|
Homepage
Catalogi Catalogues Catálogos
Search
Verklarende woordenlijst Glossary
Glosario Wörterverzeichnis
Leveringsvoorwaarden
Conditions of sale
Condiciones de venta
Contact
|
|
Catalogue: LITERATURE
6696 10 KLEINE NIKKERTJES Tien kleine nikkertjes. De tien kleine nikkertjes of in het Engels, Ten little niggers, werd waarschijnlijk in 1864 geschreven door Frank Green. Dit rijm is echter weer gebaseerd op een ouder vers van een onbekende schepper: Ten little injuns. Het denigrerende verkleinwoord zien we ook in de Duitse versie: Zehn kleine negerlein. Zeer zeldzaam. . [22] p. : gekl. ill. ; 18x24 cm n.d. SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, back repaired?, cover slightly creased. VERY GOOD) Scarce toy book with ten fold-out illustrated pages of black people in deprecating situations, fighting, horse racing, etc. Extremely scarce. [KEY WORDS: literature juvenile kinderboeken rascism ] € 99.50
Click here to order or inquire
6110 A., J. De Eerste Levensjaren. Kinderbeelden met bijschriften. 1e druk. VII + 43 p., num. engraved plates, 15×23 cm 1851 Amsterdam & Rotterdam : C.M. & H.V. van Gogh HARDCOVER: (cardboards, worn, partially cracked, back strip lacking, occas. fox.and browning, else VERY GOOD, specially the plates) Platen in 1850 in Duitsland uitgegeven o.d.t.: Das Kind von der Wiege bis zur Schule: gravures van H.J. Schneider, o.a. ets van Sinterklaasviering bij gedicht over Sinterklaas. [KEY WORDS: literature juvenile kinderboeken poetry Sinterklaas. Sint Nicolaas ] € 295.00
Click here to order or inquire
5510 ACHVLEDIANI, E. Vano & Niko. Dutch text. Eerste druk. . 91 p., b/w ills. 2003 Amsterdam : Voetnoot SOFTCOVER: (Orig. decor. stiff wrpprs. AS NEW) isbn: 9071877663 [KEY WORDS: Europe Europa Russia Soviet Union Georgia Literature fiction ] € 14.50
Click here to order or inquire
4052 AEMSTEL, FLORIS VAN DEN (=FLORIS CANTÉ) De heldendaad van twee H.B.S.'ers. Verhaal voor jongens van 13-17 jaar. Met bandtekening en ca 50 ills van J.H. Lutz. 206 p.,, b/w ills. [1928] Rotterdam : D. Bolle HARDCOVER: (Orig. hlf cloth with pictorial boards, slightly loosening. VERY GOOD with GOOD dutjacket) Zeldzaam in deze staat met stofomslag. [KEY WORDS: literature juvenile jeugdboeken ] € 24.50
Click here to order or inquire
6219 AIMARD,GUSTAVE De bijenjagers. 3e druk.. 204 p. + 4 p. advert., b/w plates n.d. Laren : Schoonderbeek HARDCOVER: (Orig. pictorial cloth. VERY GOOD) [KEY WORDS: literature juvenile North American Indians indianen ] € 19.50
Click here to order or inquire
1993 ALAIN-FOURNIER Le Grand Meaulnes. printed in two colours, uncut. . 232 p., frontisp., 19x28 cm., 1946 Paris : Emile-Paul Fr. SOFTCOVER: (Paperb., or. wrappers, spine ends frayed, name on first end paper) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 35.00
Click here to order or inquire
6865 AMERONGEN, MARTIN VAN Uren met Jeanne. In het spoor van de Maagd van Orléans.. . 49 p., 1984 Weesp : Uitgeverij Villa SOFTCOVER: (Orig. pict wrpprs. light shelf wear, else AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa France literature Cultural history ] € 14.95
Click here to order or inquire
5408 ANDERSEN , H.C. De Sprookjes van H.C. Andersen. Met 12 groote en 62 kleine illustratiën. Opnieuw uit het Deensch vertaald door G. VELDERMAN.. . 539 p. + lV, zw/w tek., 14 x 20 cm. 1910 (?) Doetinchem : Nederlandsche Drukkers- en Uitgevers-Maatschappij "C. Misset". HARDCOVER: (Orig. ill. blue stampled wrpprs., cover bit worn, else VERY GOOD) [KEY WORDS: tales sprookjes kinderboeken ] € 31.50
Click here to order or inquire
6170 ANDERSEN, H.C. De sprookjes van Andersen naar het Deensch bewerkt door Ph.R.F.C. de Bruijn met twaalf gekleurde platen van Wanda Zeigner-Ebel. . 311 p., 12 col. Plates 1922 Zutphen : W.J. Thieme & Cie. HARDCOVER: (Or. dec. gilt. cloth, cover bit rubbed, spine ends bit frayed, missing title page., first 2 pages with tape repaired, name on f.e.p.,else VERY GOOD) The fairy tales of Andersen, beautifully illustrated. [KEY WORDS: juvenile literature Cultuursprookjes fairy tales ] € 39.50
Click here to order or inquire
6836 ANDERSEN, HANS / RIE CRAMER Sprookjes Van Hans Andersen. Uit Het Deensch Vertaald Door Christine Doorman. Bevat Zeemeermin, Sneeuwman en Prinses op Erwt.. . 48 p., z/w en 2 pagina-grote kleurtekeningen van Rie Cramer. n.d. Utrecht : W.De Haan HARDCOVER: (Orig linnen band met fraaie kleur illustratie, vage (roest) vlekjes op omslag. Platen, tekeningen en tekst. ZEER GOED) Deze zeer zeldzame uitgave is mogelijk een tweede deel uit een serie. Geen jaartal. Waarschijnlijk eerste druk. Verder geen informatie, want niet aanwezig in Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. [KEY WORDS: juvenile literature Cultuursprookjes fairy tales ] € 89.50
Click here to order or inquire
5566 ANNE FRANK / ZUIDEN,HENK VAN Dichter bij Anne. Dichters geïnspireerd door Anne Frank. First Edition. . 127 p. 1985 Den Haag : Leopold SOFTCOVER: (Orig. decor. wrpprs, cover bit shelf wear, name on end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction World War II (Neo) Fascism ] € 17.50
Click here to order or inquire
3677 ARRENBERG, R. Korte verhalen en wetenswaardige voorvallen uit geloofwaadige schrijvers bijeenverzameld. . &&&&& IV+180 p., 4 hand col. lithogr. 1837 Haarlem : Bohn HARDCOVER: (Orig. hlf cloth, back with vignet, title stamp on back of title page, (pencil) names on first end paper, loosening, else VERY GOOD) Though hand coloring was not done very expertly and cover is loose, a precious book with interesting views on Dutch cultural values in the early 1800's. [KEY WORDS: Literature fiction juvenile History ] € 44.00
Click here to order or inquire
5507 ÄSOP / BEAUCLAIR / REINER Äsopische Fabeln. Älteren Überlieferungen nacherzählt und herausgegeben von Gotthard de Beauclair . Erste Ausgabe.. . 12 unaufgeschn. Doppelblätter mit achtzehn von den Originalstöcken gedruckten Linolschnitten von Imre Reiner. 1968 Frankfurt am Main : Trajanus-Presse HARDCOVER: (Orig. pictorial blue / red / gold cloth, in original wrapping. AS NEW) Erste Ausgabe dieser Edition (= Liebhaberdruck der Trajanus-Presse) auf Fabriano-Bütten. Schöner Rot/Schwarz-Druck aus der Sabon-Antiqua. Typographische Gestaltung von Gotthard de Beauclair. [KEY WORDS: Folklore Märchen - Sagen - Legenden Originalgrafik Linolschnitt ] € 89.50
Click here to order or inquire
3371 BALZAC, H. DE De baldadige vertelsels byeengegaert in de abdyen van Touraysne ende ondeugenderwyse in het licht gegeven door den sinjeur Honoré de Balzac...verlucht met 162 printen van Gustave Doré ...de sierletters ingekleurd door Jaap Pronk, gesigneerd portret van Balzac en bandontwerp van Hub. Levigne. Vertaling A.M. de Jong. Genummerd ex., (185) gesigneerd door De Jong en Pronk.. . 229 p., pages uncut, ills., tipped in newspaper clipping on Levigne. 1941 Amsterdam : Strengholt HARDCOVER: (Origineel halfperkament, halflinnen, goudgestempelde band met de originele beschermende kartonnen cassette met opdruk) Indeed, a very beautiful book, heavily gilt decorated. Pages are made from heavy paper. Everything about the book is top quality especially when one considers that it was published in 1941 or actually in 1943. This numbered book (185/500) is signed by translator A.M. de Jong and illustrator Jaap Pronk, the engraved portrait of Honoré de Balzac is signed by Hub. Levigne. The original box protects the book. [KEY WORDS: literature illustrated works special editions ] € 175.00
Click here to order or inquire
6734 BARNARD, BENNO Uitgesteld paradijs. Privé-domein : Volume 132. 1e druk. First edition. ADDED newspaper clippings.. . 230 p., notes, 11,5x19,5 cm 1987 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers, date stamp on first endpaper, else AS NEW) [KEY WORDS: literature ] € 19.50
Click here to order or inquire
3040 BARNARD, W. (PS. GUILLAUME VAN DER GRAFT) Tussen twee stoelen. . &&&&& 299 p. 1959(?) Amsterdam : Holland HARDCOVER: (Or. gilt. decorated cl., small corner removed from first free end paper, dustjacket chipped) [KEY WORDS: literature fiction poetry Religion ] € 17.00
Click here to order or inquire
2018 BATES, H. E. A breath of French air. 1st edition.. 159 p. 1959 London : M. Joseph HARDCOVER: (Or. blue gilt. cloth, lacks dust jacket, very good, clean and tight copy) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 12.00
Click here to order or inquire
2099 BAUM,V. Berlin Hotel. Roman. (Dutch translation) 1 ed.. . 230 p. 1947 Utrecht : De Haan HARDCOVER: (Or. decor. gilt. hcl., dustjacket repaired) [KEY WORDS: Literature fiction Exil ] € 12.50
Click here to order or inquire
6042 BEERS, J. VAN / BOMBLED, K.F. De blinde. Met 6 schetsen van K.F. Bombléd . First print.. . Unpag., 6 full-page engravings on heavy paper, 31 × 23 cm 1855 Utrecht : W.F. Dannenfelser SOFTCOVER: (Orig. stiff wrappers, complete with all the engravingsloose, occas. fox., right hand corner of most pages, lightly waterstained, else VERY GOOD) [KEY WORDS: 19th century illustrated works ] € 59.50
Click here to order or inquire
3519 BEETS, NICOLAAS Na vijftig Jaar. Noodige en overbodige opheldering van de Camera Obscura door Hildebrand. Eerste druk. . VIII+216 p. 1887 Haarlem : De Erven F. Bohn HARDCOVER: (Orig. (?) cloth b. loosening, bit fox. else GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 15.00
Click here to order or inquire
1789 BEKKER, E., WED. A. WOLFF, DEKEN, A. Economische liedjes. [orig. ed. of 1781] Samengesteld en ingeleid door J. van Nieuwenhuizen. 192 p., b/w ills. 1963 's Gravenhage : Kramers SOFTCOVER: (paperb.) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 13.16
Click here to order or inquire
3671 BERNARDIN DE SAINT-PIERRE (JACQUES HENRI) Paul et Virginie, Suivi de la Chaumiere Indienne, du Voyage de Codrus, Extraits des Etudes del Nature, etc.. . 399 p., num. (full -page) engravings, 16x24 cm. 1847 Paris : Maresq HARDCOVER: (Hlf gilt. letter. leather bound, with raised ribs, marbled end papers, bit fox., light shelf wear, else VERY GOOD) [KEY WORDS: 19th century Literature fiction ] € 45.00
Click here to order or inquire
3018 BEYTTENMILLER, THEODOR Blumengewinde deutscher Lyrik. Eine Auslese neuerer Gedichte. Mit 24 Originalillustrationen von R.Kepler. Erstausgabe(?). . 374 p., b/w plates, frontisp., index 1895(?) Stuttgart :Emil Hänselmann's Verlag HARDCOVER: (Or. green gilt. decorated cloth, back strip loosening, name on first end paper (with date 23/2/'22), further GOOD [KEY WORDS: Literature fiction Gedichte ] € 25.00
Click here to order or inquire
3741 BIERENS DE HAAN, J.D. Perspektieven. Gedichten van -------, 1e druk. . 175 p. 1939 Arnhem : van Loghum Slaterus HARDCOVER: (Orig. gilt. brown cloth. VERY GOOD with GOOD dustjacket) The rare cloth bound first edition. [KEY WORDS: poetry ] € 26.50
Click here to order or inquire
3551 BIJNS, ANNA Refereinen. Naar de nalatenschap van Mr. A. Bogaers, uitgegeven door W.L.van Helten. Two vols.. . I: X+469 (text); II: 90 p. (Verklarende woordenlijst (glossarium ) 1875 Rotterdam: Dunk SOFTCOVER: (Orig. blue cardboard b., vol. I binding loose, backstrip missing, vol. II backstrip missing, some pages bit fox., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Poetry ] € 49.00
Click here to order or inquire
3370 BIJNS, ANNA Refereinen. Naar de nalatenschap van Mr. A. Bogaers, uitgegeven door W.L.van Helten. . X+469 p. 1875 Rotterdam: Dunk HARDCOVER: (Hlf cloth/cardboard b., one page small repair, bit fox., else GOOD) Deze uitgave bevat geen Verklarende woordenlijst. [KEY WORDS: Poetry ] € 29.00
Click here to order or inquire
1686 BIJVANCK, W.C.G. Bataafsch verleden. (Dorus'droefheid). X+250 p. 1918 Zutphen : W.J.Thiemen HARDCOVER: (or. green gilt. cl., slight fox.) [KEY WORDS: History Literature fiction ] € 12.71
Click here to order or inquire
4057 BLOEM, ACHTERBERG, GRESHOFF, HOLST, VROMAN, etc, De Stoep, Poezie. In de diaspora, verzen van dichters in den vreemde, no. 9-10, maart 1943.. . 112 (3) p., 21 x 27 cm., index 1943 Curaçao : F.J. van der Molen & Luc. Tournier SOFTCOVER: (Orig. ornam. stiff wrpprs, cover lightly stained, spine ends frayed, else VERY GOOD) Zeer zeldzaam. [KEY WORDS: Latin America South America (Netherlands Antilles poetry ] € 42.50
Click here to order or inquire
1919 BO-BO THE PIG /LOWE, SAMUEL Bo-bo the Pig is Good and Bad. Illustrated by Gleasonm, Ray. Mother Tells a Bedtime Story series. 1st Edition.. . pages not numbered, col. ills. 1925 Racine, Wisconsin: Whitman Publishing Co. HARDCOVER: (Orig. cl.pictorial cover, loosening, inside front hinge is cracked, further exterior and interior Very Good) [KEY WORDS: CHILDREN STORY ] € 36.30
Click here to order or inquire
3981 BODENHEIM, NELLY In Holland staat een huis. Silhouetten. Tweede druk. . 31 ongenummerde pag. met zwart-wit silhouetten en kinderrijmpjes, oblong 25 x 16 cm. ca 1910 Amsterdam : Van Looij / Van Looij HARDCOVER: (Orig. carton pict. boards lightly soiled and rubbed, spine has been cracked and partly repaired, name on first endpaper, else VERY GOOD) A rare picture book illustrated by NELLY BODENHEIM with silhouettes on every page. [KEY WORDS: literature juvenile ] € 49.50
Click here to order or inquire
4220 BOON, LOUIS PAUL De meisjes van Jesses, naar de 'Openbaring van Johannes' en het naar kranteknipsels bij elkaar geplakt 'Relaas over opzienbarende moorden in de stad Babylon' 1e druk. . 153 p. 1973 Amsterdam : Arbeiderspers SOFTCOVER: ( Orig. pict. wrpprs. Lichte leessporen.) [KEY WORDS: Literature fiction Vlaamse Literatuur ] € 9.50
Click here to order or inquire
4221 BOON, LOUIS PAUL Wat een leven! 1e druk. 201 p.. 1967 Amsterdam : Arbeiderspers SOFTCOVER: ( Orig. pict. wrpprs.Naam op schutblad; vouw en vlekje in hoek van omslag, lichte slijtage kaft) [KEY WORDS: Literature fiction Vlaamse Literatuur ] € 13.50
Click here to order or inquire
6735 BOON, LOUIS PAUL. Brieven aan literaire vrienden. Bezorgd en van een voorwoord voorzien door Jos Muyres. Privé-domein : Volume 160. 1e druk. First edition.. . 239 p., b/w photogr., index, 11,5x19,5 cm. 1989 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers, date written on first endpaper, else AS NEW) [KEY WORDS: literature ] € 17.50
Click here to order or inquire
6545 BOREL, HENRI Levens-Honger. Eene studie. . 214 p. (1902) Amsterdam : L.J.Veen HARDCOVER: (Orig. gilt. decorated cloth, spine slightly faded, occas. fox., else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 32.50
Click here to order or inquire
4016 BOSBOOM - TOUSSAINT, A.L.G. De Prinses Orsini, en Maria van Oosterwijk. Met illustratiën naar teekeningen van Wm. Steelink.. 418 p., b/w plates,14 x 20 cm. 1904 (?) Rotterdam : D. Bolle HARDCOVER: (Orig. gilt decor.two-toned cloth , binding loosening, else VERY GOOD) [KEY WORDS: literature biography ] € 22.50
Click here to order or inquire
1619 BOUTENS, P.C. Oud-Perzische kwatrijnen. .. 1122 p. 1930 Bussum : C.A.J. van Dishoeck HARDCOVER: (Or. cl. gilt. décor., uncut) [KEY WORDS: poetry ] € 15.88
Click here to order or inquire
4269 BRAAK, MENNO TER Propria Cures-artikelen 1923-1925, de. Met een inleiding door Carel Peeters.. . 411 p., index 1978 Den Haag : Bzztôh SOFTCOVER: (Paperback met lichte gebruikssporen) [KEY WORDS: Literature Politics ] € 11.50
Click here to order or inquire
1581 BRAAK, MENNO TER Dr. Dumay verliest. Band-ontwerp Hans-Detlev Voss. First ed.. . 1933 Rotterdam : Nijgh & Van Ditmar HARDCOVER: (Or. cl. b., some slight stains, name on first end paper) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 34.03
Click here to order or inquire
5416 BRAAK, MENNO TER - NIEUWSTADT, MICHEL VAN De verschrikkingen van het denken. Over Menno ter Braak. 1ste druk. . 378 p., With photograph, BRAAK Menno ter, Summary in German, index, bibliogr. 1997 Groningen : Historische Uitgeverij SOFTCOVER: (Orig. decor. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: literature philosophy ] € 13.80
Click here to order or inquire
6849 BRALLEPUT, KAREL / (CARMIGGELT, S.). Het jammerhout. Met omslag en platen van Charles Boost. First edition. Op achterzijde omslag en schutblad een krnatenknipsel en een cartoon gepalkt n.a.v. Carmiggelt's dood.. . 45, + 3 blank p. 1988 Amsterdam : De Arbeiderspers SOFTCOVER: (Orig. stiff overlapping pict wrpprs.., cover slightly damaged andfirst page bit stained, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction Poetry Gedichten ] € 22.50
Click here to order or inquire
6757 BRANDENBURG, ANGENIES Annie Romein-Verschoor 1895 - 1978. In 2 banden. Deel I Leven en Werk; Deel II: Noten en commentaar. Open Domein, nr. 16 1e druk First edition. . I: 494 p.; II: 225 p., index, 11,5x19,5 cm 1988 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers. VERY GOOD) [KEY WORDS: literature ] € 29.50
Click here to order or inquire
6374 BRANDS, DR. G.A. & R.W. LIEVE Gouden aren. Leesboek voor gymnasia, middelbare scholen en scholen van voortgezet lager onderwijs: Voor Indië bewerkt door Augustijn en Jonkmans. 1e deel.. . 347. p, b/w. illustr., 15 x 21 cm 1926 Den Haag : Van Goor HARDCOVER: (Orig. decor. cloth, title page has one stamp, else VERY GOOD) De schaarse "indische "versie. [KEY WORDS: Literature fiction ] € 22.50
Click here to order or inquire
6373 BRANDS, DR. G.A. & R.W. LIEVE Gouden aren. Leesboek voor gymnasia, middelbare scholen en scholen van voortgezet lager onderwijs: 2e deel.. . 292 p, b/w. illustr., 15 x 21 cm 1931 Den Haag : Van Goor HARDCOVER: (Orig. decor. cloth, first end paper and title page missing, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 12.50
Click here to order or inquire
6372 BRANDS, DR. G.A. & R.W. LIEVE Gouden aren. Leesboek voor gymnasia, middelbare scholen en scholen van voortgezet lager onderwijs: 1e deel.. . 352 p, b/w. illustr., 15 x 21 cm 1938 Den Haag : Van Goor HARDCOVER: (Orig. decor. cloth, title page missing, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 12.50
Click here to order or inquire
6375 BRANDS, DR. G.A. & R.W. LIEVE Gouden aren. Leesboek voor gymnasia, middelbare scholen en scholen van voortgezet lager onderwijs: Voor Indië bewerkt door Augustijn en Jonkmans. 2e deel.. . 355. p, b/w. illustr., 15 x 21 cm 1926 Den Haag : Van Goor HARDCOVER: (Orig. decor. cloth, title page has one stamp, else VERY GOOD) De schaarse "indische "versie. [KEY WORDS: Literature fiction ] € 22.50
Click here to order or inquire
6727 BRIGGS, RAYMOND The White Land: a Picture Book of Traditional Rhymes and Verses. First edition.. . 48 p., colour (on plates) and b/w (in text) woodcut ills.Oblong 25 x 20 cm. 1963 London : Hamish Hamilton HARDCOVER: (Orig. pict. cloth, top edge cover slightly soiled. DJ soiled and worn. Text and ills. clean and crisp.VERY GOOD) Rare, certainly in this condition. [KEY WORDS: literature juvenile ] € 49.50
Click here to order or inquire
1786 BRINK, J. TEN Geschiedenis der Nederlandsche Letterkunde. Geillustreerd onder toezicht van J.H.W. Unger.. . XII, 698, (2) p., (col.) ills., col. frontisp., index, 18 x 23 cm. 1897 Amsterdam: Uitgevers-Maatschappy "Elsevier'' SOFTCOVER: (Or.half red leather over marbled paper covered boards, top edge gilt., small label on back, backside covers contain some (pasted) small paper rests) Good copy of standard work profusely illustrated with facsimiles of manuscripts and printed pages, full color illuminated manuscript page facsimiles, facsimiles of letters, etc. [KEY WORDS: Cultural history Literature fiction ] € 79.41
Click here to order or inquire
4061 BRINKGREVE-WICHERINK, TINE Minetje-Poes vertelt. Met illustraties van Johanna Coster. Juweelen-uitgaaf. Diamantjes no. 5. 1e druk.. . 30 (2) p. (col.) drawings n.d. Amsterdam : Vroom & Dreesmann SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, stapled, drawings partly colored by child, bit fox, else VERY GOOD [KEY WORDS: literature juvenile jeugdboeken prenteboeken ] € 12.50
Click here to order or inquire
5486 BROECKE, PIETER VAN DEN Station Azoren. . &&&&& 124 p. 1970 Bussum : De Boer SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs, name stamp on title page, else VERY GOOD) [KEY WORDS: maritime scheepvaart Literature fiction ] € 9.50
Click here to order or inquire
6393 BROOKS, COLLIN Three Yards of Cord. First edition.. . 288 p. + 8 p. adverts [1931] London : Hutchinson & Co. HARDCOVER: (Orig. blue cloth, occas. mild fox., else VERY GOOD) Very rare first edition. [KEY WORDS: Literature fiction ] € 49.25
Click here to order or inquire
5290 BROUWER, PROF. DR. J.H. Fryske styl. Ynlieding ta it genietsjen fan literaire moaijens oan 'e han fan R.P. Sybesma syn Boerke Thae. 1e druk. . 64 p. 1952 Assen : Van Gorcum SOFTCOVER: (Orig. stiff wrpprs.,occas. fox., else VERY GOOD with GOOD dust jacket) Frisian text. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Folklore Cultural history topography ] € 9.50
Click here to order or inquire
4246 BROUWERS, JEROEN / W.H. HERMANS Het aardigste volk ter wereld. W.H. Hermans in Brussel, bijdrage aan zijn biografie.Omslagontwerp: Marjo Starink. Omslagillustratie: Jos Lammers. Typografie: John van Wijngaarden. Omslagtekst: Benno Barnard.. 1ste druk.. . 158 p., foto op frontisp., personenregister 1996 Amsterdam : Atlas SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs., AS NEW) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 25.00
Click here to order or inquire
4228 BRUGGEN, NIC VAN Hannovers ontwaken. Eerste druk.. . 160 p. 1988 Antwerpen : Manteau, SOFTCOVER: ( Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 9.50
Click here to order or inquire
6744 BRUGMAN, EMILE & ROS, MARTIN ( RED. ) Ik herinner mij. Privé-domein : Volume 151. 1e druk. GESIGNEERD en opgedragen door MARTIN ROS. ADDED toegangsbewijs "Ad ten Bosch in gesprek met MARTIN ROS". 216 p., 11,5x19,5 cm 1985(?) Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers. date stamp on first endpaper, else AS NEW) [KEY WORDS: literature '''' ] € 29.50
Click here to order or inquire
5449 BRUGMANS, PROF. DR. H. (RED.) Zeemansleven. Met literaire bijdrage van Ben van Eysselsteijn, M. van Dessel-Poot, K. Norel, Herman de Man, W. de Geus, Jo Ypma, K. van Dorp, Dr. J.R. Callenbach, Johan M. Palm. Verluchting en bandversiering G.D. Hogendoorn. Front endpaper carry the map of Nova Totivs terrarvm orbis tabvla - Back carry Vera Totivs expeditionis Navticae.. . 380 p.,17 colour plates & many other illustrations, 18 x 25 cm. 1940(?] Nijkerk : Gallenbach HARDCOVER: (Orig. green pictorial cl., slightly browning, else VERY GOOD) [KEY WORDS: maritime history ] € 13.50
Click here to order or inquire
2185 BRUIJN, COR / ANTON PIECK Een gave van God. Geïllustreerd Door Anton Pieck. 1e druk. . 39 p., (col. ) plates, 16 x 25 cm. 1942 Amsterdam : Uitgeverij Ploegsma HARDCOVER: (Orig. gilt. hlf cloth. First pages bit damp stained, else VERY GOOD. Edges of dustjacket bit torn, else GOOD) The rare first edition of Cor Bruijn's Terschelling X-mas story with the famous drawings by Anton Pieck. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Terschelling Literature fiction Folklore ] € 12.50
Click here to order or inquire
3810 BRUINTJE DE BEER OMNIBUS Bruintje en de Bandieten; Hoe maak je een luchtschip; Bruintje en de Blunderpoes; Hoe maak je een geheimzinnige vogel; Bruintje en de Papier-regen; Bruintje en de Luchtsloep.. . 114 p., col. strips, 25x19 cm. 1970 Amsterdam : Algemeen Handelsblad HARDCOVER: (Orig. pictorial cardboards, small stain on back cover, else VERY GOOD) Rare Dutch edition. [KEY WORDS: Literature fiction juvenile ] € 29.50
Click here to order or inquire
6846 BRÜLL, JEAN Meneer Vestdijk spreekt u Pierre Kemp wel eens? First edition.. . 61 p. 1988 Utrecht : Kwadraat : (Orig. pict wrpprs.., cover slightly sunned. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction Poetry Gedichten ] € 6.00
Click here to order or inquire
6737 BRUYN, E.B.DE Uit een leven. Privé-domein : Volume 175. 1e druk. First edition.. . 356 p., b/w photogr., 11,5x19,5 cm. 1991 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers, date written on first endpaper, else AS NEW) [KEY WORDS: literature ] € 22.50
Click here to order or inquire
6047 BÜCHNER, LUISE Dichterstimmen aus Heimath und Fremde. Für Frauen und Jungfrauen. Mit Illustrationen von Friedrich Baumgarten und Paul Thumann. .5.Aufl.. . XVIII + 593 p., b/w plates 1879(?) Halle : Gesenius HARDCOVER: (Orig. gilt. decorated cloth, gilted pages, spine ends bit rubbed, occas. fox, else VERY GOOD) Rare, certainly in this condition. [KEY WORDS: literature poetry Illustrierte Bücher, Lyrik, Anthologie ] € 57.50
Click here to order or inquire
4230 BURT, SIMON/R. BROWN/JAMES PURDY E.A. Mae West is dood. Verhalen Vertaling R. Zoutenbier.. Eerste druk.. . 183 p. 1989 Utrecht : Veen SOFTCOVER: ( Orig. pict. ingenaaid in omslag met flappen AS NEW) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 7.50
Click here to order or inquire
5398 CALAND , DR. W. Drie oud-indische episoden. "Hariscandra" - "Goudstad" - "De slimme Dief" - (Vertaald uit het Sanskrit).. XlV + 111 p. 1925 Zutphen : J.W. Thieme & Cie. HARDCOVER: (Orig. gilt decor. wrpprs., VERY GOOD) [KEY WORDS: Asia Hindoeisme Mythology ] € 31.50
Click here to order or inquire
4202 CAMPERT, REMCO De tijden. Dit verhaal was het HP-Kerstgeschenk 1980. Gezet uit de Helvetica. Foto op achterplat: Ronald Hoeben. Grafische verzorging: Leendert Stofbergen.. . 12 p., 1980 Amsterdam SOFTCOVER: (Orig. stapled wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 5.00
Click here to order or inquire
3745 CAMPERT, REMCO / KNOBEL, BRUNO Veel geluk met de sterren. De twaalf tekens van de dierenriem en hun onloochenbare invloed op de mensen. Oorspronkelijke titel: 'Horoskopiere dich glücklich'. Vertaald en van voetnoten voorzien door Remco Campert.. . 53 p., num. b/w ills., 17x12cm. n.d. Amsterdam : De Bezige Bij HARDCOVER: (orig. decor. cardboards. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction astrology ] € 15.00
Click here to order or inquire
5542 CAPPELLEN, WILLEM VAN / HAHN JR., ALBERT Oome Keesje vertelt. Met talrijke illustraties van Albert Hahn Jr.. . 192 p, num. drawings, 26 x 20 cm. 1930(?) Amsterdam : Mulder & Co. HARDCOVER: (Orig. half cloth with colouful pictorial boards, occas. fox, else AS NEW) Rare, certainly in this perfect condition. [KEY WORDS: juvenile literature ] € 49.50
Click here to order or inquire
1987 CARMIGGELT SIMON Allemaal onzin. 1e druk. 240 p. 1947 Amsterdam : Arbeiderspers SOFTCOVER: (paperb., good, clean copy) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 16.00
Click here to order or inquire
6290 CARRASQUER, FRANCISCO 'Iman' y la novela historica de Ramon J. Sender. Primera incursión en el 'realismo'mágico' senderiano. Ph.D Thesis, University of Amsterdam. SIGNED and DEDICATED by AUTHOR.. . 295 p., bibliography, index. Added the sheet of erratas. 1968 Zaandijk: Heijns SOFTCOVER: (Original black wrappers. AS NEW) [KEY WORDS: Literature fiction Spanish 'realismo'mágico' ] € 22.50
Click here to order or inquire
6458 CARROLL, LEWIS Alice's Adventures in Wonderland. Illustrations by Harry Riley. Third ed.. . 159 p.pictorial ,title page printed in black and red, colour plates and text ills., 12 x 19 cm. 1946 London : Arthur Barron HARDCOVER: (Orig. cloth cover vaguely soiled and partly sunned, else VERY GOOD) This COLLECTIBLE BOOK is very rare. [KEY WORDS: literature juvenile jeugdboeken ] € 95.00
Click here to order or inquire
4242 CARTENS, JAN Maagdenbruiloft. 1ste druk.. 383 p. 1987 Amsterdam : Manteau SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs., AS NEW) Rare. Zeldzaam. [KEY WORDS: Literature fiction ] € 19.50
Click here to order or inquire
5225 COLLEM, A. VAN Liederen. Deel I. Liederen van huisvlijt. 1e druk.. 100 p. 1917 Bussum : C.A.J. van Dishoeck HARDCOVER: (Orig. red decor. cloth, name on end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 9.50
Click here to order or inquire
3186 COOLEN, A. Kerstvertellingen. Een vijftal sagen. Bandontwerp en illustraties van Pol Dom. 1e druk. . 118 p., 4 col. pasted plates 1935 Rotterdam : Nijgh & van Ditmar HARDCOVER: (Or. decorated cl. b., FINE) [KEY WORDS: Literature fiction Folklore ] € 29.00
Click here to order or inquire
3318 COOPER, SHEROD M. The Sonnets of Astrophel and Stella. A stylistic study. Studies in English Literature, Volume XLI. First ed. Dedicated and SIGNED by author.. . 183 p., index, bibliogr. 1968 The Hague: Mouton HARDCOVER: (Orig. brown gilt. cloth, AS NEW with GOOD dustjacket) [KEY WORDS: poetry text analysis astronomy SIGNED copies] € 39.00
Click here to order or inquire
1450 CORTANZE, GÉRARD DE América libre : exercice de lectures transformationnel(les) de la poésie latino-américaine contemporaine. 383 p., b/w ills., bibliogr., 20 x 25 cm. 1976 Paris : Seghers SOFTCOVER: (paperback, corner sl. bumped) Traduit de l'espagnol et du portugais. [KEY WORDS: Latin America South America Language Poetry] € 36.30
Click here to order or inquire
1504 CORTAZAR, JULIO A Change of Light and other stories. Translated by Gregory Rabassa. First edition. . 275 p. New York : Alfred A. Knopf HARDCOVER: Cloth backed boards, dust jacket [KEY WORDS: Latin America South America Argentina Argentinean Argentine Literature fiction ] € 34.03
Click here to order or inquire
2163 COUPERUS , LOUIS Zielenschemering. Leeuwen serie deel 28. 1e druk.. . 160 p., 20 x 13 cm. 1952 's Gravenhage : Leopolds uitgeversmij.N.V. HARDCOVER: (Original green gilt. cloth. Dust jacket. VERY GOOD) ZELDZAAM in deze uitgave. [KEY WORDS: literature 19th century ] € 19.50
Click here to order or inquire
2161 COUPERUS , LOUIS Extaze : een boek van geluk / Louis Couperus ; [verzorgd door H.T.M. van Vliet ... et al.]. . 126 p. , glossary 1994 Amsterdam : Pandora SOFTCOVER: (Original pictorial wrpprs. AS NEW) ZELDZAAM Ed. tot stand gekomen onder auspiciën van het Bureau Basisvoorziening Tekstedities der Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen naar de oorspr. uitg. in boekvorm: Amsterdam : Veen, 1892. - Oorspr. verschenen in: De Gids. - 1892 [KEY WORDS: literature 19th century ] € 19.50
Click here to order or inquire
2162 COUPERUS , LOUIS Het late leven. Leeuwen serie deel 27. 1e druk.. . 145 p., 20 x 13 cm. 1952 's Gravenhage : Leopolds uitgeversmij.N.V. HARDCOVER: (Original green gilt. cloth. Dust jacket. VERY GOOD) ZELDZAAM in deze uitgave. [KEY WORDS: literature 19th century ] € 19.50
Click here to order or inquire
4241 COUPERUS, LOUIS Legenden van de blauwe kust Verzorgd en ingeleid door G.H. 's-Gravezande. Lay-out: A.A.M. Stols. Omsllag: S.L. Hartz. . 160 p., 13 x 20 cm. 1951 Amsterdam : Querido SOFTCOVER: (Originele pict. papieren band met lichte gebruikssporen.) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 12.50
Click here to order or inquire
2086 COUPERUS, LOUIS De ongelukkige. First ed.. . 298 p. 1915 Amsterdam : Holkema HARDCOVER: (Or. green/white gilt. decor. cl., back strip loosening, small corner of first end paper missing) [KEY WORDS: Literature fiction Dutch Literature] € 18.00
Click here to order or inquire
2087 COUPERUS, LOUIS Het Snoer der Ontferming en Japansche Legenden. 1ste druk. 271 p. 1924 Rotterdam : Nijgh & Van Ditmar HARDCOVER: (Or. green gilt. decor. cl., end papers bit fox, back sl. faded. VERY GOOD copy) [KEY WORDS: Literature fiction Dutch Literature] € 55.00
Click here to order or inquire
1760 COUPERUS, LOUIS De ongelukkige. First ed.. . 293 p. 1915 Amsterdam : Holkema HARDCOVER: (Or. brown gilt. decor. cl. b. tiny spots, first end paper missing) [KEY WORDS: Literature fiction Dutch Literature] € 22.24
Click here to order or inquire
1940 COUPERUS, LOUIS Mozaiek. Een keur uit zijn werken. Met nawoord door G.H. 's-Gravesande.. . 912 p. 1949 Rotterdam : Nijgh & Van Ditmar HARDCOVER: (Or. gilt.cl.) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 17.70
Click here to order or inquire
1763 COUPERUS, LOUIS Metamorfoze Coverdesign by H.P. Berlage. First ed.. . 429 p. + 3 p. Nieuwe uitgaven van L.J. Veen, frontisp.: portrait by H.J. Haverman (1897) Amsterdam :. L.J.Veen HARDCOVER: (Or. decorated cl. , back. bit faded, sl. loosening) [KEY WORDS: Literature fiction Dutch Literature] € 133.87
Click here to order or inquire
1938 COUPERUS, LOUIS Antiek Toerisme. Roman Uit Oud-Egypte. 3de druk. . 221 p. 1927 Amsterdam : Van Holkema & Warendorf HARDCOVER: (Or. cl. b., back cover some waterstain, further good) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 13.16
Click here to order or inquire
1765 COUPERUS, LOUIS Fidessa. Veen's gele bibliotheek. Sec. pr. (first 1898). . 182 p.+ 10 p. Nieuwe uitgaven van L.J. Veen 1912 Amsterdam :. L.J.Veen HARDCOVER: (Or. decorated cl. , sl. stain., sl. loosening [KEY WORDS: Literature fiction Dutch Literature] € 19.97
Click here to order or inquire
1934 COUPERUS, LOUIS Brieven van den nutteloozen toeschouwer. 1ste afz. druk.. 93 p. 1918(?) Amsterdam : Veen HARDCOVER: (Or. décor. cl. b., spine end chipped) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 17.70
Click here to order or inquire
3739 COURTELINE, GEORGES La Vie de ménage. Illustrations de Berthommé SAINT ANDRE.. . 251 p. + 2 feuillets, illustrations in texte, 4 planches couleurs hors texte. Paris : Editions littéraires de France SOFTCOVER: (Orig. decor. wrpprs, pages uncut. Name and date -octobre 1938- on first end paper. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 13.50
Click here to order or inquire
3926 CROSS, N. & BAKKER,R. (RED.) Aan de oever van de woestijn. Vertellingen uit de Sahel.. . 286 p., glossary, list of botanical names: local, Latin, Dutch, bibliogr. 1992 Amsterdam / 's-Gravenhage: Jan Mets / Novib SOFTCOVER: (Orig. decor. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Africa Sahel Literature fiction botany Plants agriculture ecology] € 9.50
Click here to order or inquire
4101 CYRANO DE BERGERAC Histoire comique des états et empires de La Lune et du Soleil. Nouvelle édition revue et publiée avec des notes et une notice historique par P. I. JACOB. 1) Histoire comique, ou voyage dans la lune. 2) Histoire comique des états et empires du soleil. 3) Fragments de physique, ou la science des choses naturelles.. . LXX + 379 p. 1880(?) Paris Librairie Garnier Freres HARDCOVER: (Hlf leather with gilt. ornaments, top spine end slightly frayed, small stain on front cover, else VERY GOOD with pages uncut) [KEY WORDS: literature ] € 49.50
Click here to order or inquire
4102 CYRANO DE BERGERAC Oeuvres Comiques Galantes Et Littéraires De Cyrano De Bergerac. Nouvelle édition revue et publiée avec des notes et une notice historique par P. I. JACOB. Lettres diverses, Lettres satiriques, Lettres amoureuses und Poésies.. . VIII + 475 p.; 1880(?) Paris Librairie Garnier Freres HARDCOVER: (Hlf leather with gilt. ornaments, small part of front cover dam., else VERY GOOD with pages uncut) [KEY WORDS: literature ] € 49.50
Click here to order or inquire
3139 d'ABLAING VAN GIESSENBURG, Rudolf Charles Persoonlijke herinneringen door M. Alsmede d'Ablaing's omgang met Multatuli (Ed.Douwes Dekker) in de jaren 1860-1866, geschetst uit beider nog onuitgegeven brieven en bescheiden.. Met een voorwoord van Chr. Nuys.. . LXI, 208 p, b/w.ills., frontisp. (portr.) 1904 Amsterdam : F.van Rossen HARDCOVER: (Or. hlf cl., exlibris, VERY GOOD) Interesting documents for the study of Multatuli . D'Ablaing belonged to Firma R.C.Meijer, Amsterdam, Damrak 97, 1895-1904 [KEY WORDS: ] € 59.00
Click here to order or inquire
5299 DAM, FREARK ET.AL Op 'e hichte mei it FLMD . &&&&& 40 p., b/w ills., photogr., facsim., etc. 1977 Leeuwarden : FLMD SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs., stapled. VERY GOOD) Wegwijzer door Fries Letterkundig Museum: tekst in Fries en Hollands. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland Cultural history linguistics ] € 12.50
Click here to order or inquire
3390 DANTE La Divine Comedie. Traduction de fiorentino. Première ed.. . 353 p., notes, 18x12 cm n.d. Paris : Éditions Verda SOFTCOVER: (Broché, very light frayed spine ends, name on end papers, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 15.00
Click here to order or inquire
3793 DAS ZIEL / AUFRUFE ZU TÄTIGEM GEIST Aufrufe zu tätigem Geist. Erstes der Ziel Jahrbücher 1916. Herausgegeben von Kurt Hiller. 2. Aufl.. . 221 p., 13,5 x 21 cm. 1916 München : G. Müller SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, pages uncut, cover bit soiled and worn, small corner of the last pages eaten by mouse, else VERY GOOD) U.a. mit Heinrich Mann: Geist und Tat; Hans Blüher: Die Untaten des bürgerlichen Typus; Franz Werfel: Brief an einen Staatsmann; Walter Benjamin: Das Leben der Studenten; Alfred Wolfenstein: Weiberdämmerung, u.a.v. wie Rudolf Kayser, Alfred Kerr, Max Brod, Franz Werfel, Ludwig Rubiner, Gustav Wyneken, Rudolf Leonhard, Alfred Wolfenstein, Kurt Hiller. [KEY WORDS: Europe Europa Germany Deutschland Literature fiction Anthologien Anthologies History ] € 65.00
Click here to order or inquire
3794 DAS ZIEL / TÄTIGER GEIST Aufrufe zu tätigem Geist. Zweites der Ziel-Jahrbücher Doppelband 1917/1918. Herausgegeben von Kurt Hiller. Erste Ausgabe. . 430 p., 13,5 x 21 cm. 1918 München : G. Müller SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, pages uncut, cover loosening, bit soiled, torn and worn, name and date on first end paper,else VERY GOOD) Erste Ausgabe, sehr selten. - Sofort nach Erscheinen verboten! Berühmte anarchistisch-pazifistische Anthologie des Expressionismus mit Texten von H. Mann, Hiller, Brod, R. Kayser, R. Leonhard, H. Natonek, H. v. Gerlach, Helene Stöcker, Berta Lask, A. Lemm, Werfel, Kurella, F. Weltsch, Salomo Friedlaender (Mynona), L. Rubiner, Wyneken u.a. [KEY WORDS: Europe Europa Germany Deutschland Literature fiction Anthologien Anthologies History ] € 65.00
Click here to order or inquire
3839 DAUDET, ALPHONSE. Jack. Avec illustrations de Myrbach gravëes par Ch. Guillaume.. . 713 p., num. b/w engravings 1892 Paris : Flamarion - Dentu HARDCOVER: (Orig. gilt. half leather, corners & edges bit rubbed, occas. fox., else VERY GOOD) [KEY WORDS: 19th century French Literature fiction ] € 22.50
Click here to order or inquire
6157 DEBUSSY, CLAUDE. Monsieur Croche et autres écrits. Edition complète de son oeuvre critique avec une introduction et des notes par François Lesure.. . 332 p. 1971 Paris : Gallimard SOFTCOVER: (Orig. stiff wrpprs. Très bel exemplaire) Early critical essays on music by DEBUSSY, CLAUDE. [KEY WORDS: Music Musical instruments literature ] € 19.50
Click here to order or inquire
4293 DEVELING, E. Het einde van de roman. 2e herziene druk. 143 p. 1973 Amsterdam/Brussel : Paris/Manteau SOFTCOVER: (Paperback met naam op schutblad en lichte gebruikssporen) [KEY WORDS: Literature ] € 5.00
Click here to order or inquire
4294 DEVELING, E. De maagden / Project II / 5de meridiaan. Met medewerking van Frank Bouwman fotografie, Trudi Beumer interviews, Lieneke van Schaarderburg interviews. 1e druk. . 202 p., z/w foto`s 1968 Amsterdam/Brussel : Paris/Manteau SOFTCOVER: (Paperback. Licht verkleurd en cellofaan op rug laat iets los) [KEY WORDS: Literature ] € 8.50
Click here to order or inquire
6456 DIETZ, H. & KATH. LEOPOLD / JETSES, C. Zonnestralen in School en Huis. Vertellingen. Eerste bundel met 8 gekleurde platen, 5e druk.. . 164 p, with 8 col. plates after drawings by C.JETSES 1930(?) Groningen : Wolters HARDCOVER: (Orig. richly gilt decorated & pict. cloth, back repaired, pages loosening and occas. slightly stained, name on f.e.p., else VERY GOOD) [KEY WORDS: literature juvenile jeugdboeken ] € 28.50
Click here to order or inquire
4115 DISNEY, WALT Pinocchio. Grand album illustré pour piano seul..comporte les principaux airs... . 17 p.,text and musical notes, col. illustrations, 24 x 32 cm. ca 1950 Paris : Éditions Salabert SOFTCOVER: (Orig. pictorial stiff cover. VERY GOOD) Belles illustrations en couleur. [KEY WORDS: Cultural history Bladmuziek cinema ] € 29.50
Click here to order or inquire
6201 DOMMISSE, FRÉ De glans der dagen. Stofomslag naar ontwerp Th. De Haan. 1e druk. . 160 p. 1954 's-Gravenhage : Stols HARDCOVER: (Orig. cloth, dustjacket occas. fox, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Twente literature fiction streekroman Geography Geographical Geographic ] € 12.50
Click here to order or inquire
6651 DONKER, NELLIE De paddenstoelen elfjes. Tekeningen en versjes van Nellie Donker. . [32] p. : gekl. ill. ; 19 x 15 cm 1944 's-Gravenhage : A. Storm van Leeuwen Gedrukt bij : Koch & Knuttel te Gouda HARDCOVER: (Orig. hlf cloth with pict. carton cover, slightly browned, else VERY GOOD) Zeer zeldzaam. Kon. Bib. heeft maar een exemplaar met gevlekt omslag, zijnde een geschenk van Hilda van den Helm, Den Haag [KEY WORDS: literature juvenile kinderboeken ] € 125.00
Click here to order or inquire
5516 DOYLE, A. CONAN The Return of Sherlock Holmes. Early edition.. . 316 (3) p. 1915(?) London : Hodder & Stoughton HARDCOVER: (Orig. red embossed cloth with bright black lettering, spine slightly sunned, else VERY GOOD) The third book in the Sherlock Holmes short story collections, containing: "(The Adventures of"); Empty House; Norwood Builder; Dancing Men; Solitary Cyclist; Priory School; Black Peter; Charles Augustus Milverton; Six Napoleons; Three Students; Golden Prince-Nez; Missing Three-Quarter; Abbey Grange; Second Stain. [KEY WORDS: English Literature 19th Century dedective stories Crime Novel ] € 39.50
Click here to order or inquire
5517 DOYLE, A. CONAN The Tragedy of Korosko. Early edition.. . 252 p. 1915(?) London : Hodder & Stoughton HARDCOVER: (Orig. red embossed cloth with bright black lettering, VERY GOOD) [KEY WORDS: English Literature 19th Century dedective stories Crime Novel ] € 39.50
Click here to order or inquire
6635 DRAGT, TONKE Verhalen van de Tweelingbroers. Met illustraties van de schrijfster. Derde druk. . 301 p., drawings by Tonke Dragt. 1970 Den Haag : Leopold HARDCOVER: (Orig. blue deocor. cloth, last end paper has small stain, else VERY GOOD with VERY GOOD dust jacket) Zeldzame vroege druk van dit jeugdboek. [KEY WORDS: literature juvenile jeugdboeken kinderboeken ] € 23.50
Click here to order or inquire
6843 DROOGENBROODT, GERMAIN / KOREAANSE POËZIE Herfstheuvels : moderne Koreaanse poëzie. keuze en herdichting: Germain Droogenbroodt. . 56 p. 1996 Meerbeke-Ninove : Point SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs.,cover slightly soiled, else VERY GOOD) Zeer zeldzaam. [KEY WORDS: Asia Corea Korea Literature fiction Poetry Gedichten ] € 15.00
Click here to order or inquire
6362 DULIEU, JEAN (pseud.Jan van Oort) Het winterboek van Paulus. Getekend en verteld door Jean Dulieu. 1e druk. . 62 p., met z/w tekeningen en kleurplaten van de schrijver, 19x26 cm. 1948 Amsterdam : De Arbeiderspers HARDCOVER: (Orig. halflinnen, randen licht geschaafd en voorplat wat gevlekt, vage rest van verwijderde naam op schutblad, verder ZEER GOED) Schaars, xeker in deze goede staat. [KEY WORDS: literature juvenile jeugdboeken geillustreerd ] € 79.50
Click here to order or inquire
4224 DUZIJN, WIM Revolutie in het gekkenhuis. Leerzame verhalen. Omslagillustratie schilderij Hans Kanters. 1e druk. . 127 p.. Amsterdam : Tiebosch SOFTCOVER: ( Orig. pict. wrpprs.VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 7.50
Click here to order or inquire
5399 EEDEN , FREDERIK VAN Brieven van Frederik van Eeden. Fragmenten eener Briefwisseling uit de Jaren 1889 - 1899.. . 181 p., 2 b/w photogrps. of the writer. 1907 Amsterdam - Leipzig : Maas & Van Suchtelen HARDCOVER: (Orig. red stamped ill. cover with gilt letters, some pages a bit stained but else VERY GOOD) [KEY WORDS: Cultural history poetry ] € 95.00
Click here to order or inquire
6591 EEMLANDT, W.H. Weer verdwijnt een atoomgeleerde. Eerste druk. . 232 p. 1953 Baarn : Wereldvenster HARDCOVER: (Orig. yellow cloth. VER GOOD with GOOD pictorial dust jacket. Zeer zeldzame eerste druk, gebonden en met stofomslag. [KEY WORDS: literature dedective roman ] € 22.50
Click here to order or inquire
6593 EEMLANDT, W.H. Arabeske in Purper. Eerste druk. . 247 p. 1953 Baarn : Wereldvenster HARDCOVER: (Orig. yellow cloth. VER GOOD with GOOD pictorial dust jacket. Zeer zeldzame eerste druk, gebonden en met stofomslag. [KEY WORDS: literature dedective roman ] € 22.50
Click here to order or inquire
4129 EGGINK, CLARA Kleine grapjes van grote mensen. Anecdotes van schrijvers.. . 89 p. [1953]. Amsterdam : Moussault HARDCOVER: (Orig. pictor card boards, cover bit rubbed, vague rest of small price ticket and name and date in tiny letters on end paper VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction Cultural history ] € 15.50
Click here to order or inquire
4239 ELSENDOORN, JO De vermorzeling. Het verhaal van een overlevende. 1ste druk.. 444 p. 1971 Amsterdam : Querido SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs., lichte leessporen, vlekje aan zijkant) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 4.50
Click here to order or inquire
6213 ERENS, FRANS Vervlogen jaren. Met een voorwoord van Anton van Duinkerken.. . XVI + 204 p.,.b/w photogr. plates 1938 Den Haag : Ten Hagen"s Drukkerij en Uitg. Mij., HARDCOVER: (Orig. gilt. cloth, corner removed from f.e.p., occass. fox, else VERY GOOD) [KEY WORDS: literature autobiography Cultural history ] € 17.50
Click here to order or inquire
6579 ERIK et GUIDA Voyage autour d'un appareil photo. . &&&&& 120 p., num. phtotogr and text ills. 1942 Paris : Editions Prisma HARDCOVER: (Orig. hlf cloth with pictor. carton cover, edge slightly rubbed, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Photography Photographie Juvenile Livre pour enfants ] € 22.50
Click here to order or inquire
2059 EURIPIDES (VERTALING MARTINUS NIJHOFF) Ifigeneia in Taurië. 1e druk. 76 p. Amsterdam : Querido SOFTCOVER: (Orig. wrpprs) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 9.00
Click here to order or inquire
3720 FARRAR, FREDERIC W. St. Winifred's Or the World of School. . &&&&& 536 p., frontispiece, illustrated title page 1896 London : A. & C. Black HARDCOVER: (Orig. blue decorated cloth, gilt lettering and decoration, light shelf wear, small ink sign on first end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Juvenile literature fiction 19th century ] € 23.50
Click here to order or inquire
6217 FÈBRE, S.D.LE Vertellingen uit onze Oost. Leesboek voor de hoogste klassen der Lagere School, het voortgezet onderwijs en voor de lagere klassen van H.B.S., Lyceum en Gymnasium zoowel in Nederland als in Ned.Indië. . 151 p. met gekleurde bandtekening en ills. van de schrijver. 1930 Bussum : Van Dishoeck HARDCOVER: (Orig. hlf cloth with pictorial cover, loosening, title page loose and pencil scratches, name on end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies literature juvenile Colonial history ] € 9.10
Click here to order or inquire
6551 FÉNÉLON Les Aventures De Telemaque suivies Des Aventures D'Aristonous. Nouv. edit revue, augmentee de variantes et d'une table mythologique et geographique A.M.D.G.. . VIII + 303 p. 1875 Tours : Alfred Mame et Fils, Editeurs HARDCOVER: (Orig. ornam. carton boards with cloth spine. Traces of use, but text part VERY GOOD) This influential work (precursor to the French political novel) on the son of Ulysses is a satirical Homeric epic of the government of Louis XIV. [KEY WORDS: French Utopian Literature Mythology History Politics] € 19.50
Click here to order or inquire
1468 FÉNÉLON (Francois de Salignac de la Mothe de) Les aventures de Télémaque, suivies des aventures d'Aristonoüs. Nouvelle édition, conforme a celle d'A.M.D.G. revue avec soin, et augmentée d'une table mythologique et géographique. . 465 p., engraved frontispiece portrait 1833 Louvain : Vanlinthout : (or. h leather b. edges sl. rubbed, inside fr. cover rest of pasted paper, p. 235-240 carelessly opened) This influential work (precursor to the French political novel) on the son of Ulysses is a satirical Homeric epic of the government of Louis XIV. [KEY WORDS: Politics History Mythology French Utopian Literature] € 24.96
Click here to order or inquire
4277 FERRON, LOUIS Gekkenschemer. 1e druk SIGNED Met handtekening en opdrachtt "Tous pour l'art" van Louis Ferron.. 159 p. 1975 Amsterdam : De Bezige Bij SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature SIGNED handtekening ] € 34.50
Click here to order or inquire
4265 FERRON, LOUIS Turkenvespers. Roman. 1e druk. 334 p. 1988 Amsterdam : De Bezige Bij SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs., lichte leessporen) [KEY WORDS: Literature ] € 7.50
Click here to order or inquire
6583 FINKERS, H., CROEZEN, J. & FINKERS, W. Macbeth: Zeer vrij naar Shakespeare. . &&&&& 95 p. with 'strip'-like col. ills. 1993 Bussum : Novella SOFTCOVER: (Orig. pict. stiff wrprs. VERY GOOD) Met stripachtige illustraties in kleur. [KEY WORDS: Literature fiction strips stripverhalen ] € 14.50
Click here to order or inquire
6060 FLORENZ, KARL White Aster. A Japanese Epic Together With Other Poems. from the German adaptation of Prof. Dr. K. Florenz. [Translated] by A. Lloyd. 1st edition. . 8+82+2 double folded leaves, hand printed color woodblock illustrations,15 x 19.cm. 1897 Tokyo : Hasegawa : (Orig. crepe paper (silk), sewed in silk thread ties. Hardly visible small stain on edge of front cover , else FINE copy) The splendid illustrations in this book have been designed and executed by . Mishima Yunosuke (Shoso) and Arai Shujiro (Yoshimune). VERY RARE First Edition. (The British Library has a more recent copy.) [KEY WORDS: Asia Japan literature poetry ] € 595.00
Click here to order or inquire
6738 FONTANE, THEODOR Brieven. Vert. [uit het Duits] door Tinke Davids ; gekozen en van een naw. en noten voorz. door Hans Ester. Privé-domein : Volume 172. 1e druk. First edition. ADDED newspaper clippings.. . 428 p. ,index, 11,5x19,5 cm. 1991 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers, date stamp on first endpaper, else AS NEW) Zeer zeldzaam. [KEY WORDS: literature ] € 56.00
Click here to order or inquire
6740 FRANSSENS, JEAN-PAUL Zuiderkerkhof I. Privé-domein : Volume 213. 1e druk. First edition. ADDED newspaper clippings.. . 258 p., 11,5x19,5 cm 1997 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers. AS NEW) [KEY WORDS: literature ] € 22.50
Click here to order or inquire
3212 FREEMANTLE, B. Clap hands, here comes Charlie. First edition.. . 1978 London: Jonathan Cape HARDCOVER: (Or. blue gilt. cloth, ex-Library copy, first end paper has rest of removed label, slightly stained, else VERY GOOD, with GOOD dust jacket with price) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 24.00
Click here to order or inquire
5219 FUCHS, GÜNTER BRUNO Bericht Eines Bremer Stadtmusikanten. Roman. 1. Aufl.. 226 p., Titelvignette von. Fuchs, Günter Bruno. 1968 München : Carl Hanser HARDCOVER: (Orig. cloth. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Germany Deutschland Bremen Literature fiction ] € 19.25
Click here to order or inquire
6739 GALEY, MATTHIEU Dagboek. Privé-domein : Volume 178 1e druk. First edition.. . 586 p., index, 11,5x19,5 cm. 1992 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers, date stamp on first endpaper, else AS NEW) Zeer zeldzaam. [KEY WORDS: literature ] € 24.90
Click here to order or inquire
1689 GALLOWAY, DAVID & CHRISTIAN SABISCH EDS.). Wij twee jongens : mannelijke homoseksualiteit in de 20ste-eeuwse literatuur, een internationale bloemlezing. Met een nawoord van Ron Mooser. [Transl. from Calamus]. . 342 p. 1983 Amsterdam : Manteau HARDCOVER: (Or cl., dust jacket) [KEY WORDS: Literature fiction male homosexuality ] € 15.88
Click here to order or inquire
6799 GEERKE, H.P. Onder van Heutsz. Het Leven van drie Hollandsche jongens in Indië.. . 272 p., b/w plates, 24 x 16 cm 1928 Amsterdam : Meulenhoff HARDCOVER: (Orig. pict cloth, ex-libris on first end paper, name on first page , mild fox., else VERY GOOD Added one loose color plate from dustjacket?) Vrij zeldzaam. [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies Colonial history literature juvenile Military ] € 21.50
Click here to order or inquire
3406 GOEDE, B. DE/ VERHOEVEN, B./ WOUDE, J. VAN DER De Gelderse bloem. Met orig. erratum inlegvel. . 191 p. b/w plates 1954 Arnhem : Van Loghum Slaterus HARDCOVER: (Or. red gilt.& decor.cloth b. sl. loosening, one ill. loose, end paper lacks small corner, else VERY GOOD with FAIR dustjacket ) Een verzamelbundel gedichten en verhalen betrekking hebbend op Gelderland, van 15 auteurs, zoals Huygens, Hooft, Dermout, Der Mouw, Van Duinkerken, en Achterberg. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland literature Poezie proza. ] € 11.75
Click here to order or inquire
2155 GOETHE, JOHANN WOLFGANG VON Goethes Hermann und Dorothea mit acht Bildern in Lichtdruck nach den Ölgemälden von Arthur Freiherr von Ramberg und Text-Zeicnungen von Wilhelm Weimar. (Jubiläumsausgabe.) 61. Tsd.. . 67(1) S. mit den 8 Bildern auf Kartons ausser Text montiert, 28 x 37 cm. 1906 Berlin : G. Grote'sche Verlagsbuchhandlung HARDCOVER: (Orig. red/black gilt. stamped cloth, corners bit rubbed, one corner of cover damp-stained, name on f.e.p., else VERY GOOD. Plates are FINE.) Luxus-Ausgabe in monumentalem Format mit Titel in Zweifarbendruck. [KEY WORDS: Literatuur Literatur Literature ] € 39.50
Click here to order or inquire
3227 GONCALEZ, FERNAN (EDITED BY A.ZAMORA VICENTE) POEMA DE FERNAN GONCALEZ: Edicion, introd., y notas by A.ZAMORA VICENTE. cuarto ed.. . 232+8 p., glosario Madrid : Calpe SOFTCOVER: (or. wrpprs, lower spine end slightly frayed, pages uncut and partly unopened, first pages small tear (less care in o pening),otherwise VERY GOOD) A fine example of 9th century Spanish poetry. [KEY WORDS: Literature fiction poetry middle ages ] € 26.00
Click here to order or inquire
6743 GONCOURT, EDMOND DE & JULES DE GONCOURT Dagboek Gekozen en vertaald door Leo van Maris. Privé-domein : Volume 117. 2e druk.. . 500 p., b/w photogr., index, 11,5x19,5 cm 1986 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers. VERY GOOD) [KEY WORDS: literature ] € 19.25
Click here to order or inquire
6742 GONCOURT, EDMOND DE & JULES DE GONCOURT De ivoren kooi. Gekozen en vertaald door Leo van Maris. Privé-domein 1e druk. First edition.. . 60 p. 1989 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers. AS NEW) [KEY WORDS: literature ] € 9.25
Click here to order or inquire
4174 GORTER, H. Mei. Een Gedicht. Ingeleid door P.N. van Eyck. Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden en de Koninklijke Vlaamsche Akademie te Gent. 1e druk. . LX+208 p., frontisp. portrait 1940 Amsterdam : N.V. Uitgevers Maatschappij Elsevier HARDCOVER: (orig. gilt. cloth, occas. mild fox. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 13.50
Click here to order or inquire
6741 GREEN, JULIEN Journaal 1946-1976. Privé-domein : Volume 69 1e druk. First edition. ADDED newspaper clippings.. . 304 p., notes, 11,5x19,5 cm 1980 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers, date stamp on first endpaper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: literature ] € 20.50
Click here to order or inquire
3853 GROOT, H.J. DE In de gezonde apotheek. 1 ed.. 128 p., b/w drawings, frontisp. with portr. 1943 Zwolle : La Riviere HARDCOVER: (Orig. hlf cl. Verhalenbundel van dominee uit Voorst, gebaseerd op persoonlijke herinneringen. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland Literature fiction Folklore ] € 18.50
Click here to order or inquire
4273 GROOT, JACOB De verzoening (roman) 1e druk. 232 p. 1983 Amsterdam : Harmonie SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Literature ] € 10.50
Click here to order or inquire
6215 GROSKAMP-TEN HAVE, AMY Daar wordt gebeld...! Illustraties Herman Moerkerk. . 123 p., b/w drawings 1945 Amsterdam : L.J. Veen"s Uitgevers-Maatschappij N.V. HARDCOVER: (Orig. decor. hlf cloth, name on end paper. Dustjacket occass. fox. VERY GOOD) [KEY WORDS: literature World War II ] € 9.50
Click here to order or inquire
5301 GRUNWALD , L. Koning Dorus en zijn blauwe zeeridders. . &&&&& 48 p , b/w drawings, 14x 19,5 cm 1923 Den Helder : Dorus Rijker fonds SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs., stapled. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch biography Cultural history ] € 9.50
Click here to order or inquire
4275 GUEPIN, J.P. Het mannetje dat tegen de wind in voer & nog meer verhalen. 1e druk. 97 p. 1991 Amsterdam :Bert Bakker SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs., vague rest of tiny waterstain on first pages, else AS NEW) [KEY WORDS: Literature ] € 4.50
Click here to order or inquire
4285 GUEPIN, J.P. De tweede wet van J.P. Guepin. Grote ABC 240. .1e druk. . 200 p. 1974 Amsterdam : De Arbeiderspers SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature ] € 5.50
Click here to order or inquire
4276 GUEPIN, J.P. De tweede wet van J.P. Guepin. Grote ABC 240. .1e druk. . 200 p. 1974 Amsterdam : De Arbeiderspers SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature ] € 5.50
Click here to order or inquire
5554 GUERMONPREZ, PAUL (RED.) Adam's vijfde rib. Schoonheden van het zwakke geslacht en zwakheden van het schone geslacht. Illustraties in kleur van Leo Meter. De Uilenreeks no.27. Eerste Druk. . 46 p., b/w drawings, 18x12cm 1936 Amsterdam : Bigot en Van Rossum HARDCOVER: (Orig. decorated cardboard cover, bit browning, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Aphorism ] € 12.50
Click here to order or inquire
6407 GYSEN, RENE Op weg naar de literaire receptie. Bezorgd door Gust Gils. Nieuwe Nijgh Boeken 27.. . 126 p. 1969 's-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. GOOD) Deze bundel bevat het nagelaten werk van Rene Gysen, die op jeugdige leeftijd overleed. [KEY WORDS: Literature fiction Vlaamse litteratuut ] € 7.50
Click here to order or inquire
4247 HAAKMAN, ANTON Helse machines.Verhalen. 1ste druk.. 126 p. 1990 Amsterdam : Meulenhoff SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs., AS NEW) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 8.50
Click here to order or inquire
6291 HAES, JOAN DE Tooneel van voorname heidensche deugden en ondeugden uit Oude en Latere Schrijveren en Nederduitsche Poëten gestoffeert. 2 vols bound together (Opdracht aan D.v. Hoogstraten).. . I:18 + 448 p. ; II: 2+356 p., num. copperplate engravings 1724 Rotterdam : Jan Daniel Beman HARDCOVER: (Contemporary vellum bound, cover bit soiled, a few pages occas. stained, browned, name on title page, else VERY GOOD) ZEER ZELDZAAM / VERY RARE. [KEY WORDS: literature poetry ] € 795.00
Click here to order or inquire
6209 HAGERS, FREDDY Kwikje uit de Kwikstaartlaan. Tekeningen door Lies Veenhoven. (Zonnebloemserie) 1e dr. . 128 p., ills. n.d. Alkmaar : Kluitman HARDCOVER: (Orig. pictor. hlf cloth, removed name on title page, else VERY GOOD with GOOD dut jacket) [KEY WORDS: literature juvenile ] € 7.90
Click here to order or inquire
5526 HAGGARD H. RIDER Pearl Maiden. . &&&&& 318 p. 1920 London : Hodder & Stoughton HARDCOVER: (Orig. red embossed cloth with bright black lettering, occas. browning, cover bit faded, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 19.50
Click here to order or inquire
5525 HAGGARD H. RIDER Maiwa's Revenge. . &&&&& 190 p. 1920 London : Hodder & Stoughton HARDCOVER: (Orig. red embossed cloth with bright black lettering, occas. browning, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 19.50
Click here to order or inquire
5527 HAGGARD H. RIDER Heart of the World. . &&&&& 323 p. 1920 London : Hodder & Stoughton HARDCOVER: (Orig. red embossed cloth with bright black lettering, occas. browning, cover bit faded, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 19.50
Click here to order or inquire
4274 HAMELINK, JACQUES Sacrale komedie. 1e druk. 215 p., 1987 Amsterdam : De Bezige Bij SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Literature ] € 9.50
Click here to order or inquire
6835 HAMSUN, KNUT Pan - From Lieutenant Thomas Glahn's Papers Translated from the Norwegian by James W. McFarlane. First U.K. edition.. . 192 p., title page printed in red & black 1955 London : The Artemis Press HARDCOVER: (Orig. gilt. yellow and red cloth, cover very lightly soiled, pages bit tanning. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 24.50
Click here to order or inquire
4147 HAMSUN, KNUT / JEANNE KLOOS Das Sausen des Waldes. Übertragen durch Heinrich Goebel.. ERSTAUSGABE. . 81 p., Frontispiz mit gedruckter Signatur Hamsun`s. 1909 Leipzig : Xenien : (Orig. stiff gilted wrpprs. On first end paper name of Jeanne Kloos. Occas. pencil underlinig and one annotation, cover slightly soiled. VERY GOOD) Jeanne Kloos-Reyneke van Stuwe, echtgenote van Willem Kloos (1874-1951).. Niet zeker, dat strepen en aantekening van haar zijn. [KEY WORDS: Literature fiction gesigneerd signed ] € 39.50
Click here to order or inquire
4272 HAREN, HUUB VAN De vrouw met de schaar. 1e druk. 124 p. 1994 Amsterdam : De Bezige Bij SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Literature ] € 5.00
Click here to order or inquire
6183 HAREN, WILLEM & ONNO ZWIER VAN Dichterlijke werken van Willem en Onno Zwier van Haren. 6 dln. in 6 bnd. 199, (XV) 239, 188 (3), 245, 282 (1), 358 p., 2 engraved portraits 1824-27 Amsterdam, bij M. Westerman SOFTCOVER: (Orig. carton hard boards worn, but interior FINE) Poezie, proza, toneelwerken, redevoeringen, etc. [KEY WORDS: literature History ] € 95.00
Click here to order or inquire
6839 HARTEN, JAN VAN Tussen liguster. Reeks: Seismogram. . 32 p. [1973] Baarn : Bosch en Keuning SOFTCOVER: (Orig. wrpprs. VERY GOOD) Zeldzaam. [KEY WORDS: Literature fiction Poetry Gedichten ] € 14.00
Click here to order or inquire
1674 HEERING, P Overijselsche vertellingen. Tweede druk. . 287 p., lithographed frontisp. 1886 Leiden : E.J.Brill HARDCOVER: (Or. gilt.décor. cl., gilt. edges. Spine sl. discol. On first end paper former owner's name in small letters. A handsome and unusual bright copy.) HEERING, P., (1838-1921) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Overijsel Literature fiction Folklore ] € 65.80
Click here to order or inquire
4159 HEIDEGGER, Martin / KÄSTNER, Erhart Briefwechsel 1953-1974. 1. Aufl.. 151 p. 1986 Frankfurt : Insel HARDCOVER: (Orig. Leinen mit goldgepr. Rtitel. Originalschutzumschlag. AS NEW) [KEY WORDS: literature Briefe Deutsche Literatur Philosophie philosophy ] € 29.50
Click here to order or inquire
6403 HEINE, TH. TH. Die Märchen / Marchen / Maerchen. Erstausgabe. / First edition.. . 64, [3] p., illustrations by the author. Mermaid line drawing on cover, 19 x 24 cm 1935 Amsterdam: Querido Verlag HARDCOVER: (Orig. pict.boards with rest of removed taped ticket at spine, tape rests on end papers, small corner of f.e.p. removed, ocas. name stamps, else VG) Satirische, erste Veröffentlichung des Simplicissimus-Karikaturisten im Exil., zB Direktor Planwirtschaft im Himmel. [KEY WORDS: Literature fiction exile ] € 39.50
Click here to order or inquire
4119 HEISE. KARL H. El grupo de Guayaquil : Arte y técnica de sus novelas sociales.. . 154 p. 1975 Madrid : Playor SOFTCOVER: (Orig. wrpprs, cover bit rubbed, else VERY GOOD) [KEY WORDS: literature Sociology Sociological Society ] € 12.50
Click here to order or inquire
6577 HELDENSAGEN. Heldensagen. Wandgemälde aus dem Schlosse Neuschwanstein. Von Piloty.Hauschild-Spiess-Aigner-Ille .. . n.p. , text and num pasted in color plates. n.d. München: Herpich SOFTCOVER: (Orig pictorial wrpprs, inside stapled, ex libris, cover slight traces of use, else VERY GOOD) Sagas Holy Grail, Parzival, Lohengrin, etc. Lavishly illustrated with pasted in color plates. [KEY WORDS: Europe Europa Germany Deutschland literature Mythology Holy Grail Heilige Graal ] € 39.50
Click here to order or inquire
4222 HELLINGA, GERBEN Wintervlinder. Een leven als Mysticus. 1e druk. 255 p. 1997 Amsterdam : Bert Bakker SOFTCOVER: (Orig. decor. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 9.50
Click here to order or inquire
4266 HELMAN, ALBERT Mijn aap lacht. 1e (herziene) druk als Globe Pocket 2.. 277 p. 1991 Globe SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Latin America South America Guyana Guiana Dutch Guiana Surinam Suriname Literature ] € 6.40
Click here to order or inquire
6658 HEMINGWAY, ERNEST Across the River and into the Trees. 1st Edition ( The British edition precedes the American edition). 254 p., a newspaper picture of the Author pasted to the 1/2 title 1950 London : Cape HARDCOVER: (Orig. green cloth cover stained, small bookseller's stamp on first end paper, bright pictorial dust jacket, edges bit rubbed, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Africa Literature fiction ] € 29.50
Click here to order or inquire
3162 HENRY, M S. This Is of Aucassin and Nicolette. An Old-French Song-Tale, transl. by HENRY, M S. and versified by THOMSON, W. Limited edition. . (1)+61+(1) p., 24x30 cm. 1902 Edinburgh : Otto Schulze & Company HARDCOVER: (Orig. tan cover with red cloth spine, gilt lettering on spine and front, pages uncut, cover bit loosening and worn at the extremes, else VERY GOOD) This is a rare one of 500 copies printed in the style of art nouveau (beautifully decorated letters). [KEY WORDS: Literature fiction fairy tales art nouveau ] € 125.00
Click here to order or inquire
3652 HENTY , G.A. In ballingschap : lotgevallen van een jongen Engelschman in dienst van Karel XII van Zweden -transl. by Titia van der Tuuk Van strijd en overwinning First ed.. . 255 p., ,num. b/w plates by Paul Hardy (frontisp.) 1894(?) Almelo : W. Hilarius Wzn. HARDCOVER: (Orig. decorated cloth, cover slightly rubbed, some light fox.,name on end paper, else VERY GOOD) Almost all of Henty's novels have been translated into dutch (see in our catalogue nrs. 3648-3653). This volume is very RARE. [KEY WORDS: Juvenile literature / Jeugdliteratuur war history /oorlogsgeschiedenis Nineteenth century / Negentiende eeuw ] € 79.00
Click here to order or inquire
3648 HENTY , G.A. De jonge vaandrig : een verhaal uit de dagen van Waterloo -transl. by Titia van der Tuuk from A tale of Waterloo. - 1889 Van strijd en overwinning 2nd ed.. . 216 p.,num. b/w plates (frontisp.) 1900(?) Almelo : W. Hilarius Wzn. HARDCOVER: (Orig. decorated cloth, cover slightly rubbed, else VERY GOOD) Almost all of Henty's novels have been translated into dutch (see in our catalogue nrs. 3648-3653). This volume is very RARE. [KEY WORDS: Juvenile literature / Jeugdliteratuur war history /oorlogsgeschiedenis Nineteenth century / Negentiende eeuw ] € 59.00
Click here to order or inquire
3792 HENTY , G.A. Onder de vanen van Gustaaf Adolf : een verhaal uit den dertigjarigen oorlog -transl. by Titia van der Tuuk(?) Van strijd en overwinning 3rd ed.. . 232 p., b/w plate by Schönberg (frontisp.) 1900(?) Almelo : W. Hilarius Wzn. HARDCOVER: (Orig. decorated cloth, spine ends slightly rubbed, a small corner removed from first end paper, else VERY GOOD) Almost all of Henty's novels have been translated into dutch (see in our catalogue nrs. 3648-3653). This volume is very RARE. [KEY WORDS: Juvenile literature / Jeugdliteratuur war history /oorlogsgeschiedenis Nineteenth century / Negentiende eeuw ] € 39.00
Click here to order or inquire
3649 HENTY , G.A. De pages van Francis Vere : een verhaal uit den 80-jarigen oorlog -transl. by Titia van der Tuuk from By England's aid, or The freeing of the Netherlands (1585-1604). - 1891 Van strijd en overwinning 2nd ed.. . 260 p.,num. b/w plates (frontisp.) 1900(?) Almelo : W. Hilarius Wzn. HARDCOVER: (Orig. decorated cloth, cover slightly rubbed, name on end paper, else VERY GOOD) Almost all of Henty's novels have been translated into dutch (see in our catalogue nrs. 3648-3653). This volume is very RARE. [KEY WORDS: Juvenile literature / Jeugdliteratuur war history /oorlogsgeschiedenis Nineteenth century / Negentiende eeuw ] € 59.00
Click here to order or inquire
4033 HENTY , G.A. Les Emigrants. Dans les pampas. Ouvrage orné de 27 gravures.. . 222 p., 27 engravings 1889 Paris : Librairie de Firmin-Didot et Cie HARDCOVER: (Orig. decor. red cloth, pages gilt. edges, spine ends worn, cover stained, hinges partly broken, frontisp. loose, else VERY GOOD) Very rare French edition of "Out on the Pampas". [KEY WORDS: Latin America South America Argentina Argentinean Argentine Juvenile literature / Jeugdliteratuur Ehnography Anthropology Nineteenth century / Negentiende eeuw ] € 29.50
Click here to order or inquire
3653 HENTY , G.A. Onder de vanen van Gustaaf Adolf : een verhaal uit den dertigjarigen oorlog -transl. by Titia van der Tuuk Van strijd en overwinning 2nd ed.. . 226 p.., ,num. b/w plates by Schönberg (frontisp.) 1900(?) Almelo : W. Hilarius Wzn. HARDCOVER: (Orig. decorated cloth, a small stroke of paint on cover, cover slightly rubbed, name on end paper, else VERY GOOD) Almost all of Henty's novels have been translated into dutch (see in our catalogue nrs. 3648-3653). This volume is very RARE. [KEY WORDS: Juvenile literature / Jeugdliteratuur war history /oorlogsgeschiedenis Nineteenth century / Negentiende eeuw ] € 49.00
Click here to order or inquire
3651 HENTY , G.A. Een jeugdige held : een verhaal uit de Eerste Eeuw onzer jaartelling -transl. by Titia van der Tuuk Van strijd en overwinning 2nd ed.. . 248 p.., ,num. b/w plates (frontisp.) 1900(?) Almelo : W. Hilarius Wzn. HARDCOVER: (Orig. decorated cloth, cover slightly rubbed, name on end paper, else VERY GOOD) Almost all of Henty's novels have been translated into dutch (see in our catalogue nrs. 3648-3653). This volume is very RARE. [KEY WORDS: Juvenile literature / Jeugdliteratuur war history /oorlogsgeschiedenis Nineteenth century / Negentiende eeuw ] € 59.00
Click here to order or inquire
3719 HERTOG, SALVADOR Onwaarschijnlijk bestaan. 1e Druk. 216 p. 1975 Amsterdam : Bezige Bij SOFTCOVER: (orig. decor. wrpprs, light traces of use, name on first end paper. GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 7.50
Click here to order or inquire
1879 'HET VADERLAND' Schrijversdebuten. Vestdijk, S., Hermans, W.F. e.a. 1e druk. Uitgave De Blauwe Distel. . 207 p. 1960 's-Gravenhage : Stols HARDCOVER: (Or. decorated cloth) [KEY WORDS: Literature fiction biography De Blauwe Distel ] € 10.89
Click here to order or inquire
5272 HEYTING, HANS Op de Gribbelgrab. 'Verhalen, gedichten en riempies van Drense dialektschrivers bij 'n kanner gaard'. 1e druk. 60 p., num. b/w ills. 1968 Haren : Knoop & Niemeijer SOFTCOVER: (Original plastif. stiff wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Drenthe Cultural history dialects Folklore ] € 12.50
Click here to order or inquire
6364 HILGERS, TH. J.A. De avonturen van Paul Kreutzer: een verhaal uit het Indische krijgsleven. 1e druk. [First edn.]. . 162 p., 5 lithographed plates, (incl. full-page. terrain sketch-map) , 20 x 14 cm. [1896] Deventer : Kluwer HARDCOVER: (Orig. gilt. pictorial cloth, very bright and fresh, vague rests of removed name on end paper, a small stamp, one plate loose and maybe one missing.) Although probably one plate is missing (Royal Dutch Institute of Linguistics and Anthropology, K.I.T.L.V., calls for 6 plates) this very scarce book is in exceptional good condition. It is the story of a young German soldier in the Dutch East Indian Army, participating in the Aceh war of 1887 . [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies Sumatra Atjeh Aceh literature historical narratives military personnel armed forces biographies] € 249.00
Click here to order or inquire
4098 HITCHCOCK, ALFRED Nieuwe Verhalen Die Hitchcock Koos. Prisma-Boeken nr.686. . 176 p. 1961 Utrecht : Spectrum SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 7.25
Click here to order or inquire
5529 HOCKING, JOSEPH. The Man Who Rose Again. Early edition.. . 244 p. + 6 p.adverts. 1915(?) London : Hodder & Stoughton HARDCOVER: (Orig. blue embossed cloth with bright black lettering, occas. browning, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 14.50
Click here to order or inquire
5575 HOOFT, P. C. Alle de gedrukte Werken 1611-1738. Onder Red. van W. HELLINGA & P. TUYNMAN. Vol. I. Emblemata Amatoria 1611. Verspreide gedichten. 508pp. index. Vol. II. Toneelspelen 1613-1633. Vol. III. Gedichten 1636. Vol. IV. Nederlandsche Historien 1703, boek 1-13. Vol. V. Nederlandsche Historien 1703, boek 14-27. Vol. VI. Mengelwerken 1704. Vol. VII. Tacitus-vertalingen 1704. Vol. VIII. Brieven 1738. Vol. IX. Aanvullingen.. . 9 vols. 5733 p, ills, 104 plates. (46 folding), 26x21 cm. (I-III), 35x26 cm. (IV-IX) 1972 Amsterdam : Amsterdam University Press HARDCOVER: (Org. gray cloth. VERY GOOD) Complete 9 voume set of the work -in facsimile- of the famous 17 th century -Golden Age- Dutch writer and poet Pieter Corneliszoon Hooft. [KEY WORDS: literature ] € 395.00
Click here to order or inquire
3742 HOOFT, P. C. Van Liefde En Min. Amoureuze liederen. Verzorgd door J.B.Th. Spaan.Met portret in houtsnede door S.L. Hartz; band en typografische verzorging Jan van Krimpen. Gedrukt bij Joh. Enschedé. Dwergenreeks. . 88 (1) p., 10,5 x 8 cm 1946 Amsterdam : Van Holkema & Warendorf HARDCOVER: (Orig. decorated cardboards. VERY GOOD) Rare copy of this Miniature Series. Typographic design and binding design by Jan van Krimpen. Wood-engraved frontispiece by S. L. Hartz. Printed by Joh. Enschedé. [KEY WORDS: poetry 17th century bibliophily ] € 45.00
Click here to order or inquire
6715 HOOGEVEEN / LIGTHART / SCHEEPSTRA / JETSES Eerste t/m zesde leesboekje bij Hoogeveen's leesmethode. Zesde in oude en nieuwe spelling, dus 7 vols. Illustraties Cornelis Jetses. . Zeven deeltjes (zesde in oude en nieuwe spelling), resp. 14e, 11e, 13e, 5e, 4e, 4e, 11e druk 1938-52 Groningen, Batavia : J.B.Wolters SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, light traces of use. VERY GOOD) The (seldom) complete, famous reader for dutch primary school with num. col. ills. after drawings by C. Jetses [KEY WORDS: Cultural history schoolboekjes ] € 65.00
Click here to order or inquire
4227 HOOPEN, PETER TEN Een gestolen leven. Eerste druk.. . 192 p. 1976 Amsterdam : Bert Bakker SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs.VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 7.00
Click here to order or inquire
3396 HOTCHNER, A.E. / HEMINGWAY Papa Hemingway: Persoonlijke Herinneringen Van A. E. Hotchner. . 314 p. 1967 Utrecht : A. W. Bruna HARDCOVER: (Orig. gilt. grey cloth, name on first end paper, else VERY GOOD with FAIR dustjacket) [KEY WORDS: Literature fiction biography ] € 12.50
Click here to order or inquire
5294 HOUTEN, U. VAN Ein fen 'e mars. 1e druk. 94 p. 1945 Snits : Brandenburgh HARDCOVER: (Orig. pictorial hlf cloth, bit brown., name on tile page, else VERY GOOD) Frisian text. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Friesland literature Cultural history linguistics ] € 6.90
Click here to order or inquire
458 HUDSON, CHARLES BRADFORD The crimson conquest. A romance of Pizarro and Peru. With frontispiece in full colour by J.C.Leyendecker . VI+454 p.,frontisp. 1908 London : Grant Richards HARDCOVER: (cl.,spine ends frayed, one endpage missing) [KEY WORDS: Latin America South America Peru Literature fiction History ] € 26.32
Click here to order or inquire
64 HUDSON, G.E. Alla lejos y hace tiempo. Transl. Far away and long ago by F.& C.Pozzo. Prol. by R.B. Cunningham Graham. Drawings by F.Mosca . 365 p., 7 col. plates and other drawings 1947 Buenos Aires : Peuser HARDCOVER: (boards,bit foxed) [KEY WORDS: Latin America South America Argentina Argentinean Argentine Voyages Travel Literature fiction ] € 56.72
Click here to order or inquire
2176 HUGO VICTOR (& CANTRE JOZEF) De ellendigen. Nieuwe Nederlandse Vertaling Door Karel Van Damme Verlucht Door Jozef Cantré (26 volbladillustraties) Gepubliceerd in 26 wekelijkse afleveringen (volledig).Vertaling van 'Les miserables'. . 815 pages with 26 full-page illustrations of Jozef Cantré, published in 26 weekly issues, complete. 30x 21 cm. 1949 Gent : De Vlam SOFTCOVER: (Each of the 26 issues in orig. stapled blue wrpprs, edges of some covers worn, occas. fox., first cover bit discol., else VERY GOOD] [KEY WORDS: Literature fiction ] € 75.00
Click here to order or inquire
6633 HULST W.G VAN DE Ouwe Bram. 6e druk. 110 p., tekeningen van Isings, 15 x 20 cm. 1924 Nijkerk : G.F. Callenbach HARDCOVER: (Original bound in red cloth -zgn rode rug-, carton pict. cover, loosening, bit stained, else VERY GOOD) Zeer zeldzame vroege druk. Very rare early print. [KEY WORDS: juvenile literature jeugdboeken kinderboeken ] € 29.50
Click here to order or inquire
6632 HULST W.G VAN DE Jaap Holm En Z'n Vrinden. Second edition. . 251 p., tekeningen van Isings, 12 x 18 cm. 1914 Nijkerk : G.F. Callenbach HARDCOVER: (Re?) bound in hlf cloth, original carton pict. cover, new endpapers, no title page, name removed on first end paper, bit stained, else VERY GOOD) Zeer zeldzame vroege druk. Very rare early print. [KEY WORDS: juvenile literature jeugdboeken kinderboeken ] € 59.50
Click here to order or inquire
5104 HULZEN, .JOH. VAN Het boek van de kantjil: het indische dwerghert. . &&&&& 77 p. b/w. illustr. n.d. Deventer : Van Hoeve HARDCOVER: (Orig. ornam.half-cloth, some browning. Pictorial dust jacket has been repaired. VERY GOOD) Serie Indische kantjil-verhalen voor de jeugd bewerkt. [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies literature fiction juvenile Zoology Animals ] € 12.50
Click here to order or inquire
6793 IRVING, JOHN De wereld volgens Garp. Vert. [uit het Engels] door C.A.G. van den Broek. 29e dr. . 576 p., 18 x 13 cm. 1999 Houten : Agathon HARDCOVER: (Orig. red gilt. cloth. Pict. dust jacket. Name on title page, else AS NEW) [KEY WORDS: Literature fiction romans en novellen ; vertaald ] € 13.50
Click here to order or inquire
3708 ISTRATI, PANAIT Leven en sterven van oom Anghel. Vertaling A.M. de Jong. Plaat van stofomslag van G. van RAEMDONCK ingeplakt. 1e druk. ADDED Newspaper clippings of 1927. . 228 p. Amsterdam : Kosmos HARDCOVER: (Orig. gilt. brown cl., one blank end paper loose, bit fox., else VERY GOOD) VERY RARE first edition. [KEY WORDS: Europe Europa rumania Literature fiction ] € 19.50
Click here to order or inquire
6390 JACQ, C. Ramses. De vrouwe van Aboe Simbel. Deel 4.[. . 351 p., , 2 landkaarten van Egypte 2003 Amsterdam : Luitingh - Sijthoff SOFTCOVER: (Orig. paperback. ZEER GOED) [KEY WORDS: Africa Egypte Egypt Literature fiction ] € 5.90
Click here to order or inquire
3714 JEHU, FELICE Zwartoogje. Met bandtekening en 2 platen van Miep de Feijter. 1e druk. . 155 p., ills. 1934(?) Alkmaar : Kluitman HARDCOVER: (Orig. decor. cloth. On first end paper traces of removed name and ex libris. VERY GOOD) [KEY WORDS: Jeugdboeken Juvenile literature fiction ] € 12.50
Click here to order or inquire
3193 JEROME. JEROME K. Three Men in a Boat. Sec. ed. Annotated version in the Gruno Series.. . 282 p. + 4 p. ads., b/w ills., index, map 1912 Groningen : Noordhoff HARDCOVER: (Original pictorial green cloth, loosening, worn on extremities, stain on pages 29 and 30, some browning, else VG) This version is very scarce. [KEY WORDS: Europe Europa Great Britain United Kingdom Scotland Thames Literature fiction ] € 35.00
Click here to order or inquire
3670 JONATHAN Waarheid en Droomen. 10e druk met een portret van den schrijver. 349 p.,. frontisp., portr., 20x28 cm. 1900(?) Arnhem : Cohen HARDCOVER: (3/4 gilt. letter. leather bound, with raised ribs, marbled end papers, pencil name on first end paper, light shelf wear, else VERY GOOD) [KEY WORDS: 19th century Literature fiction ] € 26.50
Click here to order or inquire
2165 JONG A.M. DE Metgezellen. Vertellingen over honden. Deel IV in de reeks: De papieren kennels. 1e druk.. . 160 p., b/w photogr, & drawings, text printed in black & red. 1949 Amsterdam : A.J.G. Strengholt HARDCOVER: (Original green gilt. cloth, cover damp-stained, dust jacket bit torn, else. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction honden dogs ] € 13.50
Click here to order or inquire
4225 JONG, HIEKE DE Dwaaltuin. Roman. Eerste druk.. . 110 p. 1976 Bussum: Agathon SOFTCOVER: ( Orig. pict. wrpprs.VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 7.00
Click here to order or inquire
1827 KAARSBERG, H. Blank en Bruin. Dagboekbladen. Met omslagtekening van Boelaars. . 246 p. 1923 Den Haag : Stockum SOFTCOVER: (Or. décor. wrpprs) Roman over heven in Sumatra van de jaren twintig [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies Sumatra Literature fiction ] € 14.52
Click here to order or inquire
4226 KAMP, HANS VAN DER Nette mensen in een nieuwe tijd. Eerste druk.. . 232 p. 1993 Amsterdam, Antwerpen : L. J. Veen SOFTCOVER: ( Orig. pict. wrpprs.VERY GOOD / FINE) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 7.50
Click here to order or inquire
173 KAPITEIN FLINT (PSEUD.) Te water en te land. Lotgevallen van een Hollandschen scheepsjongen op zee, in de pampas en in de cordilleras. 5th pr. . 214 p., ills. 1926 's-Gravenhage : Nederland HARDCOVER: (cl., binding loose) [KEY WORDS: Latin America South America Literature fiction ] € 11.34
Click here to order or inquire
6859 KÄSTNER, ERICH Emiel en zijn Detectives. Illustraties en omslagtekening van Walter Trier. Vijfde druk.. . 177 + (3) p., b/w ills. n.d. Amsterdam : L.J. Veen HARDCOVER: (orig. cloth b, slightly soiled, pages bit darkening, name on first endpaper, else VERY GOOD with partly dam. dust jacket with beautiful col. drawing) Vrij zeldzaam klassiek jeugdboek. [KEY WORDS: juvenile literature Jeugdboeken kinderboeken ] € 19.25
Click here to order or inquire
6546 KÄSTNER, ERICH - BEN VAN EYSSELSTEYN Tijl Uilenspiegel. Twaalf van zijn avonturen vrij bewerkt en naverteld door Ben van Eysselsteyn naar de oorspronkelijke uitgave van Erich Kästner. Met tien gekleurde platen en vele tekeningen door Walter Trier. Eerste druk.. . 56 p., col & b/w illus., 19 x 26 cm. 1939 Den Haag : H.P. Leopolds Uitgeversmij. N.V. HARDCOVER: (Or. ill. boards, spine lacking, pages loosening, on the first blank pages small waterstain, of the ten (one double) plates are two dam., else GOOD) Very scarce first edition! [KEY WORDS: Literature juvenile jeugdboeken ] € 32.50
Click here to order or inquire
4203 KAYZER, WIM Onfatsoenlijke herinneringen. Eerste druk.. . 499 p. 1988 Utrecht : Veen SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 22.50
Click here to order or inquire
5465 KESAVAN, M. Door het oog van de tijd. 1e druk. 396 p., glossary 1995 Amsterdam: Prometheus SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Asia india ] € 7.95
Click here to order or inquire
3182 KIEVIET, C. JOH. De Kennemer Vrijbuiter. Kieviet's Geïll.Hist.Bibliotheek. 1e druk. . 253 p., 4 platen en ills. van Joh. Braakensiek 1905(?) Amersfoort : Valkhoff & Co. HARDCOVER: (Orig. illustrated cl. b., FINE) [KEY WORDS: Literature fiction juvenile History ] € 35.00
Click here to order or inquire
3762 KIEVIET, C. JOH. In den dierentuin. . &&&&& 58 p., col. ills., 22x30 cm. 1925 Zaandam: Koek- en Beschuitfabriek v.d. G. Hille & Zoon HARDCOVER: (Orig. pictorial hlfcloth, board edges light wear, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Juvenile literature / Jeugdliteratuur ] € 39.00
Click here to order or inquire
6745 KOMRIJ, GERRIT De buitenkant. Een abecedarium. Privé-domein : Volume 200 1e druk. First edition. ADDED newspaper clippings.. . 201 p. plus bibliogr., 11,5x19,5 cm 1995 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff overlapping pictorial covers, date stamp on first endpaper, else AS NEW) [KEY WORDS: literature ] € 14.75
Click here to order or inquire
3525 KÖSTER, HERMAN L. Geschichte der Deutschen Jugendliteratur in Monographien. 4. Auflage. 478 p., index 1927 Braunschweig/Hamburg : Georg Westermann HARDCOVER: (Orig. cloth, cover slightly stain., title page missing, else VERY GOOD) [KEY WORDS: Children literature Books on books BUCHWESEN ] € 15.00
Click here to order or inquire
6254 KRESSE, HANS G. De Koning der Steppen. Een Avontuur van Eric de Noorman.. . 92 p., drawings with text underneath, oblong 1970 Groningen : Wolters-Noordhoff SOFTCOVER: (Orig. stapled, col. pictorial wrpprs, spine damaged on a length of 3 cm., name on cover and title page, occas. a bit stained, else. VERY GOOD) [KEY WORDS: literature juvenile strips ] € 28.50
Click here to order or inquire
3066 KUHN, PIETER Kapitein Rob:Het raadsel van Venus. Kapitein Rob 18. . 1e druk. geniet, oblong 1951 Amsterdam : Het Parool HARDCOVER: (omslag los, inhoud goed) [KEY WORDS: strips illustrated juvenile ] € 29.00
Click here to order or inquire
3063 KUHN, PIETER Het rijk van de witte mammouth. Kapitein Rob 16. . 1e druk. geniet, oblong 1950 Amsterdam : Het Parool HARDCOVER: (paar kleine (roest)vlekjes, inhoud en band goed) [KEY WORDS: strips illustrated juvenile ] € 49.00
Click here to order or inquire
3064 KUHN, PIETER Kapitein Rob:Het mysterie van Tulip Rock. Kapitein Rob 45. . 1e druk. geniet, oblong 1958 Amsterdam : Het Parool HARDCOVER: (klein scheurtje in rug, inhoud en band goed) [KEY WORDS: strips illustrated juvenile ] € 39.00
Click here to order or inquire
3073 KUHN, PIETER De avonturen van het zeilschip De Vrijheid. Kapitein Rob 1. . 2e druk. geniet, oblong Amsterdam : Het Parool HARDCOVER: (paar blz. Los, inhoud en band goed) [KEY WORDS: strips illustrated juvenile ] € 45.00
Click here to order or inquire
3062 KUHN, PIETER Kapitein Rob:De speurtocht van de Vrijheid. Kapitein Rob 33. . 1e druk. geniet, oblong 1954 Amsterdam : Het Parool HARDCOVER: (eerste blz. deels afgescheurd en inktstreepjes, inhoud en band goed) [KEY WORDS: strips illustrated juvenile ] € 23.00
Click here to order or inquire
3065 KUHN, PIETER Kapitein Rob:Het smokkelnest van Kid Blauwneus. Kapitein Rob 22. . 1e druk. geniet, oblong 1952 Amsterdam : Het Parool HARDCOVER: (klein scheurtje in rug, inhoud en band goed) [KEY WORDS: strips illustrated juvenile ] € 39.00
Click here to order or inquire
3067 KUHN, PIETER & E.WERKMAN Het raadsel van Straat Magelhaes. Kapitein Rob 23. . 1e druk. geniet, oblong 1952 Amsterdam : Het Parool HARDCOVER: (klein scheurtje in rug, potloodtekens op eerste blz. en achterkant, inhoud en band goed) [KEY WORDS: strips illustrated juvenile ] € 35.00
Click here to order or inquire
4279 KUNST, MARCO De genietmachine. Omslag Leo de Bruin..1e druk. . 159 p. 1999 Nijmegen : Sun SOFTCOVER: (Orig. stiff double pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature ] € 6.20
Click here to order or inquire
4200 KUSTERS, WIEL Een Hemd met Paardjes. Over het Werk van Geert van Beek. Met een bibliografie samengesteld door Birgit van Beek. Samenstelling J. van Muilenkom.. . 39 p., 21 x 21 cm. 1990 Den Bosch : Het Noordbrabants Genootschap SOFTCOVER: (Org. blue board wrappers, with dustjacket with title in black letters. AS NEW) [KEY WORDS: literature ] € 11.50
Click here to order or inquire
3518 L. VAN DEYSSEL & ALBERT VERWEY Tweemaandelijksch Tijdschrift voor letteren, kunst, wetenschap en politiek.. Hoofdredacteuren: L. van Deyssel en Albert Verwey. Jrg.III- aflevering 3.. . 444 p. With pasted label to warn readers to treat the book well. 1897 Amsterdam : Scheltema en Holkema HARDCOVER: (Gilt decor. Jugendstil cloth, some wear and stain, bit fox, one small library stamp, else VERY GOOD) Literair tijdschrift, door Van Deyssel en Verwey. Met bijdragen van A. Aletrino, G. Busken Huët, Frans Coenen, M. Emants, Frans Erens, Ary Prins,, H. Roland Holst,Gust. Vermeylen, e.v.a. [KEY WORDS: Literature fiction Literair tijdschrift ] € 39.00
Click here to order or inquire
3582 LABÉ, LOUISE De XXIV sonnetten van Louise Labé. Vertaald door Luc Indestege.. . 59 + 5 p., 19 x 25 cm, printed in too colors, limited edition of 500 1945 Antwerpen : Nederlandsche Boekhandel HARDCOVER: (orig. blue gilt. decor. cloth, one corner of cover slightly waterstained, spine faintly discol., bit fox., else VERY GOOD) Text in French and Dutch. [KEY WORDS: poetry ] € 19.75
Click here to order or inquire
6578 LANGEN, HILDE Vom Abend. Zum Morgen. Bilderbuch. Gedicht von Marta Strachwitz. 3. Aufl.. . 2 halbe, drei ganze Tafeln, 1 nach oben auffaltbare Doppeltafel m. ausgestanzem Stern, 1969 Dornach (bei Basel) : Verlag der Werkstatt "Zu den sieben Zwergen" HARDCOVER: (Orig. 7 leporelloartig auffächerbare farbig illustr. Pappseiten, jeweils durch O-Leinengelenke verbunden. Very slight traces of use, else VERY GOOD) Sehr seltenes Kinderbuch aus der bekannten anthroposophischen Werkstatt. [KEY WORDS: literature juvenile Anthroposophy Anthroposofie ] € 95.00
Click here to order or inquire
2159 LANSELOOT / L. DANIELS Een Abel spel van Lanseloot van Denemerken. Hoe hi wert minnende ene joncfrou, die met synder moeder diende. Ingeleid en van toelichtingen voorzien door L Daniels. Torenreeks 20. 1e druk. . 57 p., reprod.of b/w wood engravings, text printed in red and black 1944(?) Naarden : In den Toren HARDCOVER: (Orig. cardboard cover. AS NEW) [KEY WORDS: literature poetry middle ages ] € 19.75
Click here to order or inquire
4270 LAURENS, BEN De vreetpatrouille. Verhalen. Het dagelijkse leven van de Nederlands dienstplichtige soldaat op een buitenpost in Indië. 1e druk. . 292 p.,ills. 1987 Rotterdam : Donker SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Asia Indonesia Dutch East Indies Literature Colonial history War ] € 7.50
Click here to order or inquire
6747 LEAUTAUD, PAUL - DE JONG, MELS & ROS, MARTIN Paul Léautaud 1872-1956. Een portret in foto's en teksten. Samengesteld door Mels de Jong en Martin Ros.. Privé-domein 1e druk. First edition.. . 178 p., b/w photogr., 11,5x19,5 cm. 1989 Amsterdam: Arbeiderspers : (Orig. sewed paperback with stiff pictorial cover. AS NEW) [KEY WORDS: Latin America South America Guyana Guiana Dutch Guiana Surinam Suriname literature ] € 13.20
Click here to order or inquire
3668 LEDEGANCK, K. L. K.L.Ledeganck's volledige dichtwerken - in chronologische volgorde verzameld - vermeerderd met vele onuitgegeven of in vroegere uitgaven niet opgenomen gedichten. Dichtwerken in chronologische volgorde verzameld. Voorzien van aantekeningen, levensbericht en opgave van varianten, en versierd met vier verschillende portretten, een handschrift en het praalgraf des dichters. Derde druk. . 366 p., 22,5 x 15,5cm., ills., facs. 1904 Aalst : De Seyn-Verhougstraete HARDCOVER: (3/4 gilt. letter. leather bound, with raised ribs, marbled end papers, name on first end paper. VERY GOOD) ADDED newspaper clippings. [KEY WORDS: 19th century poetry ] € 32.50
Click here to order or inquire
4153 LEGENE, P.M. De gebroken Tomahawk. Met teekeningen van Eva Schutz. Eerste druk. . 172 p., b/w drawings on plates n.d. Den Haag : Voorhoeve HARDCOVER: (Orig. hlf cloth. Cover slightly rubbed. VERY GOOD) The rare first edition. De zeldzame eerste druk. [KEY WORDS: North America U.S.A. literature juvenile jeugdlitteratuur North American Indians ] € 17.50
Click here to order or inquire
4187 LEGÊNE, P.M. Van boschnegers en roodhuiden. 1e druk. 126 p., ills. 1932 Den Haag : J. N. Voorhoeve SOFTCOVER: (Orig. pict wrrprs, extra cover in mylar, name on end paper. VERY GOOD) [KEY WORDS: Latin America South America Suriname Surinam Voyages Travel literature juvenile jeugdlitteratuur ] € 12.50
Click here to order or inquire
6008 LENNEP VAN J. Herinneringen uit den worstelstrijd met Spanje. Met 20 staalgravuren. 4e dr. . 159 p., 20 b/w steel engravings, 13x20 cm. 1858 Leyden : A.W. Sythoff HARDCOVER: (Orig. orange gilt. embossed cloth, engraved title page, cover bit loosening and rubbed, small ticket on end paper, else VERY GOOD) Zeer zeldzaam. Very rare. [KEY WORDS: literature History ] € 145.00
Click here to order or inquire
6711 LEY, GERD DE Het antivrouwenboekje. Treffende uitspraken (uit litteratuur, cabaret, etc.) over vrouwen. . 124 p. 1980 Amsterdam : Loeb SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs, name on end paper, else VERY GOOD) [KEY WORDS: vrouwenstudies feminisme ] € 8.50
Click here to order or inquire
407 LIMA Lima en 10 cuentos. Alegria, Vallejo, Vargas Llosa, a.o. . 142 p. 1966 Lima : Bib. Universitaria SOFTCOVER: (paperb.) [KEY WORDS: Latin America South America Peru Geography Geographical Geographic Literature fiction ] € 16.34
Click here to order or inquire
5469 LINDEN, CATHARINA VAN DER De klimmende boomvrouw. Gedichten. 1e druk. . 162 p. 1977 's-Gravenhage : Nijgh & Van Ditmar HARDCOVER: (Org. green cloth hardback with pictorial dustjacket. AS NEW) [KEY WORDS: Poëzie Poetry ] € 12.50
Click here to order or inquire
6026 LINKS, KAREL Moffenspiegel. Een boekje over Adolf de Eerste (en de laatste) en zijn trawanten.. . col. ills., 13,5 x 20 cm 1945 Amsterdam : De Bezige Bij HARDCOVER: (Orig pictorial cardboards, with dedication, cover lightly rubbed, bit loosening, else VERY GOOD) Satiric anti-nazi cartoons. This is the first legal edition after the clandestine publication of 1944, when Holland was still occupied by the Germans.. [KEY WORDS: world war II cartoons ] € 17.50
Click here to order or inquire
4056 LISTAL, ALFRED Flipje Fluiter en zijn vrind. Vijfde druk. . [18] p., vele gekleurde prenten, oblong 22 x 30 cm [1920] Alkmaar : Gebr. Kluitman HARDCOVER: (Orig. pictorial carton covers, edges cover light shelf wear, two pages small tear, but neatly repaired, else AS NEW) Prachtig prentenboek met vele gekleurde prenten . Zeet zeldzaam, zeker in deze staat. [KEY WORDS: literature juvenile jeugdboeken ] € 84.50
Click here to order or inquire
1615 LOEFF RUTGERS A. VAN DER They're Drowning Our Village. Translated from the Dutch by Roy Edwards, illustrated by A., E.Inckel. . 168 p., drawings 1959 London: Univ. of London Press HARDCOVER: (or. blue gilt. cl., former owner's name in ink on ffep) [KEY WORDS: Literature fiction Juvenile ] € 12.25
Click here to order or inquire
2169 LOKHORST, E. VAN (E.A.) / BOEKENWEEKGESCHENK 1940 Drie novellen [zwart vignet] / BOEKENWEEKGESCHENK 1940 1e druk.. 137 p. 1940 Amsterdam : VBBB HARDCOVER: (Or. soft cloth with stamped, decorated vinet, spine slightly torn, end papers spotted, else VERY GOOD) Dit laatste vooroorlogse boekenweekgeschenk bevat novellen van Egbert Eewijck, Jan Campert en M. Vasalis Onweer,de enige novelle die zij ooit heeft geschreven. [KEY WORDS: Literature fiction Boekenweekgeschenken] € 42.50
Click here to order or inquire
3568 LOUDON, K. M. Two Mystic Poets and Other Essays. 1st ed.. VI+97 p. 1922 Oxford : Basil Blackwell HARDCOVER: (Orig. blue boards, white spine ( bit darkening and worn). else VERY GOOD) Crashaw, Vaughan, Tagore & Stevenson and Malory, Tennyson on King Arthur. [KEY WORDS: poetry King Arthur ] € 29.00
Click here to order or inquire
6363 LUGT. G.A. VAN DER De Mölle en andere vetelsels oet Gelster. Earste beuksken. Met teekenings van Piet te Lintum. First edition.. . 178 p., num. b/w drawings. 1937 Lochem: De Tijdstroom HARDCOVER: (Orig. linnen, decor. band wat gevlekt, vage rest van verwijderde naam op schutblad, verder ZEER GOED) Zeer schaars. [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Gelderland literature streeverhalen Folklore ] € 79.50
Click here to order or inquire
6321 LUIJTERS, GUUS (INL.) Amsterdam, de stad in gedichten. . &&&&& 190 p 2001 Amsterdam : Uitgeverij 521 SOFTCOVER: (Orig. dec. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Europe Europa Netherlands Holland Dutch Amsterdam poetry ] € 13.90
Click here to order or inquire
6299 LUIJTERS, GUUS / THEO VAN GOGH Wachten op de maan gevolgd door Loos. 1e druk. 191 p. 1989 Amsterdam : Loeb SOFTCOVER: (Orig. pictorial wrpprs. VERY GOOD) Samen met Theo van Gogh schreef Guus Luijters een scenario dat later verfilmd is als Loos. [KEY WORDS: Literature fiction film scenario ] € 15.50
Click here to order or inquire
4249 LUITZEN, JAN Koningsoffer.Roman. 1ste druk.. 264 p. 1998 Amsterdam :Querido SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs., AS NEW) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 8.50
Click here to order or inquire
4288 M.J.G.DE JONG / ACHTERBERG Nogmaals inzake Achterberg. 1e druk. ADDED Neqwspaper clip.. 93 p. 1972 Nijgh & Van Ditmar/Sonneville SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. VERY GOOD) [KEY WORDS: Literature ] € 7.50
Click here to order or inquire
5424 MACE, JEAN / ANDRIESSEN, P.J. De Nieuwe Moeder De Gans. Sprookjes uit de nieuwe doos. Voor de Nederlandsche jeugd bewerkt door Andriessen, P.J.. 3e druk. . VIII+131 p. + advert, col. plates, 14 x 19 cm. 1863(?) Amsterdam : D.B.Centen HARDCOVER: (Orig. brown gilt. decor. cloth bit rubbed, loosening, one page loose, names on end papers and title page, else VERY GOOD) [KEY WORDS: literature juvenile kinderboeken fairy tales sprookjes ] € 49.00
Click here to order or inquire
1646 MACLEAN, ALISTAIR Puppet On A Chain. First ed.. . 255 p. 1969 London :Collins HARDCOVER: (or. gilt. cl., dust jacket top end frayed) [KEY WORDS: Literature fiction ] € 20.42
Click here to order or inquire
6895 MARDRUS, J.C. / ALBERT HELMAN Verhalen uit duizend en een nacht. Complete uitgave in 16 delen. Vertaling o.l.v. Albert Helman van: Le livre des mille nuits et une nuit. - 1899-1904.. . ca. 240 p. per deel 1988 Utrecht : Kadmos HARDCOVER: (Gebonden met stofomslagen,. vrijwel in NIEUWSTAAT, alleen sommige omslagen deels iets verkleurd) [KEY WORDS: Asia Middle East literature Mythen sprookjes fabels Folklore Mythology ] € 79.00
Click here to order or inquire
4268 MARISSING, LIDY VAN Reis door loopgraven. 1e druk. 292 p.,ills. 1981 Amsterdam : Van Gennep SOFTCOVER: (Orig. pict. wrpprs. AS NEW) [KEY WORDS: Literature ] € 7.50
Click here to order or inquire
6706 MARKHAM, | |