie Gelderland, alsmede in Overijssel en Limburg. De geschiedenis der Nederlandse Papierindustrie III. , Genummerde oplage (749/1000).. . XX + 736 p. ., ills., maps, bibliography, index , extensive summary in English 1985 Haarlem : Vereniging van Nederlandse papier- en kartonfabrieken HARDCOVER: (Orig. gilt. cloth. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Cultural history paper industry ] € 159.50
Click here to order or inquire
5271 VOS, I.H.J. (RED.) Zóó is Drenthe. Bijdrage tot de kennis van deze provincie. Haar economische beteekenins, haar uiterlijk, haar geschiedenis.. . 164 p., num. b/w ills., map 1940 Amsterdam : Strengholt HARDCOVER: (Rebound in cardboard cover, library stamp on title page, library tickets on end paper else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe History Sociology Sociological Society Geography Geographical Geographic ] € 14.50
Click here to order or inquire
5244 VOS, I.H.J. (RED.) Zóó is Drenthe. Bijdrage tot de kennis van deze provincie. Haar economische beteekenins, haar uiterlijk, haar geschiedenis.. . 164 p., num. b/w ills., map 1940 Amsterdam : Strengholt HARDCOVER: (Orig. decorated cloth. Edge cover and edges some pages bit waterstained, a few pages neatly repaired, stamp on title page, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe History Sociology Sociological Society Geography Geographical Geographic ] € 14.50
Click here to order or inquire
8339 VOS, P. DE. Westkapelle; de ramp van 3 october 1944, de worsteling met het water.. . Foto's in zwart wit; met foto"s van o.a. N. Roelse, K. Dekker, L. Spronk en P. de Vos; (1948) Uitgave van het comité "Westkapelle herrijst" SOFTCOVER: (Orig. slappe kaft . Rechtsonder beschadigd. Inhoud ZEER GOED. ) Dit is de zeldzame, originele uitgave. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zeeland Cultural history Geography Geographical Geographic ] € 14.50
Click here to order or inquire
7068 VREDENBERG-ALINK, J.J., De kaarten van Groningerland. De ontwikkeling van het kaartbeeld van de tegenwoordige provincie Groningen met een lijst van gedrukte kaarten vervaardigd tussen 1545 en 1864.. . 151 p., 88 ills. 23 x 30 cm., bibliogr. 1974 Uithuizen : Bakker HARDCOVER: Orig. decorative green cloth. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Groningen Cartography Atlases History ] € 99.50
Click here to order or inquire
5348 VRIEND, J.J. De bouwkunst van ons land : Het platteland. 1e druk. 102 p. + num. b/w plates, index, bibliogr., 26 x 20 cm. 1942 Amsterdam : Scheltema & Holkema HARDCOVER: (Orig. gilt. cloth. VERY GOOD) Interesting study on Dutch rural architecture. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Architecture ] € 35.00
Click here to order or inquire
3725 WAALBRUG / WITTEVEEN-JANSEN, M. E.A. (RED.) De Waalbrug bij Zaltbommel. Knooppunt van Water, Wegen en Wonen.. . 144 p., num. (col.) ills. 1995 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. blue cloth. With dustjacket. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch zaltbommel transport bridges ] € 29.50
Click here to order or inquire
6061 WARTENA, R. De stadsrekeningen van Zutphen 1364-1445/46. 3 dln. XVIII+720 p., index, gloss., 21 x 30 cm. 1977 Zutphen : Gemeentearchief SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Achterhoek History ] € 45.00
Click here to order or inquire
5250 WATERBOLK, A. Havelte. Beschrijving van een interessante en typisch Drentse Gemeente. Teekeningen J.Jans. Eerste druk. ADDED Newspaper clippings.. . 91 p., drawings 1934 Assen : Van Gorcum SOFTCOVER: (Orig. decor. wrpprs. Small repaired tear in cover, bit fox., else VERY GOOD) De zeer zeldzame eerste druk. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Havelte topography History Geography Geographical Geographic ] € 39.50
Click here to order or inquire
6603 WEITZEL, A.W.P./ VEER, P. VAN 'T Maar Majesteit! Koning Willem III en zijn tijd. De geheime dagboeken van minister A.W.P. Weitzel bewerkt en ingel. door Paul van 't Veer. 2de druk. . 214 p. 1968 Amsterdam : De Arbeiderspers SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History Dutch royal family ] € 9.50
Click here to order or inquire
6965 WERNER, H.M. Wandelingen door Oud-Zutphen. . &&&&& 64+6 p. adverts, num. ills., 22 x 28 cm. ca 1929 : (Orig. pictorial wrpprs -bound or repaired in hlf cl.-,.cover bit soiled,, exlibris on verso front cover, else VERY GOOD) Zeldzaam. Dit is waarschijnlijk de voorloper van Zutphen, Thieme, 1936. 2e dr, 62p met dezelde titel. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zutphen History Geography Geographical Geographic ] € 29.50
Click here to order or inquire
5354 WERNERS, HARM Um 't Hemelriek. "Nieuw Drentsch Mozaïk". Boeken van en over de oude lantschap (tweede serie nr. 10). ADDED Biography Ds. Gerard Nijenhuis.. 58 p. 1955 Assen : Gorcum & Comp. SOFTCOVER: (Orig. stiff wrpprs., name on end paper, else VERY GOOD) Verhalen van de schrijver Ds. Nijenhuis (schuilnaam Harm Werners) in het Drentse dialect. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drente Local history Literature fiction Folklore ] € 9.50
Click here to order or inquire
3080 WERUMEUS BUNING, J.W.F. 40 Years N.S.M. Commemoration book of the Netherland Shipbuilding Co, Amsterdam, 25 Aug.1894-1934. Transl.by F.G.Renier.. . 109 p., plan & 20 photogravure plates of the built ships. 1934 Haarlem : Joh.Enschede HARDCOVER: (Or.boards, ill.by Jo Spier. VERY GOOD CONDOTION) Laid in presentation slip from the Board of Directors. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch scheepsbouw ship building gedenkboek commemoration book Jubilee Books company history] € 49.00
Click here to order or inquire
9250 WESSELING, H.L. Onder historici. Opstellen over geschiedenis en geschiedschrijving. . 357 p.,b/w ills,. index, bibliogr. 1997 Amsterdam : Balkker SOFTCOVER: (Orig. gpictor. wrpprs. Small initials of former owner on first end paper. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History historiography Sociology Sociological Society ] € 17.50
Click here to order or inquire
5071 WESTENDORP BOERMA J.J.DR. De historische schoonheid van Zieriksee. Heemschutserie, deel 49. 1e druk. Ex-exemplaar van Ministerie van Oorlog, met een kopie van de plattegrond ook voorin geplakt.. . 96 p., zwart-wit foto's, e.a. illustraties, fold. map, bibliogr., 12, 5 x 18, 3 cm. 1946 Amsterdam : Allert de Lange HARDCOVER: (Ornam. en verguld half linnen met rnam. en verguld karton boards (geplastificeerd). Een paar nummers en stempels. Geen stofomslag. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zierikzee Cultural history Architecture topography topografie Heemschutserie ] € 9.50
Click here to order or inquire
1882 WESTHOFF,V. & .DIJK,J.W. (ET.AL) Overzicht der plantengemeenschappen in Nederland. 2e (vermeerderde & verbeterde) druk. 118 p., bibliogr., index 1946 Amstredam : Breughel HARDCOVER: (O. card board) Geography of Dutch flora: latin names [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch flora vegetation ecology plantengemeenschappen Pflanzengesellschaften groupemnts vegetaux] € 12.03
Click here to order or inquire
3837 WIJNEN, H.A. VAN De Prins-Gemaal: Vogelvrij en gekooid. 3e druk. ADDED : Press clipping.. . 318 p., 8 b/w photogr.plates, bibliogr., index 1992 Amsterdam : Balans : (Orig. decor. wrpprs. Name on title-page, else AS NEW) An detailed study on the ambivalent position of the husbands of the Queen of Holland. [KEY WORDS: royalty ] € 12.50
Click here to order or inquire
9132 WILHELMINA Rede van H.M. Koningin Wilhelmina 7 december 1942. Vierde deel van de reeks Documents Humains.. . 8 p., gedrukt in zwart en rood 1945 Amsterdam : De Bezige Bij : (Gebonden in cahiersteek. Name on end paper.VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch History Dutch royal family Second World War ] € 7.50
Click here to order or inquire
2057 WILLEMEN, AD. C. Constant Huijsmans' laatste reis. Schier ultieme exercities in voyeurisme.. . 80 p.,b/w photogr., index 1989 Tilburg : Leeuwenberg SOFTCOVER: (Or. wrpprs, as new) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Belgium Belgie Belgique voyages Travel Topografie / Topography Noord-Brabant Tilburg Breda Brabantica Turnhout] € 15.00
Click here to order or inquire
3777 WILLEMS, W. & COTTAAR, A. Het Beeld Van Nederland. Hoe zien Molukkers, Chinezen, Woonwagenbewoners en Turken de Nederlanders en zichzelf? 1e druk.. . 348 p., bibliogr. 1989 Baarn/Den Haag : Ambo/NOVIB SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. Light traces of use. VERY GOOD) [KEY WORDS: Ethnography Anthropology ethnicity Migration immigration emigration ] € 17.50
Click here to order or inquire
3081 WILTON - BRUSSE, M.J. Wilton 1854 - 1929. Vijfenzeventig jaar geschiedenis van Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf. Bandstempelontwerpen, portret en vignet in houtsneden van J.Franken Pzn1e druk. . 226 p., b/w photogravure plates 1929 Rotterdam, : W.L. & J.Brusse's uitgeversmaatschappij HARDCOVER: (Or. gilt. decorated cl., embossed cover, with bookplate of Jan Goedkoop, last pages slightly waterstained, further VERY GOOD) memorial book of this shipping yard & engine factory.75 Years' History of Wilton's Engineering and Shipyard Co. [KEY WORDS: scheepsbouw ship building gedenkboek commemoration book Jubilee Books company history] € 69.00
Click here to order or inquire
6967 WINKEL-RAUWS, H. Wel en wee van het geslacht Rauws. Kon.Ned.Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde, V.. . 304 p., col. coat of arms on frontispiece, num. portr., facsim., and other ills., index, bibliogr. 1979 Zutphen : Walburg Pers HARDCOVER: (Orig.dark blue artific. leather.with gilt. title and coat of arms. VERY GOOD) [KEY WORDS: family history genealogy ] € 19.50
Click here to order or inquire
1759 ZALSMAN, G. Karel Lotsy en het Nederlandsche voetbal. . &&&&& 96 p., num. b/w photogr., one drawing, diagr., frontisp. 1946 Baarn : Boekerij HARDCOVER: (H.cloth b. corners sl. rubbed) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch sports History football soccer ] € 9.53
Click here to order or inquire
3969 ZEEMANSGIDS Zeemansgids voor de Nederlandsche Kust 1930. Uitgegeven door het Ministerie van Marine. ADDED Aanvullingsblad 1935, 55 p., map + aanvulling.. . XI+145+ (col.) tables+XV p. index, 3 col. fold. maps, 24 x 17 cm., 1930/5 's-Gravenhage : Gebroeders van Cleef HARDCOVER: (Orog. red cl., a few corrections in tiny ink letters, occas. darkened, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch transport shipping maritime sailing navigation cartography maps sea charts ] € 19.50
Click here to order or inquire
5590 ZON, H. VAN 's-Gravenhage in oude ansichten. Deel 2 Eerstebdruk / First Edition. . 76 plates, 15x21 cm. 1975 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth, spine bit sunned (verkleurd), name on end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch 's-Gravenhage Cultural history Architecture ] € 9.50
Click here to order or inquire
5589 ZONDERVAN, W. Doesburg in Oude Ansichten. Eerstebdruk / First Edition. . 76 plates, 15x21 cm. 1971 Zaltbommel : Europese Bibliotheek HARDCOVER: (Orig. cloth,cover bit sunned (verkleurd), else VERY GOOD) Zeldzaam [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Achterhoek Cultural history Architecture ] € 19.50
Click here to order or inquire
3641 ZUTPHEN - KUILE, E.H. TER Monumenten van geschiedenis en kunst van het kwartier van Zutfen. Geillustreerde beschrijving uitgegeven vanwege de rijkscommissie voor de monumentenzorg Deel III. First edition. With tipped in original erratum: VOL IV should be VOL III. . XI + 277 + CCXLIII p., drawings, maps, 672 photogr. in b/w plates, index, 21x29 cm. 1958 's-Gravenhage : SDU HARDCOVER: (Orig. half leather,gilt. red cover. AS NEW) Standard work on Dutch regional architecture. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Achterhoek Zutphen Topography architecture ] € 95.00
Click here to order or inquire
8405 ZUTPHEN /FOTO'S VAN ERIK GEVEN Zutphen. Een impressie van fotograaf Erik Geven. mmv. Kreijenbroek, Jan & Anette C.J. Hage- de Lange & Michel Groothedde.. . 88 p., col. photogr. on plates, 22 x 30 cm. Zutphen HARDCOVER: (AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Zutphen Cultural history Photography Architecture Landscape ] € 17.50
Click here to order or inquire
5552 ZWART, KERST Graafschapse Geschiedenissen. 1e Druk. 1934 Zutphen : W.J. Thieme & Cie HARDCOVER: (Orig. decorative cloth, occas. fox., else VERY GOOD) Rare, certainly in this bright condition. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Graafschap Local History Folklore Ethnography Anthropology ] € 49.50
Click here to order or inquire
6196 ZWART, KERST Graafschapse Geschiedenissen. 1e Druk. 1934 Zutphen : W.J. Thieme & Cie HARDCOVER: (Orig. decorative cloth, cover slightly rubbed, occas. fox., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Graafschap Local History Folklore Ethnography Anthropology ] € 39.50
Click here to order or inquire
5257 ZWEERDE, H. VAN DER Zo leefden wij. Herinneringen van een Drentse dorpsjongen. 1e dr.. . 158 p., drawings 1980 Meppel : Boom SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. Dust jacket. VERY GOOD) Zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe biography History Geography Geographical Geographic ] € 14.50
Click here to order or inquire
5258 ZWEERDE, H. VAN DER Plattelandsleven in Zuidwest Drenthe. 1860-1925 Herinneringen van een Drentse dorpsjongen. 1e dr.. . 130 p., drawings 1983 Meppel : Boom SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. Dust jacket. VERY GOOD) Zeldzaam. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe topography History Geography Geographical Geographic ] € 14.50
Click here to order or inquire
8194 ZWEERS, LOUIS Indië voorbij. 1 ed.. 128 p., b/w photogr., bibliogr. 1998 Zutphen : Walburg Pers SOFTCOVER: (paperb.,AS NEW) [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies netherlands Holland Dutch Colonial history post-colonial history ] € 11.50
Click here to order or inquire
5332 ZWOLLE, ISY & EVY Wandelen door Salland. ill. by Isy & Evy Zwolle, 1e druk,. . 95 p., b/w ills., 11 x 18 cm., maps 1986 Utrecht : Het Spectrum SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. AS NEW) Wandelboekje in de reeks Prisma op stap. Met wandelroutes en informatie per plaats. Voorzien van fraai getekende overzichtkaarten en illustraties. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijssel Salland Voyages Travel wandeltochten ] € 9.75
Click here to order or inquire
6153 ZWOLLE. - WIJNBEEK, D Vrij Zwolle. Herinnering aan de historische aprildagen 1945. Eerbiedig opgedragen aan hen die vielen voor Koningin en vaderland. Met foto's van A.H. Henneke e.a. Eerste druk.. . 40 p., num. b/w photogr. 1945 Zwolle : Zwolsche kring van boek- en kantoorboekhandelaren SOFTCOVER: (Orig. decorated wrpprs. VERY GOOD) Unique document of liberation of Zwolle in april 1945. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch overijssel zwolle History Second World War ] € 19.50
Click here to order or inquire